Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 almak mantıklı mı ? Kullanan motorcu kardeşlerim lütfen baksın.!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Beyler r25 almak mantıklı mı ?

https://www.youtube.com/watch?v=hBU-4xPvls8

Şu linkteki videoyu izledim ve motor biraz gözümde çin malıymış gibi gözükmeye başladı . Yani r25 i hala seviyorum şekli şemali falan güzel hatta alma arifesindeyim yakında (inşallah aksilik çıkmazsa) almayı düşünüyorum ama biraz soğudum motordan . Karenaj direk parçalandı neden oldu ki öyle ?

Şunuda belirtmek isterim ilk motorum olmayacak bundan önce yine 250 cc lik bir makinede 20.000+ km tecrübem var . Videodaki hiç bir şahıs ile ilgim yoktur . Kendimde çekmedim . Tamamen raslantı buldum. Lütfen tavsiyelerinizi esirgemeyin....

İYİ FORUMLAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    yamaha sonucta neden alinmasinki ama dedigin olay ben binince banada oldu kurs motorularina biner gibi oldum

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaza yapınca kırılmayan motor varmı?

R25 sayfasında yedek parça fiyatları linki yayınlandı 3-5 gün önce bi bak. Ordaki fiyatlarla barışamassan tereddütünde haklısın

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    hata yaparmıyım bilmiyorum ama en küçük hatada bile affetmiyorsa ve bütçeye zararsa işin biraz tırt kısmına geldik demektir .

r25 istiyorum ama mt 25 daha mı ekonomik ? ? ? ?

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hata yaparmıyım bilmiyorum ama en küçük hatada bile affetmiyorsa ve bütçeye zararsa işin biraz tırt kısmına geldik demektir .

r25 istiyorum ama mt 25 daha mı ekonomik ? ? ? ?
    kaza yaparsan cikma parca bulursun calinan r25 lerden merak etme ... r25 malesef cok caliniyor bu yuzden ustunde bir nazar var alir almaz koruma takozlarini al ekonomik olarak dusersen ikisindede sorun yasarsin birde lastikleri ircle geliyormus ilk olarak degistirene kadar cok guvenme r25 de mt25 de sizi uzmez tercih meselesi sonucta motor blogu ayni ama bence mt25 daha yakisikli

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    valla ben mt25 derim. Ama r25 kalitesiz motor değildir. Sadece r25'in kafa karenajının tamamını kafa demiri desteklemiyor diye biliyorum. Bu yüzden kafa biraz kolay dağılabiliyormuş.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    abi mt-25'e de bir bak. Dün canlı gözle gördüm arada uçurum var görüntü konusunda. Dehşet bir alet gibi durruyor sesi de fenaa. Koruma takozu falan da attınmı grenaj derdi yaşamassın

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    SS lerin hepsi düştüğünde masraf çıkarır,kırılırlar..R25 alalı 1 hafta oldu ben memnunum.

3. motorum R25 sadece çok çabuk alıştım hızlı makine ama kesmemeye başladı tek sorunum şuan bu :D ha bide güzel yakıyor benzini ..

(Lastikler çok çok kötü)

Motosikleti
    Forza 250
    Biz naked kullanıyoruz da ne oluyor ki ? Koruma takozu olmasına rağmen park halindeken düşür motoru, vites, fren kolları ya eğiliyor ya kırılıyor. 36€ tereyağlı yoğurtlu. Koruma demiri şart.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi mt-25'e de bir bak. Dün canlı gözle gördüm arada uçurum var görüntü konusunda. Dehşet bir alet gibi durruyor sesi de fenaa. Koruma takozu falan da attınmı grenaj derdi yaşamassın
    Görüntüye bişey diyemem de sesi r25'den iyi olamaz

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz naked kullanıyoruz da ne oluyor ki ? Koruma takozu olmasına rağmen park halindeken düşür motoru, vites, fren kolları ya eğiliyor ya kırılıyor. 36€ tereyağlı yoğurtlu. Koruma demiri şart.
    Motorsiklet dururken devrildi. Fren manetinin ucu kırıldı. Yüz küsür $ yenisi

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    görüntü bakımından da R25 daha şık bence ama bir tarafım şiddetle mt25 diyor diğer tarafım r25 çok masraflı karenajı falan acayip para yetişemezsin diyor . Üstelik İstanbulda bayilerde R25 yok bursadan yada izmitten getiricem . Sürekli mt25 var deniyor . Acaba mt25 mi alsam direk ?

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hacı bu motor kafadan bir yere çarpınca kafa grenajı kırılıyor, ama kawasaki honda falan çarpınca asfaltı deliyorlarmış, arabaya çarpınca yarıp geçiyorlarmış, motorda çizik bile olmuyormuş....

oğlum şaka mı yapıyonuz, matrak mı geçiyonuz anlayamıyorum ki yazdıklarınızdan. "oğlum bak git" diyesim geliyor böyle anlamsız konuları görünce

Motor kafadan çarpmış kafası dağılmış nesi garip? yana yatınca mı kafası kırılmış da garip olsun? Geçen gün boğaz köprüsünden de biri atlamış ölmüş, oda garip geliyor mu size?

Bunları motoru körü körüne savunmak amaçlı da yazmıyorum, yanlış anlaşılmasın, çıkıp aynı lafı cbr250r için söylesen yine aynı cevabı veririm ki vermişliğim de var yani...

Desen ki "R25in grenaj kalitesini CBR250 ile kıyasladım, cbr daha sağlam" amenna başımın üzerinde yerin var.

Motordan soğumak ve motoru almamak için bahane arıyorsan eğer daha sağlamı var dostum dur ben yardım edeyim sana: "Ya R25 ler yatak sarıyormuş, bence dikkat et derim yani, bizim hala oğlu öyle duymuş ona göre..."

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı bu motor kafadan bir yere çarpınca kafa grenajı kırılıyor, ama kawasaki honda falan çarpınca asfaltı deliyorlarmış, arabaya çarpınca yarıp geçiyorlarmış, motorda çizik bile olmuyormuş....

oğlum şaka mı yapıyonuz, matrak mı geçiyonuz anlayamıyorum ki yazdıklarınızdan. "oğlum bak git" diyesim geliyor böyle anlamsız konuları görünce

Motor kafadan çarpmış kafası dağılmış nesi garip? yana yatınca mı kafası kırılmış da garip olsun? Geçen gün boğaz köprüsünden de biri atlamış ölmüş, oda garip geliyor mu size?

Bunları motoru körü körüne savunmak amaçlı da yazmıyorum, yanlış anlaşılmasın, çıkıp aynı lafı cbr250r için söylesen yine aynı cevabı veririm ki vermişliğim de var yani...

Desen ki "R25in grenaj kalitesini CBR250 ile kıyasladım, cbr daha sağlam" amenna başımın üzerinde yerin var.

Motordan soğumak ve motoru almamak için bahane arıyorsan eğer daha sağlamı var dostum dur ben yardım edeyim sana: "Ya R25 ler yatak sarıyormuş, bence dikkat et derim yani, bizim hala oğlu öyle duymuş ona göre..."

bu konuda büyük endişelerim var . MT25 den daha mı fazla zevk alırım . İstanbul'da zaten yok hani mt yi alıp geçsem mi ? Ama ss istedim çoğu zaman arkadaşlar da ekonomik açıdan bir düşün gayet güzel bir makina mt diyor evet öyle ama ne bileyim hala kararsızım . Beklemek çok yordu usta . Sende var r25 mesela yolda çok yoracağını sanmıyorum şehir içinde falan . Ama herkes yorar diyor . Grenajı hemen çıkıyorya banada biraz fason gibi geldi ama sağlam durmuyor . Yani korkum aldık hemen kırıldı olmasın istiyorum . AEA (barkın abimiz) kıbrısta lastiğin azisliğine uğrayıp düşürmüştü r25 i ama motora bişey olmamıştı . Çok düşürürmüyüm bilimyorum yani lastiğe bağlı tabi ama......

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Arkadaşım, o grenajın kırılmasıyla motosikletin kalitesizliğinin alakası yok. O nerden çıktı. Plastik parçalar tabiki kırılıcaktır.

Ben r25 i sevmem açıkçası. Gerek yakıtı gerek 250cc olmasına rağmen 4 silindir gibi yüksek devirde performansını verebilmesi gerek parça fiyatları gerek fiyatı. Şahsen benim tercih etmeyeceğim bir alet olsada yiğidi öldür hakkını yeme. Orada hangi motosiklet olsa bir çarpışmada kırılacaktır o parçalar.

Yani sen gidipte cbr 250 ilede kafadan vurursan oda kırılacaktır merak etme. Gidip s1000rr la da vursan kırılır buda bonus.

Dediğim gibi yiğidin hakkını yememek lazım. R25 güzel motosiklet ama tabiki beklentilere göre tercih edilip , edilmeyebilinecek bir motosiklet bence.
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    demek istediğim r25 in kalitesiz olduğu değil tabikide . Sadece küçük bir hatada kırılırsa bana gerçekten fazla masraf yaratırmı ? yani ökkküz gibi para öder miyim ? Ödersin dediler . Yan grenajlar dayanıksız dediler. MT-25 al bunları düşünme dediler . Yani 600rr almak istiyordum hep ilerde onunki daha sağlamdır herhalde . Bu biraz kalitesiz malzeme kullandığı ama motosiklet gayet şık ve güzel ona lafım yok

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Güzel kardeşim supersport motor'u parası olan adam alır, paran yoksa alma aynı şeyleri yazıp duruyosun

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    r25 alacak param mevcut çok şükür . Herkes de sürekli aynı şeyi yazdığı için bende aynı şeyi yazıyorum . Alete kalitesiz demedim ama herkes kalitesiz dedin diyor . Yada öyle anlaşılıyor . Endişem diyorum makinanın bana çok fazla sorun çıkartması diyorum daha önce hiç ss kullanmadım diyorum naked almak daha mantıklı diyorlar siz nediyorsunuz diyorum bana aynı makine falan diyorsunuz . Yani sorduğum soru mt25 ile r 25 , karşılaştırın nasıllar demiyorum ki . Ekonomik se şöyle zararlıysa şöyle demenizi bekliyordum. işte kardeşim şöyle yapabilme ihtimali var motorun yan yattı çamura batıı olabilir yada olmayabilir demenizi bekliyordum . Grenajın önemi yada bu motosikletinin grenajının kolay yada zor kırılacağından bahsetmenizi bekliyordum.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=hBU-4xPvls8

Şu linkteki videoyu izledim ve motor biraz gözümde çin malıymış gibi gözükmeye başladı ...

Böyle bir cümle kurup ardından "yok ben motoru aslında kötülemedim" diye yan çizmek hoş olmuyor. Bence bir şeyi yazmadan önce 2 kere düşünün derim.
    Ya yazdığının ne anlama geldiğini bilmiyorsun, yada art niyetle yazdın fakat tepkileri görünce yan çiziyorsun. Her iki durum da hoş değil !!

Motor gözünüzde çin malı gibi duruyorsa gözünüzde "japon malı" gibi duran herhangi başka bir motoru tercih edebilirsiniz, burası özgür bir ülke, forumda gelipte "çin malı gibi" motor için konu açmana ne gerek var??
    levent3410 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)