Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

690KM DE NMAX SES VE TİTREŞİME ÇÖZÜM BULAMIYORLAR...

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Thermosifon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Daha yeni aldığım 690km de NMAX motorum da olcukca belirgin bir bilya sesi gibi ses ve titreşim başladı.Motorun çekişi biraz azaldı ve gaz kolunda titreşimi çok fazla hissedebiliyorum.Kaymak gibi asfaltta giderken sanki bozuk yolda gidiyormuşum gibi.Ustalar varyatörü açtı temizledi ama değişen bir şey olmadı tabi ki. Hala garantisi devam ediyor ancak birşey söylemiyorlar şu olabilir bu olabilir yada bakmadılar henüz.Sizce sorun neyden kaynaklı olabilir ? En iyi YAMAHA USTASI nerededir ?
    kızıltoprak Ersoy motor Gökhan usta. gidersende selamımı söyle güzelce ilgilenir. gidon rulmanına baktır bi .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı mirmirim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, benim motorum da yeni daha 410km de ve calisirken motorda binlerce circir bocegi varmis gibi sesler geliyor.Ayrica hareket edince sanki celik bir bilya devire bagli artan ses ve siddetle carpmis gibi ses geliyor.servise goturdum rodaj yagi ince bin km sonra yag degisince gecer gecmezse bakariz dediler ve kayit falan acmadilar,sesleri inceleme geregi bile duymadilar.nette arastirdim yurtdisindada nmax in aykiri sesleri ile ilgili youtube ta videolar var benim seslerde aynen onlar gibi.sizin ne yaptiginizi merak ediyorum.seslerin sebebini bulabildiniz mi?
    Maalesef seslerin sebebini çözmek için hiç bir girişim de bulunmadı YAMAHA İSTANBUL MOTOSİKLET Beylikdüzü bayisi. Ve ben de hiç uğraşmadan motoru bu sesten rahatsız olduğumu kendisinin isterse garantiden tekrar uğraşabileceğini dile getirerek almak isteyen başka bir beyfendiye yok pahasına sattım sinirlenip.

Motosikleti
    benelli tnt 250
    git garantiye ver yapsınlar bu kadar basit yapamazlarsa motoru alıcaklar kanunen hakkın var niye kendini sıkıntıya sokup usta arıyorsunki

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ön varyatörün bilyaları ve tırnakları değişecek işlem tamam. Aynısı benim başıma da gelmişti, komple ön varyatörü değiştirmiştim sorun çözülmüştü.

Emin olmak için motor dururken varyatör kutusuna kulağınızı yaklaştırıp dinleyin, hatta biraz gaz açın.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Yamaha mı evine sokma bide çinlileri yerden yere vururlar :D

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bir de o kadar tavsiye ediyorlar her yerde. bu problem kronik bir hal almış anlaşılan.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Dündü sanırım yine bi yağlamacı sıvamacı japon yamaha diye naralar atıyordu kendini nah şuraya alalım ve bu tek konu deyil burda 2 3 tane ve hepsinde olduğu söyleniyor kendi gibiler ne hikmetse japon olunca konuları göremiyoarlar pazarlamacı ağzıyka bok atarken yırtık dondan çıkar gibiler bea

Yani hayır sen memnun deyilsen ben memnunum senin memnun olduğundan ben memnun deyilim ben bok atmıyorken sen hayırdır neyin peşindesin ulen tiribi girdim iyimi
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Yamaha Nmax125
    Motorunuzu böyle bir nedenle satmanıza üzüldüm,hayırlısı olsun. Ben de dun İzmir bayi ve servisi olan izmoto ya götürdüm motorumu tesadüf test motoru dışarda çalışırken denk geldi onu inceleme ve kıyaslama şansımda oldu arada bariz fark vardı hatta o an yetkili bahçeye gelip sizinkinden sesmi geliyor yoksa deyince bu nedenle ilk gelen olmadığımı anladım. Ama servisten usta gelip benim motorla bi tur attı normal dedi üstüne bu elektrikli egzantrik su soğutma vs gibi geçiştirici bilgi vererek (motor meslek mezunuyum,yüksek okulda da motor okudum,piyasada toyota,alfa,mazda da çalıştım 20 senedir hava kuvvetlerinde uçak bakımcıyım)olayı kendince kapattı.İçeriden bir servis kaydı istedim yani ses var diye geldim siz normal diyorsanız bunu belgeleyelim dedim yüzüme bakan olmadı. Üyelerden birinin dediği gibi bu kronik bir sorun gibi farklı ülkelerde de aynı ses şikayetleri var. Ben şimdilik 1000km dolmasını beklicem ilk bakımda kayıtlara ses olayını da ekletip sonuca göre Türkiye yamaha ya durumu iletmeyi düşünüyorum.Olmazsa içime sinmedi,korkarak binmektense 3-5aramadan sizin gibi satmayı düşünüyorum.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ilacın Dr.pulley baga

geçmiş olsun
    mirmirim bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Nmax125
    Peki bunu garanti kapsamında mı yaptırdınız? Eğer öyleyse hem sizin servis belgeniz hemde you tube ta ki nmax varyator değişimlerinin özellikle ses problemine çözüm olarak yapılması bu sorunun çözülmesinde faydalı olacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

Çok sağolun,araştırıcam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Çok sağolun,araştıracağım.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam garanti kapsamına büyük ihtimalle sokarlar. Zira en dandik varyatör bile 400-500km'de bozulmaya başlamaz. Çamura yatıp "e bu zincir gibi lastikler gibi aşınan parça" diyebilirler ama dediğim gibi 400-500km'de bozulmaması lazım, parçada imalat hatası vardır.

Ben kendi cebimden yaptırdım ama malum motorum Cicang (https://en.wikipedia.org/wiki/Zhejiang Şangay'ın hemen aşağısı ) imalatı olduğundan parçaları ucuz. 20-25TL'ye komple varyatör almıştım. (Japon bando varyatör bagalarının 6sı 40-50TL) 20-30TL'de işçiliğe verdim. Havalı vidalayıcınız veya varyatör aparatınız varsa kendiniz de söküp takabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=EILUyZZkzFM
    https://www.youtube.com/watch?v=EILUyZZkzFM" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Motosikleti
    Yamaha Nmax125
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilacın Dr.pulley baga

geçmiş olsun
    Evet,muzdarip olduğumuz ses ve titreşime çözüm olur mu? bilmem ama inceleyince hakikaten faydalı bir etki olacak gibi servis bu bagalar yüzünden garanti dışı bırakmasın diye bekleyebilirim ama rodaj bakımından sonra duzelme olmazsa sipariş verip takat yada taktırabilirim. Yeri gelmişken nnax bagalarının sayı,ölçü vs bilen var mı?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thermosifon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef seslerin sebebini çözmek için hiç bir girişim de bulunmadı YAMAHA İSTANBUL MOTOSİKLET Beylikdüzü bayisi. Ve ben de hiç uğraşmadan motoru bu sesten rahatsız olduğumu kendisinin isterse garantiden tekrar uğraşabileceğini dile getirerek almak isteyen başka bir beyfendiye yok pahasına sattım sinirlenip.
    siz zaten bu uğraşmadı dediğiniz bayide satış bölümünde çalışmıyormuydunuz?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı mirmirim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet,muzdarip olduğumuz ses ve titreşime çözüm olur mu? bilmem ama inceleyince hakikaten faydalı bir etki olacak gibi servis bu bagalar yüzünden garanti dışı bırakmasın diye bekleyebilirim ama rodaj bakımından sonra duzelme olmazsa sipariş verip takat yada taktırabilirim. Yeri gelmişken nnax bagalarının sayı,ölçü vs bilen var mı?
    hiç merak etme zaten garanti hiç bişeyi karşılamıyor yani ben pek takılmıyorum garanti konusuna ben xmax motorumda 10.5 gr. kullanıyorum fakat satıcı mağaza ile görüşürseniz size yardımcı olacaktır kaç gr kullanmanız konusunda ürünün linki http://urun.n11.com/yedek-parca/drpulley-varyator-galeti-baga-yamaha-n-max-125-P115733719

ben bi sorun yaşamadım

daha önce jcosta kullandım tamam titreşim sıfır oldu ama motor devri aşırı yüksek fazla da yaktıyordu bende sattım tesadüfen dr pulley bagalara denk geldim ve aldım

titreşim eski orjinal bagaya göre çok çok az performans artışı var (ben son hız yerine iyi seri kalkış olsun istediğim için hafif baga kullandım)

sonuç olarak ben aylardır kullanıyorum ve çok memnunum internetteki forumlarda bir tek kötü olumsuz bi yorum görmedim..

mutlaka sizdememnun kalırsınız

konu üzerinden biraz geçmiş ama bilgi olması açısından yazmak istedim. 3800km de ikinci el olarak aldığım nmax 155 de bahsedilen titreşim sorununun tespiti için daytona servisine gittim. servis kayıtlarında motor üzerinde daha önce 7 adet parça değiştiği bilgisi vardı. değişen parçaların tamamının dış plastik parçalar olması içimi biraz rahatlattı. titreşim sorunu için ustanın söylediği motorun torkundan kaynaklı doğal bir durum olmasıymış. bana pekde doğal gelmedi. servisten çıkıp kendi çabamla sorunu ararken motorun belirli devir aralıklarında titreşim oranının arttığını veya azaldığını keşfettim. motoru orta sehpaya alıp incelediğimde gözlerime inanamadım.

üst motor kulağı ile şase bağlantısı arasındaki lastik takozda 5-6mm boşluk var! 10 aylık motorda bu şekilde aşınma olması üretim hatasından kaynaklanıyor olabilir. çoğu kullanıcının şikayeti bu yönde. yarın daytonaya tekrar gidip bu takozun orjinal hali ile karşılaştırılmasını istiycem. tahminlerim doğru ise servisin vereceği cevabı çok merak ediyorum. gelişmeleri buradan paylaşırım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)