Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Tur için gerekli aksesuarlar ve camp yerleri.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Haftasonu dahil 5 gunluk bir yolculuk olursa ben ve hondam katilabiliriz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çadırda kalacaksan uyku tulumunu ihmal etme, olabildiğince kamp alanlarında kalmaya çalış. Dağda bayırda arsızla hırsızla uğraşma.

Uzun süredir Yunanistan turu için ben de aklıma geldikce lazım olabilecek şeyleri telefonuma not ediyorum, buraya da yazayım bakalım neler yazmışım.

Lastik tamir spreyi herkesin aklına gelir, bakalım benim aklıma gelenler neler

Çamaşır ipi
    Hortum kelepçesi
    Bisiklet Fren veya vites teli
    İnşaat teli
    Zincir baklası
    Plastik kelepçe
    Koli bandı
    Çakmak
    Isıyla daralan makaron
    Elektrik bandı

Devam edecek
    Olcay hocam sen olur da birine çarpar öldürürüz fln, cesedi ortadan kaldırmak için mi malzeme alıyorsun, ceset torbası eksik kalmış
    Olcay Avşar bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ne kadar plan program yaparsan yap tutmaz
    Fazla kasma
    Al Çadır mat tulum Çık yola

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Çok şahsına münhasır bir aklınız var zira kendisi için kesme işareti kullandığına göre özel olması gerekir =)
    aklım'da ne ya =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Bütün de da den dan ları yanlış yazdığınız için, yazımızın okunması oldukça güç hale gelmiş. Ama yine zorladım ben.

Maxem çanta önerisini verecektim arkadaşlar yazmış.

Çadır güvenliği için bir şeyler söyleyeyim. Özel çadır kamp alanları var her yerde. 20 30tl oluyor genelde. İlerde sıcak su, duş internet, elektrik vs oluyor. Hem de diğer kampçılarla tanışma imkanı oluyor. O yüzden kamp alanını dağın başına yapmaktansa bu tip yerlerde yapmanızı tavsiye ederim.

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şahsına münhasır bir aklınız var zira kendisi için kesme işareti kullandığına göre özel olması gerekir =)
    aklım'da ne ya =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Bütün de da den dan ları yanlış yazdığınız için, yazımızın okunması oldukça güç hale gelmiş. Ama yine zorladım ben.

Maxem çanta önerisini verecektim arkadaşlar yazmış.

Çadır güvenliği için bir şeyler söyleyeyim. Özel çadır kamp alanları var her yerde. 20 30tl oluyor genelde. İlerde sıcak su, duş internet, elektrik vs oluyor. Hem de diğer kampçılarla tanışma imkanı oluyor. O yüzden kamp alanını dağın başına yapmaktansa bu tip yerlerde yapmanızı tavsiye ederim.
    Yazım hatası elbette olabilir. Tek şikayetçi sensin. Ayrıca yazım hataları için forum o kadar da ilgili değilde senmi ilgilisin yani.

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Hocam ben de senin gibi ramazan ayından sonra yapacağım tur için malzeme araştırmalarına başladım, direkt olarak alınması gereken aletleri söyleyeyim. Lastik spreyinden uzak dur derim, fitilli olanları kullanmanda yarar var, lastikle bütünleşiyor zarar vermiyor. Lastik spreyleri lastiğe zarar veriyor. kamp bıcağı, mat, uyku tulumu, en az 2 kişilik çadır, cep telefonun varsa onun el feneri yeterli olur, motosiklet için usb girişli şarj cihazı, zincir spreyi (en az 400 km de bir yağlamak gerek), yola çıkmadan önce gaz teli, debriyaj teli, zincir kontrol edilmeli gerek duyulursa değiştirilmeli. Tek kişilik tava, aliminyum ya da demir kulplu bardak, kamp tipi ocak, bol bol kitap, isteğe bağlı olarak powerbank, plastik kelepçe, balık tutmayı seversen küçük bir olta ve malzemeleri, güneş yağı. Tüm bunlar dışında kamp yerleri bulabilirsen kalmaya çalış, he baktın bulamıyorsun, gözden ırak ormanlık tipi yerlerde kal, insanların seni farkedemeyeceği yerleri tercih et, malum insanlar vahşi hayvanlardan daha tehlikeli uzak durmak lazım. Ben o riski alamam diyorsan pansiyonlar ideal olacaktır. Tekerin düz bassın.

Alıntı senolas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de senin gibi ramazan ayından sonra yapacağım tur için malzeme araştırmalarına başladım, direkt olarak alınması gereken aletleri söyleyeyim. Lastik spreyinden uzak dur derim, fitilli olanları kullanmanda yarar var, lastikle bütünleşiyor zarar vermiyor. Lastik spreyleri lastiğe zarar veriyor. kamp bıcağı, mat, uyku tulumu, en az 2 kişilik çadır, cep telefonun varsa onun el feneri yeterli olur, motosiklet için usb girişli şarj cihazı, zincir spreyi (en az 400 km de bir yağlamak gerek), yola çıkmadan önce gaz teli, debriyaj teli, zincir kontrol edilmeli gerek duyulursa değiştirilmeli. Tek kişilik tava, aliminyum ya da demir kulplu bardak, kamp tipi ocak, bol bol kitap, isteğe bağlı olarak powerbank, plastik kelepçe, balık tutmayı seversen küçük bir olta ve malzemeleri, güneş yağı. Tüm bunlar dışında kamp yerleri bulabilirsen kalmaya çalış, he baktın bulamıyorsun, gözden ırak ormanlık tipi yerlerde kal, insanların seni farkedemeyeceği yerleri tercih et, malum insanlar vahşi hayvanlardan daha tehlikeli uzak durmak lazım. Ben o riski alamam diyorsan pansiyonlar ideal olacaktır. Tekerin düz bassın.
    En detaylı yorum senin fikirlerin olmuş. Teşekkür ederim bu bilgiler gerçekten işime yariyacaktir. Planladığım gün için sabırsızlık ile bekliyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)