Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şu Elektrikli Bisikletleri Nereye Şikayet Edicez. Gına geldi artık

Motovento
    REKLAM ALANI

http://youtu.be/hLDJ-h52lzQ

Video gördüğünüz gibi hergün birçok elektrikli bisiklet sürenler karşılaşıyorum.
    Ne kask takıyorlar ne trafiğe uyuyorlar.
    Plakada yok bunlarda . Bunları nereye şikayete edıcez.
    10 yaşında çocuklar kasksız 50,60 ile sollama bile yapıyorlar yolda giderken.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    yolver gitsin... Elleşme. Adam evine ekmek götürüyor, çocuğunu okula bırakıyor, hanımını gün'e bırakıyor.

Dikkatsiz olmaları acemiliklerinden...
    Dumlupınar ve EthanHunt bunu beğendiler.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    muz cumhuriyeti mi burası herkes kafasına göre araç kullanıyor
    shruikan bunu beğendi.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Tehlike saçıyor ya ses yok bişi yok en sessiz motor bile duyuluyor ama bunlar vıssst geçiyor.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Büyütülecek bir durum olmadığı kanısındayım.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyütülecek bir durum olmadığı kanısındayım.
    Bu kameraya yansıyan görüntülerden biri sadece. Nasıl durum yok?
    Bu görüntüyü aldığım gün, 12 yaşında çocuk kırmızı ışıkta kasksız geçerken diğer taraftan gelen araba çarmasın diye kaldırıma çıktı. Çocuk birşey olmamış gibi devam etti arkasına bakmadan. Biliyor ki plaka yok bişi yok bulamazlar beni diye kullanıyorlar. Geçen haftada ufakcık oğlu ile elektrikli bisiklet süren bir adam arkamdan vurdu duramayıp. Korumada sadece ufak bir çizik ile atlattım ben.

Böyle bi bok olmaz diyip diyip salıyoruz bunları trafiğe.
    Ufak yaşta kasksız, kuralsız süren çocuklar büyüyünce motosiklet alıp trafik canavarı olmayacaklarının garantisini kim verebilir?

Elektrikli bisikletin araç sayılmadığı trafikte kaza yaparsanız birşey olmamış gibi devam ediyor insanlar genelde. Çünkü ne sigorta tanıyor ne başka birşey.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Sen onların kask takmamasından, bende senin eldiven giymemen ve tshirt ile motosiklet kullanmandan rahatsız oluyorum. Eleştiri olacak elbette ama kask takmıyor diye kahveden adam toplayıp linç edecek halimiz yok.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı maranki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kameraya yansıyan görüntülerden biri sadece. Nasıl durum yok?
    Bu görüntüyü aldığım gün, 12 yaşında çocuk kırmızı ışıkta kasksız geçerken diğer taraftan gelen araba çarmasın diye kaldırıma çıktı. Çocuk birşey olmamış gibi devam etti arkasına bakmadan. Biliyor ki plaka yok bişi yok bulamazlar beni diye kullanıyorlar. Geçen haftada ufakcık oğlu ile elektrikli bisiklet süren bir adam arkamdan vurdu duramayıp. Korumada sadece ufak bir çizik ile atlattım ben.

Böyle bi bok olmaz diyip diyip salıyoruz bunları trafiğe.
    Ufak yaşta kasksız, kuralsız süren çocuklar büyüyünce motosiklet alıp trafik canavarı olmayacaklarının garantisini kim verebilir?

Elektrikli bisikletin araç sayılmadığı trafikte kaza yaparsanız birşey olmamış gibi devam ediyor insanlar genelde. Çünkü ne sigorta tanıyor ne başka birşey.

Önce biraz nefes al istersen ? Video'yu seyretmedim, seyretmeme de gerek yok sonuçta herkese denk geliyor bu tarz durumlar, ama bu sadece elektrikli bisiklet ile olmuyor, bildiğin elektriksiz bisiklet ile de olabiliyor,herkes önce kendi canından sorumlu. Bu noktada allah herkese akıl, fikir ihsan etmiş değil mi ? Senin başına kask takmayı düşündüğün gibi o da düşünebilir. Bu iş zaten kural ile yasa ile olacak bir iş değil. Motosiklette kask kullanmak yasal iken kullanmayan bu kadar yaratık varken, sıra elektrikli bisikletlere maalesef gelmez.

Yurt dışında bisiklet kullanan insanlar kafalarına kask, ellerine eldiven, bir coğu dizlik bile takmadan üzerine oturmaz, cünkü öyle yetişmişler, bilinçleri ve eğitimleri bu yönde.

Ama sen şimdi yurdum anadolusunda yetişen bir insanın, bisiklete bindirilip arkadan itilip, hadi şimdi çevir en fazla düşersin diye yol verirsen, sonrasında yasa yada kuraldan bu işleri yapmasını bekleyemezsin.

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne yazik ki memleketimizde trafik bilinci diye bir sey yok.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    İyi anlatıyorsunuz, güzel diyorsunuz da; sizde de sırf yasal zorunluluk olduğundan kask var sadece. Ne korumalı mont, ne eldivenden eser yok. Scooter kullanıcıları god mode ile mi gidiyor ? Çuvaldızı unutmadan eleştirelim lütfen. Ne kadar scooter sürücüsü görsem %90'ı sizin gibi anca bir kask takıp fırlıyor trafiğe. Lütfen siz de dikkat edin, kanalınızı izleyen genç arkadaşlar olabilir. Evrensel bir internet organından yayın yapıyorsunuz, insanlara bir şeyler aktarabilmek örnek davranışlar sergilemenin sorumluluğu ve bilinciyle birleştiği zaman daha doğruya yakın olacaktır.
    Onurhan D, hakikiteker ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi anlatıyorsunuz, güzel diyorsunuz da; sizde de sırf yasal zorunluluk olduğundan kask var sadece. Ne korumalı mont, ne eldivenden eser yok. Scooter kullanıcıları god mode ile mi gidiyor ? Çuvaldızı unutmadan eleştirelim lütfen. Ne kadar scooter sürücüsü görsem %90'ı sizin gibi anca bir kask takıp fırlıyor trafiğe. Lütfen siz de dikkat edin, kanalınızı izleyen genç arkadaşlar olabilir. Evrensel bir internet organından yayın yapıyorsunuz, insanlara bir şeyler aktarabilmek örnek davranışlar sergilemenin sorumluluğu ve bilinciyle birleştiği zaman daha doğruya yakın olacaktır.
    evet kardeş 900 lira verip bell kaskı yasal zorunluluktan aldım.
    şehir içi en fazla 30km yaptığım için dizlik ve eldiven takmıyorum.
    yazlıkta çeket alamadım henüz.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte olay bu kardeşim. Aynen onlara da söylediğinde verecekleri cevaplar seninkilere benzeyecek...

Amca iki sokak ötedeki camiye gidiyor diye ve 20 km yi geçmiyor diye takmıyor.
    Evlat ilerideki marketten ekmek almak için takmıyor.
    Teyzenin yazlık montu yok başörtüsüne göre havalandırmalı kask daha almamış diye takmıyor falan filan...

Hiç olmazsa onların zararları kendilerine, sen onlara kafayı takıyorsan bizim minibüs şoförlerini, taksicileri filan İstanbul trafiğinde headshot yaparak yok etmemiz gerekiyor.

Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muz cumhuriyeti mi burası herkes kafasına göre araç kullanıyor
    O kadarı bile değil. Muzlarımızın çoğu ithal.

Bugün bende arabayla eziyordum elektrikli bisiklete binmiş bir amcayı. Amca'nın beyninde bağlı nöron kalmamış, sağına soluna bakmadan son sürat karşı şeride çıkarak yola giriyordu. Son anda frene abandım da kurtardık. Arkasına bile bakmadan gidiyor bide.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Hmmmmm ok.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Onlara gelene kadar kasap taksi ve servis şoförleri var. Adamlar yılların tecrübesi. Eşinden, çocuğundan çok yolu, trafiği görüyorlar. Görüyorlar ama kavşaktan vırt diye çıkıyorlar. Göz teması ve korna uyarısına rağmen yola atlıyorlar.

Türkiye gibi 3. sınıf dünya ülkelerinde olur böyle şeyler. O bisikletliyi polis yakalasa "abi ekmek parası paket atıyorum" der adam da bırakır. Bizde o sistemin oturması için daha yüzyıllar gerek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Dipnot: Bir de son zamanlarda motovlog yapacağım diye belirli bir kesim insanı topa tutan arkadaşlar türedi. Çok ciddi söylüyorum debriyajınızı sıkarım. Boş boş aragaz verirsiniz.
    Dağcı ve planet58 bunu beğendiler.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Trafik sigortasına ve ehliyete bu kadar zam yaparsan millet plakasiz,ehiyetsiz vergisiz olan elektrikli motosiklet lere kayar, nasıl olsa plaka yok, kırmızı ışıkta da geçer, hatalida sollar velhasil hicbir kuralada uymaz.
    planet58 bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Kardeşim senin 30km/s yapıp yapmaman önemli değil, diğer sürücülerin ne kadar hızla gittiği önemli. Düşün ki sen nasılsa yavaşım deyip yola çıkıyorsun, elemanın biri 80km/s ile gelip sana çarpıyor. Nolacak o zaman? "Ben yavaş gidiyordum" mu diyeceksin öteki tarafta? Yaşamamızın hiçbir zaman garantisi yok ama sen köpekbalığı dolu havuza giriyorsan olabildiğince kendini sağlama alacaksın.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Kimseye şikayet edemezsiniz.

https://youtu.be/RsFy6JjfmJc

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    30km ile hiç düştünüz mü? Sayı olarak gözünüze az gelebilir ama düştüğünüz öyle olmayacak veya 30 km ile biyere çarptıgınızda emin olun sıyrıksız kurtulnayacaksınız. Ben koşarken düştügümde bile (düserken ilk ellerimizi yere koyarız) Avuç içlerim kanadı. Kaç km 30 km ile koşmuyordum yani. :D
    Allah korusun ama 30 km biyere girerseniz dizlik, eldiven lazım mı değil mi anlayacaksınız acı bir şekilde.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Eleştiri okları kendine döndüğünde yazılanları sindiremeyen bir insan, başka insanların arkasından küfrederek eleştiri yaptığını sanıp yayınlamamalı bu yüzden.

O adamın yanına gidip uyarsaydınız, sizin bana verdiğiniz gibi ayarsız bir cevap alırdınız muhtemelen. Sırf bu işinize gelmiyor diye internette tanımadığı birini ifşa ederek arkasından konuşup sövüyorsunuz. Evet yaptığı doğru değil ama sizin yaptığınız da terbiyeli bir insanın yapacağı bir şey değil. Umarım en kısa zamanda Çeketinize kavuşursunuz.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)