Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kim Haklı? Kim Suçlu? (AEA İçerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Motor arabanın arkasındayken bir sola geçmiyor bir anda iki şerit değiştiriyor

O arabanın içinde olup tüm aynaları da kontrol etsen motoru görüpte bir de 1 saniye sonra senin solunda biteceğini tahmin etmen çok düşük ihtimal

Her boşluğa girebiliyor olmamız her boşluğa girmenizi gerektirmiyor. Arabanın içindekileri, görüş alanlarını, hamlemizi yaptığımızda onları zor duruma sokmamayı veya tam dibinden sıfır geçip onları ürkütmemeyi vs. de düşünmemiz gerekiyor. Yoksa bugün ben ters bi hareket yaparım arabadaki içerlenir ama sıkışık trafikte beni yakalayamaz yarın yolda başka motorcu görür ona patlar. Noldu peki? Benim adiliğim hem arabadakinin sinirlerini bozdu hem motorcuların adını kötületti hemde başka bir motorcuya sebep oldu. Veya tam tersi, başkasının hatasına eleman bana patladı.

Bunlar küçük şeyler ve belki uzak ihtimaller gibi görünebilir ama motorda güvenli olmayı saygı görmeyi, sevdiklerimizin ve bizden sonra geleceklerin de üzerine sürülmeden bu keyfi yaşamalarını istiyorsak bunlar göz önünde bulundurmamız gereken şeyler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    barkın reis bilmiyo mu sanki o hızla en sağdan sola geçtiğinde görülmeyeceğini ? kaldı ki videoyu sonradan koyduklarında izlemedi mi ? kameradan izleyince bize öyle geldi herhalde yoksa arabanın bencede suçu yok

adenizkusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500 R
    acaba Barkın paşa makas atarken sinyal vermiş mi !!. Burada ki çoğu arkadaşa katılıyorum. Motosiklete binmek kafana göre kuralsız şerit değiştirmeye izin vermiyor. Hepimizi ara ara kurallara uymuyoruz ayrı. sonuclarına katlanmak zorundayız. Arabada sonuna kadar haksız sinyal yok. ki olsa sanki barkın görecek sinyali o hızda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı adenizkusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba Barkın paşa makas atarken sinyal vermiş mi !!. Burada ki çoğu arkadaşa katılıyorum. Motosiklete binmek kafana göre kuralsız şerit değiştirmeye izin vermiyor. Hepimizi ara ara kurallara uymuyoruz ayrı. sonuclarına katlanmak zorundayız. Arabada sonuna kadar haksız sinyal yok. ki olsa sanki barkın görecek sinyali o hızda.
    AEA nın yaptığı hareketler kazaya davetiye

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kimse söylemeyince ben söyliyim dedim

Barkın haksız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse söylemeyince ben söyliyim dedim

Barkın haksız
    Kabullenmek istemeyen kişiler barkının şeyi olmuş
    Anlayana...

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gene ortalık fahri trafik polislerinden geçilmiyor

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre
    Geçme Kuralları
    Madde 103- Geçmede aşağıdaki kurallar uygulanır.
    a) Sürücüler önlerinde giden bir aracı geçmeleri için;
    1) Arkasından gelen bir başka sürücünün kendisini geçmeye başlamamış olması,
    2) Önünde giden sürücünün bir başka aracı geçme niyetini belirten uyarma işaretini vermemiş bulunması,
    3) Geçeceği aracın hızıyla geçme esnasındaki kendi hızını da dikkate alarak, iki yönlü yollarda karşıdan gelen trafik dahil, yolu kullananların tümü için tehlike veya engel yaratmadan geçmek için kullanacağı şeridin yeteri kadar ilerisinin görüşe açık ve boş olması,
    4) Geçişin, geçilen araçlar için bir güçlük yaratmayacak şekilde ve araçlarının bu geçişe uygun durumda bulunması,
    Mecburidir.

b) Geçme, geçilecek aracın solundaki şeritten yapılır.
    Geçecek aracın sürücüsü;
    1) Geçilecek araç sürücüsünü ses cihazı ile veya kısa ve uzun hüzmeli farlarını ardarda yakarak uyarmaya,
    2) Sol dönüş lambası ile işaret vermeye,
    3) Geçilecek araca takip mesafesi kadar önceden sol şeride yerleşmeye,
    4) Geçilen araç, geriyi görme aynasından görülünceye kadar geçiş şeridinde ilerlemeye,
    5) Sağa dönüş lambası ile işaret vererek sağ şeride girmekle geçişini tamamlamaya,
    Mecburdur.
    c) Araçların sağından veya banketten yararlanmak suretiyle geçmek yasaktır.
    Ancak, herhangi bir araç sola dönüş işareti vererek yavaşlamakta veya trafik mecburiyeti nedeniyle beklemekte ise, bunların veya yolun ortasından giden tramvaylar ile görev icabı yolun solunda bulunan geçiş üstünlüğüne sahip araçların sağındaki şeritten geçilebilir.
    Tramvay hatları müsait olmadığı takdirde, harekette olsun veya olmasın bir tramvayın sol yanından geçilemez ve bu yanda devamlı araç sürülemez.
    d) Gidişe ayrılmış yol bölümlerinde, şerit değiştirmemek şartı ile bir şeritteki taşıtların diğer şeritteki taşıtlardan hızlı gitmesi geçme sayılmaz.

Bunu okursak kimin haklı kimin haksız olduğu net olarak ortaya çıkacaktır ...

Sevgilerimle
    AWESQME bunu beğendi.

Motor haksiz net

barkın bayoğlu haklı

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Sinyal yoksa ikiside suçlu.Varsa Barkın abi suçlu,böyle giderse biçerler onu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Biraz tektabanca izleyin bakın nasıl değiştiriyor şerit.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    AEA ı severim ancak %100 kusurlu. Sağdan sola çok hızlı geçiyor ve AEA daha sol şeride varmadan adam çoktan sola geçmeye başlamıştı. Motoru görmesi imkansız.

Sonuç: Adamın AEA a ettiği küfür tamamen geçerli. Thug Life iptal edildi...

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    videoyu 720p çözünürlük ile %25 hız ile seyrettim öndeki BMW 320d sinyal vermiş...

Abi ben bu motorcuları anlamıyom. motorum var diye millet yerinde duramıyor iğne deliğinden geçmeye çalışıyor. Geçen bi arkadaşla beraber istinye sahile inelim dedik. Yaw yolda trafik var; eleman aynayı kapatıp araları zorlamalar, kaldırıma çıkıp araç sollamalar, tam şeridin ters şeritle kesiştiği aradan tam gaz gitmeler. "Ulan bu ne?" dedim.

Bir tane şerit tutturup sürekli o şeritten gidince kimse önünüze kırmıyor, arkanızdan da sıkıştırmıyor.
    pea, Fautzin ve OZARSLAN bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Barkin bey haksiz.Oncelikle şerit değiştirme kurallarina uymadığı gibi araç sinyal verdigi ve serit değiştirmek icin hareketlendiği halde sol tarafina girmeye çalisiyor.Ayrica adama ne diye hareket çekiyorsun Barkin bey.Adam hakli.Kufur duymadim bisi diyemeyecegim

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Motosikletli beyaz adam hata yapmış

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Motosiklet sürücüsü bu video ile emniyete gitmiş olsa arkadan çarpmasa ve şeriye girdiğinde araba yandan vursa dahi haksızdır.
    Önde ki araç zaten sinyal vermiş sadece 1 kez flaş yapan sinyal sonrası motosiklet aracın yanından geçecek kadar hızlı tüm problem motosiklet sürücüsünün kendini bilmezliği.
    Barkının bu davranışından sonra araç sürücülerinin motosiklete davranışlarının düzgün olmasını beklemiyorum, düzgün davranıyorlarsa onların büyüklüğü dür, hoşgörüleridir.
    BARKIN SIÇMIŞ YETMEMİŞ PROGRAMINDA SIVAMIŞ.
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Video kaldırılmış
    Yorumlara bakılacak olursa AEA hatalı

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)