Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tur için gerekli aksesuarlar ve camp yerleri.

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler MT ailesi,
    Ankara çıkışlı ege turu yapmayı planlıyorum ve henüz aklım'da hiç bir rota yok. Tahmini 9 gün en fazla 12,13 gün sürmesi şartı ile temmuz yani ramazan bayramın da yola çıkmayı planlıyorum. Nasıl bir rota oluşturmam gerekiyor bilgi verirmisiniz. Bu tur için android telefonlar da kullanılan programlar, uygulamalar nelerdir ve neler işime çok yarayacaktır söylermisiniz. Bajaj Pulsar 200NS ile yapıcam bu turu. Motorumun üzerinde hiç bir ekipman ve aksesuar yok. Tahmini kafam da planladığım motor için aksesuar tur camı, arka çanta, çakmaklık, telefon tutacağı, lastik tamir spreyi aklıma gelenler bunlar tabi gerekli olucak bir şeyler vardır ve bilgilendirmenizi rica ediyorum.
    Kendim için götürmem gereken malzemeleri az çok biliyorum ve internette bu tarz gezi yapanların yazdığı bloglar dan yardım alıyorum ama çok araştırmama rağmen kamp yerlerini bilmiyorum. Tek başıma gideceğim için güvenli bir uyku gerekicek bu tarz ihtiyaçlarımı nasıl karşılıyacam veya illaki pansiyona mı gitmem gereklidir?
    Çadır malzemesi nedir kalitesi nasıl olmalı? (Fiyatları nedir hiç bir bilgim yok çadır konusun da. Pahalı olmasın :p )
    Arka çanta markası ne kullanmalıyım ? (Givi gibi çantalara 500 TL gibi bi miktarım yok 200 lira veya zorlasam 300.)
    Aksion cam hangi marka olmalı ekstraları ne olmalı ? (Gopro için gücüm yok.)
    Bu 3 malzeme ile bitmiyor diğer malzemeler'de olacaktır ama dediğim gibi hiç bilgim yok ve benim için ilk tecrübe olucak.
    Ayrıca bütçe kısıtlı.
    Uzun turlar yapmış bir abim bana dedi ki bunlar için üç şey gerekli.
    1 Hedeflerin
    2 Cesaretin
    3 Zamanın

Olduğu zaman herşeyi yapabilirsin.
    Ve bence 4 Para . Bütçe oldukça kısıtlı ve umarım sadece hayal olmaz.

Evet biraz erkenden sormaya başladım fakat temmuz ayına kadar hiç bir eksiğim kalmasın istiyorum. Sıkışmamak için tek tek alıcam bütün malzemeleri bu yüzden şimdiden liste oluşturmaya çalışıyorum kendim için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    Ege Anıl EFE bunu beğendi.

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kamera sjcam sj4000 fiyatı goproya göre gayet uygun işini fazlasıyla görür. Ben iki senedir kullanıyorum.

Bu çanta yolda giderken düşmesin motordan ? veya seyir halinde başımı şişirmesin ?

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Alıntı ceyhun383 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum tam,böyle bisey arıyordum sayende buldum teşekkürler
    ceyhun383 bunu beğendi.

Evet kamera olarak sj4000 almayı planlıyorum.

ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    Alıntı Roquish06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çanta yolda giderken düşmesin motordan ? veya seyir halinde başımı şişirmesin ?
    Niye Düşşün Çanta Vidalıyosun alttan 4 tane vidası var bende de 35 litreliği var kullanıyorum hiç bı sıkıntısı yok

Alıntı ceyhun383 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye Düşşün Çanta Vidalıyosun alttan 4 tane vidası var bende de 35 litreliği var kullanıyorum hiç bı sıkıntısı yok
    Bilmiyorum bazıları o çantanın daha pahalı modeline düşecek hissi veriyor gibi yorumlarını gördüm ve bu çanta daha ucuz diğer modelden bu yüzden sordum.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Roquish06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum bazıları o çantanın daha pahalı modeline düşecek hissi veriyor gibi yorumlarını gördüm ve bu çanta daha ucuz diğer modelden bu yüzden sordum.
    Aynı çantanın 30 küsur litrelik olanını kullanıyorum 3 yıldır. İçine yüklediğim şeyleri ve o halde geçtiğim yolları düşünüyorum da bendeyken düşmediyse kimsede düşmez herhalde
    http://ikitekersizasla.blogspot.com.tr/

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Afrodisias'ı gör; Nazilli'de, Aydın.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Afrodisias

Ve Aizanoi tapınağını gör, Kütahya, Çavdarhisar'da.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Aizanoi

Her ikisi için de ilk tepkiniz şu oluyor: Bu nerden çıktı böyle!!

Ankara-İzmir doğrultusunda az çok yolunuzun üzerinde olacaklardır. Tavsiye ederim. Fotoğraflar da facede havalı durur ayrıca ;)

İyi yolculuklar.

Not: Artçılı gidin, birlikte yolculuğun tadını çıkartın. Veya, tek gidin, ama insanların arasına karışın. Turun sonunda katettiğiniz tek şey kilometre sayacındaki rakamlar olmasın...

İyi eğlenceler, iyi yolculuklar.

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Afrodisias'ı gör; Nazilli'de, Aydın.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Afrodisias

Ve Aizanoi tapınağını gör, Kütahya, Çavdarhisar'da.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Aizanoi

Her ikisi için de ilk tepkiniz şu oluyor: Bu nerden çıktı böyle!!

Ankara-İzmir doğrultusunda az çok yolunuzun üzerinde olacaklardır. Tavsiye ederim. Fotoğraflar da facede havalı durur ayrıca ;)

İyi yolculuklar.

Not: Artçılı gidin, birlikte yolculuğun tadını çıkartın. Veya, tek gidin, ama insanların arasına karışın. Turun sonunda katettiğiniz tek şey kilometre sayacındaki rakamlar olmasın...

İyi eğlenceler, iyi yolculuklar.
    Artçılı çok isterim ama pulsar 200NS bu motor çok yorucu olur onun için yani sanmıyorum 2000, 3000 km yol gidebilceğini. Ama 2 motor çıkabiliriz forumdan birini bulursam hem böylesi daha güvenli olur. Güvenli kamp yerleri bulamadığım sürece tek seçeneğim pansiyonlar gibi görünüyor.
    Teşekkür ederim.

TURAN.RTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Sj4000 e altarnatif next sd21 düşünebilirsiniz, sj4000 de wifi var sd21 de uzaktan kumanda + yedek pil vs. Ben kulaniyorum memnunum.

Uygulama olarak artçılı gideceksen intercom proğramı var ucretsiz bluetooth uzerinden kulaklik ile arkadaki ile görüşüyorsun. Cakmakliğa ilave olarak yüksek kapasiteli bir Power Bank almanı tavsiye ederim çok işe yarıyor.

Canta konusundada ekonomik durum müsait değil ise forumda bir arkadaşın baklava tepsisinden yan çanta yapışını anlatıyordu elinden geliyor ise öyle bir uygulama yapabilirsin...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Gece çadır soğuk olur ona göre yanında bişeyler bulundur

Kamp yerlerinede önceden internetten mapstan vs bak bayram vakti vs otelde pansiyonda vs kalacam dersen adamı düdüklüyolar )

Pulsar ile 2 günde 900 km yaptım 2 gün kendime zor geldim

Alıntı TURAN.RTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sj4000 e altarnatif next sd21 düşünebilirsiniz, sj4000 de wifi var sd21 de uzaktan kumanda + yedek pil vs. Ben kulaniyorum memnunum.

Uygulama olarak artçılı gideceksen intercom proğramı var ucretsiz bluetooth uzerinden kulaklik ile arkadaki ile görüşüyorsun. Cakmakliğa ilave olarak yüksek kapasiteli bir Power Bank almanı tavsiye ederim çok işe yarıyor.

Canta konusundada ekonomik durum müsait değil ise forumda bir arkadaşın baklava tepsisinden yan çanta yapışını anlatıyordu elinden geliyor ise öyle bir uygulama yapabilirsin...
    Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Sj4000 alıcam ve evet powerbank çok işime yariyacaktir. Maxem sl-45 diye çantası var üst taşıma aparatı ile alıcam 150 liraya felan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece çadır soğuk olur ona göre yanında bişeyler bulundur

Kamp yerlerinede önceden internetten mapstan vs bak bayram vakti vs otelde pansiyonda vs kalacam dersen adamı düdüklüyolar )

Pulsar ile 2 günde 900 km yaptım 2 gün kendime zor geldim
    Evet pulsar rahatsız bi koltuğu var. Döşemeler ile konuşup ekstra sünger attırmak koltuğun içine. Yapanlar var ve memnunlar umarım bende memnun olurum.
    Çadırına yanına uyku Tulumu almiyabilirim belki netice de battaniye daha çok işimi görür gibi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Çadırda kalacaksan uyku tulumunu ihmal etme, olabildiğince kamp alanlarında kalmaya çalış. Dağda bayırda arsızla hırsızla uğraşma.

Uzun süredir Yunanistan turu için ben de aklıma geldikce lazım olabilecek şeyleri telefonuma not ediyorum, buraya da yazayım bakalım neler yazmışım.

Lastik tamir spreyi herkesin aklına gelir, bakalım benim aklıma gelenler neler

Çamaşır ipi
    Hortum kelepçesi
    Bisiklet Fren veya vites teli
    İnşaat teli
    Zincir baklası
    Plastik kelepçe
    Koli bandı
    Çakmak
    Isıyla daralan makaron
    Elektrik bandı

Devam edecek
    antilop_skul bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    kamp yeri tavsiyesi verebilirim.

Sahibi de motorcu olan http://www.neverlandcamping.com/

Assos'da küçükkuyu ya 3 km mesafede.

Geçenlerde uğradım sezona hazır. Deniz ve çadır kampı için süper yer.

daha detaylı fotoğrafları şurada var

https://www.facebook.com/neverlandcamping/

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çadırda kalacaksan uyku tulumunu ihmal etme, olabildiğince kamp alanlarında kalmaya çalış. Dağda bayırda arsızla hırsızla uğraşma.

Uzun süredir Yunanistan turu için ben de aklıma geldikce lazım olabilecek şeyleri telefonuma not ediyorum, buraya da yazayım bakalım neler yazmışım.

Lastik tamir spreyi herkesin aklına gelir, bakalım benim aklıma gelenler neler

Çamaşır ipi
    Hortum kelepçesi
    Bisiklet Fren veya vites teli
    İnşaat teli
    Zincir baklası
    Plastik kelepçe
    Koli bandı
    Çakmak
    Isıyla daralan makaron
    Elektrik bandı

Devam edecek
    inşaat teliyle hortum kelepcesini napcan abi

kamp icin gerekli seyler

öncelikle büyük bir kamp bıcagı
    cadır ( kaç kişi yatacaksan 1 kişilk buyugunu al
    şişme yatak alabilirsin
    camasır ipi
    şişme yastık
    etrafını aydınlatabilecegin bi el feneri yada akülü fener
    sarj aleti ( kamp yerlerinde elektrik mevcut motoru calıstırıpta basında beklemenden iidir )
    yememk olayı yapacaksan kamp ocagı
    yedek kartus tüp
    kucuk bir tencere
    catal bıcak vs
    en önemlisi en az 2 tane ÇAKMAK
    motoruyn icin
    bagaj lastigi en az 3 tane
    lastik tüpü
    zincir spreyi
    avadanlık
    reflektif yelek ( gece sürüsü icin )
    motorunun koltugu rahat değilse yola cıkmadan mutlaka portatif sünger yaptır .
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kamp icin gerekli seyler

şişme yatak alabilirsin
    camasır ipi
    şişme yastık
    sarj aleti ( kamp yerlerinde elektrik mevcut motoru calıstırıpta basında beklemenden iidir )
    yedek kartus tüp
    kucuk bir tencere
    catal bıcak vs
    motoruyn icin
    lastik tüpü
    zincir spreyi
    avadanlık
    Ben kamp ile ilgili değil, sadece motor ile ilgili bir şeyler yazdım. Sen iyi etmişsin kamp ile ilgili yazmakta, fakat şişme yatak boşuna yük. Okuduğum ve öğrendiğim kadarı ile bütün prfosyonel kampcılar şişme yatak değil matı tavsiye ediyor.

Gelelim hortum kelepçesine, benzin hortumu ya da fren hortumu hasar aldığında nasıl hayat kurtarır o kelepçe biliyon mu?

İnşaat teli ise meslek hastalığı diyelim

Kopan kırılan herşeyi bağlarsın, sıkıştırırsın, plastik kelepçenin işe yaramadığı yerlerde kullanırsın. Olmadık yerde günü kurtarır yani.

Ne demişler;

"Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir orduyu kurtarır" mıydı?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

çadır için decathlon iyidir. 90tl lik 2 kişilik çadırı 3 senedir kullanıyorum sıkıntısız.
    çanta için motomax internette held vardı 60 lt 130tl. su geçirmez.yalnız yandan doldurmalı. ya da şu
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...1-Y_18708.html
    bunların avantajı büyük oldukları için herşeyi koyabiliyorsun ve dağınık olmuyor.topcase de kullandım. eşyaları topcase e doldur sonra çadır uyku tulumu mat sandalye hepsi dışarda. hem motora takması kolay. ufak birde sırt çantası el altındaki şeyler için tamamdır.
    kamp olayında yenisin belli. paralı kamp alanlarında kalmaya çalış. çoğunda duş fln de vardır. otel pansiyon gerek kalmaz o kadar para vermeye. temmuz da sahilde de kalabilirsin. nasıl olsa senden başka kalanlarda olur o mevsimde. güvenlik sorunun olmaz.
    eğer motor bakım tamir işinden anlamıyorsan ufak bir avadanlık(motorda vardır büyük ihtimal), lastik spreyi, plastik kelepçe hayat kurtarıcı şeylerdir. gerisi senin becerine kalmış.

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kamp icin gerekli seyler

şişme yatak alabilirsin
    camasır ipi
    şişme yastık
    yedek kartus tüp
    kucuk bir tencere
    catal bıcak vs
    motoruyn icin
    lastik tüpü
    zincir spreyi
    avadanlık
    Teşekkür ederim bu malzemeler aklım da ama yukarı da belirttiğim gibi 3 malzemeyi arıyorum. Kamera, topcase, çadır ve uyku Tulumu gibi malzemeler ve öneriler ayrıca link istiyorum ☺

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)