Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600 rr 2015 fren problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar, 2015 600 rr m var 6000 km de . ön frene biraz sert basınca abs varmışcasına ön teker amortisörden itibaren aşağı yukarı titriyor. motorun dengesi falan bozulmuyor stabil şekide oluyor . sebebi nedir. diskleri balataları kontrol ettim normal gibi duruyor. yağ durumuda normal. sadece sert basınca oluyor.tak tak tak ses geliyor gidon yerinden çıkacak zannediyorum :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Yanlışlıkla abs takmışlar
    Ali Bircan bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    2013 te falan abs vardi sinirli sayida belki seninkide oyledir :D

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Sert ön fren yapınca arka zincirden ses geliyor olabilir.
    https://www.youtube.com/watch?v=YUtlQBjOn-s

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Öncelikle fren sistemi; hidrolik sivisi, pompasi, balatalar, diskler, daha son ra ;Gidon boşluğunu kontrol ettirin akla ilk gelen bunlar, gidonda da boşluk yok ise ön süspansiyonlara bakilacak, son olarak.

peki abs olup olmadigini nasil anlarim.. yol tutusunda sapma olmuyor ama gelen ses ve titresim asagi yukari tak tak tak tak . sanki on teker yerinden cikacak parcalanacak gibi. ayni arabalardaki abs gibi vuruslarin sesin arasi standart..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı coskunakar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki abs olup olmadigini nasil anlarim.. yol tutusunda sapma olmuyor ama gelen ses ve titresim asagi yukari tak tak tak tak . sanki on teker yerinden cikacak parcalanacak gibi. ayni arabalardaki abs gibi vuruslarin sesin arasi standart..

içteki halka abs algılayıcısı arkadaslar yanlışlıkla takmışlar demelerine bakma kimse yanlış takmaz :d

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Kumlu yolda 20 30 ile sert bi arka fren yapın abs yoksa cartt diye kayar varsa takır takır takır eder alttan vurur. Ama yanlışlıkla abs biraz zor ☺

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Disk sicakken sürekli soğuk suyla yikandiysa disk yamulmus olabilir veya kazık fren esnasinda çukura vb denk geldiyse yine diskin yamulmus/çatlamış tada kaliper bağlantılarin hasar almış olabilir

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    disk eğrilince olur öyle frene hızlı basıp bırakıyormussun gibi motorun kafası iner yükselir...fren maneti sabittir ama diskin eğri kısmı balataya denk gelince maneti birakmissin gibi olur amortisör silsileli sekilde açılıp kapanınca tak tak diye vuruntu yapar gidona...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    http://urun.n11.com/yedek-parca/honda-cbr-600rr-disk-on-new-fren-P61588290?cid=604001&gclid=CNCX896EucwCFRHhGwodQrY CNA&gclsrc=aw.ds

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilyeler gevşemiştir bir kontrol ettir. Ön fren e basınca ileri geri hissi yapar motor.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Bence de Nikkfurie'nin de dediği gibi diske sıcakken su gelmesi sonucu çarpılma olmuştur.

şöyle bir durum var . vuruntu her zaman olmuyor.. özellikle deniyorum düz yolda manete abanıyorum sonuna kadar yapsın diye yapmıyor, tozlu zeminde , bozuk zeminde yapıyor. çok ilginçtir geçen gece trafiğe kapalı kırmızı tuğlalı bir caddemiz var 30 40 arası gidiyorumdum biraz yerler nemli gibiydi arka frene dokundum o da abs gibi titredi.

cevaplar için çok teşekkürler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    ABS olmadigindan emin misiniz? Aynen uyuyor cunku gozlemler.

Motosikleti
    cbr 1000 rr ve fjr 1300
    hocam en doğrusu bir servise gidip göstermek

bartıdna yaşoyorum en yakın servis ankarada ne yazıkki

ön amortisör ayarlarına da bi göz atın bence. bi de hangi motordan böyle bi safkan racing motora geçtiğiniz de önemli.Önceki motorunuzdaki tepkileri bekliyor olabilirsiniz. Ünlü yarışçılar bile zorladıkları virajlarda ön tarafın takırdamasından şikayet ederler. racing motorda ön amotrisör ayarları şehir içinde kullanırken orta seviyelerde olmazsa her tümsekte takırdar fren esnasında. Yarışçı örneğini öylesine verdim. Ön süspansiyon ayarlarınızı manuele bakarak orta seviyeye ayarlamayı deneyin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)