Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bugün yaşadığım basit bir olay.

Motovento
    REKLAM ALANI
    toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugun hazar gölüne doğru yol aldık. ekip racing takımı. viraj seven süraat seven takım. ben motosikletim evrak sıkıntısı olduğu için çok değer verdiğim bir ustama artçı oldum.. 1000rr honda ile o keskin virajlara 120-130 km hızlarla girerken ölümden döndük. asıl biz işin biraz zevkinde pratiğinde kendimizi geliştirmesindeydik. peki ne oldu. viraja girdiğimizde kör noktada agzı kapali yarısı dolu küçük bir pet şişesi tam önümüzdeydi. son anda farkettik ve 2-3 cm yanından geçtik.. düşünebiliyor musunuz küçücük bir pet şişesi hayatımıza mal olabilecek kapasitede olabiliyor. bir diğer husus ise aklınızın bir köşesinde bulunsun. böyle durumlarda önünüze çıkan cisme odaklanmayın. kaçış noktasına odaklanırsan hem paniklemeniz çok düsük ve kaçışınız kolay olur. nereye bakarsan motosiklet seni oraya götürür misali..

PEYGAMBER EFENDIMIZIN KUTLU DOĞUM HAFTANIZDA KUTLU OLSUN. allah gönlünüze göre versin..
    Carbondioxid, mete_han ve barodi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    herşeyi hesaba katıp gaz açmak gerekiyor bizde bugun viraj yaptık racing takımla bizimkiler 250 cc idi gerçi ama :D 140-150 ile viraj donmek cok eglencelı ve tehlikeli . bende tam viraja girmeden vites yükseltcektım şak diye bir düşürdüm ileri ittirdim maneti arka teker cıldırır gib oldu toparladı kaydırmalı debriyaj olmasa buyuk ihtimal tam viraj başlangıcında bariyerlere girerdim . Allah korumuş geçmiş olsun sizinde kutlu doğum haftanız kutlu olsun

Motosikleti
    Mondial Drift
    İşte onu oraya atanlar bunu düşünemiyolar allah korumuş geçmiş olsun

Motosikleti
    F850 Gs
    Alıntı AhmetCan1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte onu oraya atanlar bunu düşünemiyolar allah korumuş geçmiş olsun
    Merhaba

Bir ara forumda bildiğin virajda erkek iç çamaşırı dolanmisti birinin tekerine.. gayettte resimli konuyu paylaşmışti..

Maalesef yaşanabiliyor.
    Geçmiş olsun kazasız belasiz.

Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herşeyi hesaba katıp gaz açmak gerekiyor bizde bugun viraj yaptık racing takımla bizimkiler 250 cc idi gerçi ama :D 140-150 ile viraj donmek cok eglencelı ve tehlikeli . bende tam viraja girmeden vites yükseltcektım şak diye bir düşürdüm ileri ittirdim maneti arka teker cıldırır gib oldu toparladı kaydırmalı debriyaj olmasa buyuk ihtimal tam viraj başlangıcında bariyerlere girerdim . Allah korumuş geçmiş olsun sizinde kutlu doğum haftanız kutlu olsun
    doğru olanda viraja girmeden vites küçültmek. gerçi 250 cc de o olurmu bilmiyorum 4 silindirde viraja yüksek devirde giriyoruz. girmeden önce vites kücültülür viraja göre değişir. nedeni ise bazı virajlar var motoru tam yatırdın ama gene kurtarmıyorsa gazı birden açıp arkayı kaydırıp virajı almani saglıyor. bu professional bi hareket. zamanla ne demek istedigimi anlarsın..
    bu arada sizede geçmiş olsun. kazasiz belasiz. insallah.

bizim girdiğimzi virajlar burdaki video da var.. not video eski.. bu seferki gezide çekim yapamadık..

https://www.youtube.com/watch?v=6tSl2B4LE_0

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Bir ara forumda bildiğin virajda erkek iç çamaşırı dolanmisti birinin tekerine.. gayettte resimli konuyu paylaşmışti..

Maalesef yaşanabiliyor.
    Geçmiş olsun kazasız belasiz.
    :D yuh... şimdi bişi diyecektimde yeri degil :D bir insan neden iç çamaşırı atarki yola ? sakıncalı bir durum...
    bu arada tşk ederim.. allah kimseye kaza bela vermesin..
    Honda, Kawasaki, Suziki, Ducati, Yamaha Çok xoştirrr emaaa Benanaaa...

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Beyler 150 160 ile viraja girmeyin arkadasin dedigi gibi burasi turkiye ve her an hersey olabiliyor yollarda
    en ufak tas parcasiyla lastik birlesirse viraj icinde giderken bok yoluna gitmeyin .ne sehit ne gazi bok yoluna gitti niyazi, olmasin.

Gidin pistte yapin 150 160 turkiyede cok tehlikeli viraj icin.

Ben duz yolda 150 yapmiyorum ,sizler viraja 150 ile giriyosunuz.
    Fazla yasamak isteyen 150 160 ile viraj yapmaz. Gidin 150 ile viraj yapacaginiza o hizlarda panik fren calisin. Bu sizin icin daha iyi olur.
    Not. Genel konustum.
    Not2. Viraj sevmedigim icin belkide bu sozlerim. Yanlis anlamayin. Bazisi viraj sever bazisi fren.
    Bazisi derken fren sevenler cok nadir . ilginc .
    Not3. Kac kez duyuru yaptim gelin fren calisalim diye ama kimse gelmedi. Konu nerden nereye getirdim .be

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler 150 160 ile viraja girmeyin arkadasin dedigi gibi burasi turkiye ve her an hersey olabiliyor yollarda
    en ufak tas parcasiyla lastik birlesirse viraj icinde giderken bok yoluna gitmeyin .ne sehit ne gazi bok yoluna gitti niyazi, olmasin.

Gidin pistte yapin 150 160 turkiyede cok tehlikeli viraj icin.

Ben duz yolda 150 yapmiyorum ,sizler viraja 150 ile giriyosunuz.
    Fazla yasamak isteyen 150 160 ile viraj yapmaz. Gidin 150 ile viraj yapacaginiza o hizlarda panik fren calisin. Bu sizin icin daha iyi olur.
    Not. Genel konustum.
    Not2. Viraj sevmedigim icin belkide bu sozlerim. Yanlis anlamayin. Bazisi viraj sever bazisi fren.
    Bazisi derken fren sevenler cok nadir . ilginc .
    Not3. Kac kez duyuru yaptim gelin fren calisalim diye ama kimse gelmedi. Konu nerden nereye getirdim .be
    wayy paşam sen buralardamıydın özlemişim seni ya.. bu arada viraj calısmalarını gördüm. sanırım epey moralini bozmuş bu virajlar. sıkma canını paşam.. bir gün yolun buralara düşerse bizim ekiple bir iki tura çıkarsın gerçi bizim buranın yolları cok virajlı oldugundan ister istemez bu yoldan gelen giden bu işi çözüyor haliyle pratikleşiyor.. panik fren konusunda sana katılıyorum. cok güzel bir yere nokta koydun. yalnız panik freni tam olan bir sürücü bu sefer illem viraj teker arka teker şu buda der. biz insan oğlu gözümüz doymuyor malesef haksızmıyım..
    evet malesef yollarda bu tür şeyler oluyor. biz bunu devamlı yapmıyoruz. 2 haftada bir olur yada olmaz. hobi amaçlı.. bir diğer olay ise bulunduğumuz şehir diyarbakır pist ne gezer babam burda varda biz mi gitmiyoruz. bizde mecburen kara yollarında sürünüyoz...
    barodi bunu beğendi.
    Honda, Kawasaki, Suziki, Ducati, Yamaha Çok xoştirrr emaaa Benanaaa...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)