Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150cc motor 180cc yapılırsa muayeneden geçermi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar
    Aranıza yeni katıldım ve forumda çok gezdim bu konu hakkında kafamda 3-5 tane soru var bunların cevaplarını bulamadım.

İlk olarak Tvs Apache Rtr 150 2012 Model motor kullanıcısıyım.

Motorum şuanda arızalı ve motor yapılması gerekiyor. Bende yaptırmışken 180cc Silindir seti almayı düşünüyorum fakat muayeneden geçer mi bu şekilde ve ileride bana herhangi bir sorun teşkil edermi?
    Ek olaraktan şuanda motorum yağ yakıyor ve muayenesi geldi "yağ yakarken muayeneden geçer mi ?"
    Şimdiden çok teşekkürler herkese kazasız sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    geçer tabii

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu anki silindirin üzerinde 147 cc yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam 180 yapınca üzerinde 170 küsür yazacak ruhsattakiyle farklı bursadaki gibi motor hacmine dikkat ediyorlarsa geçmez bende 180lik yapacaktım bu yüzden yapamıyorum

silindirin üzerinde ben herhangi bir yazı göremedim baktığımda

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı Majorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Aranıza yeni katıldım ve forumda çok gezdim bu konu hakkında kafamda 3-5 tane soru var bunların cevaplarını bulamadım.

İlk olarak Tvs Apache Rtr 150 2012 Model motor kullanıcısıyım.

Motorum şuanda arızalı ve motor yapılması gerekiyor. Bende yaptırmışken 180cc Silindir seti almayı düşünüyorum fakat muayeneden geçer mi bu şekilde ve ileride bana herhangi bir sorun teşkil edermi?
    Ek olaraktan şuanda motorum yağ yakıyor ve muayenesi geldi "yağ yakarken muayeneden geçer mi ?"
    Şimdiden çok teşekkürler herkese kazasız sürüşler

Yağ yakması sorun değil muayeneden geçer.
    Eğer gidip te muayene istasyonunda ben bunu 180 cc yaptım derseniz geçmeyebilir. Ama sessiz olursanız kimse bişey anlamaz zaten.
    Şimdi 180 cc yapma kısmına gelelim. Eğer bunu yapacağım kafaya koydum diyorsan ve İstanbul'da isen. Bana ulaş.

Motosikleti
    YMH Dragstar650 sport
    Tabiki geçer ama siz sadece üst tarefı silindir pistonu değiştireceksiniz. Bu sebeple zorladığınız bi anda katırt diye bi ses duyarsanız yani krank keserse pek şaşırmam. Ama limitleri zorlamam okadar diyorsanız dert etmeyin muayeneden geçer. Motorun içini açmıycaklar neticede evrakta neyse o kabul edilecek.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Oynamayın ayarlarıyla. Mühendisler tasarlamışlardır her bir şeylerini ona göre.

Sat. TVS'nin 180'liğini al, illa daha büyük cc istiyorsan.

Ha, harbiden bu işin uzmanı olan, işte customcılar falan; onlar ayrı; neyi ne yaptığını bilerek modifiye ediyorlardır.

Yoksa, tak çıkar, yaptım oldu dersen; pek olmayabilir...

Ben şahsen modifiye motosikleti almam diye düşünüyorum.

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Muayene'de cc'ye bakmıyorlar. İleri git frene bas farını aç sinyali aç devam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)