Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ducati scrambler 400 cc memlekete sonunda geldi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Geldi gelmesinede 9.950 AVRO gibi bir fiyat ,bunu almak isteyen arkadaşın akli dengesinin bana göre gerçekten bozuk olması gerektiğine inanıyorum.çok ama çok ümitliydim 7.000 8.000 avro falan olur oda 23 25 arası etse bu işe girilir diyordum kendi kendime.ama mt09 z800 fiyatında çıktı.niye bu kadar fiyatını abarttın alan alır sanane falan diyebilirsiniz ama bu 400cc orjinal scrambler 800cc.ve arada 3.000 avro fiyat farkı var.bu hesaba göre yarı fiyatına bence satılması gerekiyordu en azından yaklaşık.zaten para sıkıntısı çekmeyen bir insan için kaldıki ducatiye giricekse bunu kafadan eler.ama cihaz bence çok kaliteli ve tarz gözüküyor tabiki gücü torku yerinde.
    http://scramblerducati.com/en/bike/s...324.1449437561

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

ahanda buda incelemesi
    https://www.youtube.com/watch?v=FziuRw2d0RQ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fiyattan dolayı az satacak. Yaramaz hemcinsi mt-07 (türkiye pazarında) satış rakamı olarak ducatiyi sağlam tokatlayacak demedi demeyin. ikisi de naked çift silindir. biri 41 diğeri 70 küsür beygir. ama küçüğün fiyatı nedense büyük. sonuç şimdiden belli. 17-18 bin civarlarında olsaydı iyi satardı ama yazık fiyattan ölü doğdu.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    şimdi duke varken bunu niye alalım? daha düşük hacimde daha iyi güç veriyor hem de. 9950€ nedir la?

iphone alanlara gülüyodum da, artık bunu alanlar için gıçıma gülmeyi öğretmem lazım.
    Pisman, tr100a ve mhmtesk bunu beğendiler.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Kaliteden ziyade ismi ile bu parayı hakedıyor.. Bence arabada lamborghini neyse motor camiasındada ducati odur.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda 25 bine 470cc neykıt satıyor Ducati 32 bin istemiş çokmu ?
    weirdo1 bunu beğendi.

Motosikleti
    turuncu
    az daha koy MT 09 al. kesmedi mi? street triple al.
    burak burk, jimi_hendrix ve josepth_o6 bunu beğendiler.

Ducseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ducati ister 30 liraya satar, isterse 40 bin liraya satar. alan alır almayanda almaz.İtalyanların böyle bir kaygısı yok. Adamlar dünyaya satıyorlar. Türkiyede 3 tane satsa ne olur satmasa ne olur? bunu Korlas düşünsün,siz az daha koyun 1000 RR alın.
    mostro bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ducseko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ducati ister 30 liraya satar, isterse 40 bin liraya satar. alan alır almayanda almaz.İtalyanların böyle bir kaygısı yok. Adamlar dünyaya satıyorlar. Türkiyede 3 tane satsa ne olur satmasa ne olur? bunu Korlas düşünsün,siz az daha koyun 1000 RR alın.
    Duyduğun en saçma ve mantıktan marketing den yoksun yorumlardan biri

Avrupada bir mala ederinden fazla faiş fiyat iste kimseye satamassın. Müsteri son derece bilinçli neyin ne olduğunu biliyor. BMW S1000RR a veya panigaleye birbuçuk R1 parası iste satışlarda sonunculuğa oturursun argenin parasını bile çıkaramssın. BMW S1000RR a gayet normal bir fiyat belirleyip iyi elektronik sistemler ve en yüksek tekerlek gücünü- akselerasyonu birleştirince çok iyi bir başarı geldi. keza Panigale de öyle mal güzel fiyat güzeldi güzel pazar payı aldı

ister 30 bine ister 40 bine satar demişsinde arada aynı mal için yüzde 30-35 fark var. 40 bine avrupada anca babayı satar ama Türkiyede sonradan görme görgüsüz, kültürsüz alır 32 bin zaten ÖTV yi çıkarırsan Avrupadaki bedelidir aşşağı yukarı.

Allahın gariban 400cc ducatisine 13 bin euro istermiş peh! senden 2-3 kat zengin Avrupalı bile o fiyata götüyle güler 400cc KTM 5300 euro

Fanatiklik ve bilmemek bu yüzden kötü

Bide Ducatinin satış kaygısı yokmuş bunuda öğrendik. Altın yumurtlayıp hobi olarak motor geliştiriyorlar bu italyanlar.
    gokberk6426, VESPERA, TOTEMONS ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bekleyin dememize gerek yok zaten kimse alamaz. Seneye 400 CC Bajaj geliyor ...

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bazen motorun teknik verilerinden ziyade marka prestiji görseli satar ki burada italyan malı bir markadan bahsediyorsunuz gayet normal bu fiyatlarda olması ki alan kişide tek tuk olmak ister

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duyduğun en saçma ve mantıktan marketing den yoksun yorumlardan biri

Avrupada bir mala ederinden fazla faiş fiyat iste kimseye satamassın. Müsteri son derece bilinçli neyin ne olduğunu biliyor. BMW S1000RR a veya panigaleye birbuçuk R1 parası iste satışlarda sonunculuğa oturursun argenin parasını bile çıkaramssın. BMW S1000RR a gayet normal bir fiyat belirleyip iyi elektronik sistemler ve en yüksek tekerlek gücünü- akselerasyonu birleştirince çok iyi bir başarı geldi. keza Panigale de öyle mal güzel fiyat güzeldi güzel pazar payı aldı

ister 30 bine ister 40 bine satar demişsinde arada aynı mal için yüzde 30-35 fark var. 40 bine avrupada anca babayı satar ama Türkiyede sonradan görme görgüsüz, kültürsüz alır 32 bin zaten ÖTV yi çıkarırsan Avrupadaki bedelidir aşşağı yukarı.

Allahın gariban 400cc ducatisine 13 bin euro istermiş peh! senden 2-3 kat zengin Avrupalı bile o fiyata götüyle güler 400cc KTM 5300 euro

Fanatiklik ve bilmemek bu yüzden kötü

Bide Ducatinin satış kaygısı yokmuş bunuda öğrendik. Altın yumurtlayıp hobi olarak motor geliştiriyorlar bu italyanlar.
    konuyla alakalı bir yorum yapamıcam, yazdıklarınızdan sonra konuyla ilgili yorum yapmak istemedim açıkçası.
    ancak şunu merak ediyorum,
    bir başkasını aşağılar nitelikte tartışmaya dahil olmak ne kadar doğru bir hareket acaba?
    yazılanlar hoşunuza gitmese bile saygı duymanız gerekir diye düşünüyorum.
    fedos bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ktm 390 duke 19000tl ve daha hafif. ve ktm
    ARçİL bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Aslında 800 cc motor ile 400 cc arasında 3000 € fiyat farkının olması gayet normal. Anormal olan bundan daha fazla olmasıydı çünkü tasarım olarak ikisi de birbirine çok benzer, aynı teknolojide, hava soğutmalı V2 motorlar kullanıyorlar ve bunların üretim maliyetleri de emin olun birbirine çok yakındır. Amortisör, şasi vs gibi aksamlardaki farkları da sayarsak 3000 € makul bir fark. Asıl sıkıntı 800 cc versiyonun pahalı olmasında... Bu fiyata satış yapması mümkün değil. Bana göre marka değerini de hesaba katarsak fiyatı 25 bin TL olmalıydı. Yine bir distribütörün uygun fiyattan 1000 tane satmaktansa yüksek fiyattan 10 tane satmasını tercih etmesi durumuyla karşı karşıyayız. Dünyada başka hiçbir memlekette olayan bu ticaret mantığına ben "Türk ticaret mantığı" diyorum. Bir ekonomi hocası falan şu foruma bir üye olsa da bana bunu açıklasa çünkü gerçekten kafam almıyor.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    turuncu
    Bu fiyatlardan sonra BMW de G310"r"'yi coşturursa şaşırmam.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    iki Scrambler arasındaki fiyat farkı yurtdışında da az.

okuduğum çoğu yerde yapılan yorumlar, bunu alacağınıza az koyun büyüğünü alın buna bu para verilmez şeklinde. Ben de daha düşük fiyatlı olmasını ümit ediyordum belki 250cc sonrası bu bahar alabileceğim motorlar arasında olabilirdi, olamadı. öküz alırız, inek alırız, hatta çok sapıttıysak az koyup Duke 690 bile alırız o paraya.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yukarıda geçen yorumları okuduktan sonra bir ekleme yapayım dedim. Gençler, size tavsiyem bu şekilde bir ekonomik düzenin kölesi olmamanız. Siz öyle her mala konulan fiyata "serbest ekonomi kardeşim" derseniz hayatınız boyunca önüne gelen size kazık atar. Bugün Türkiye sınırları içerisinde büyük ekonomik başarılarına imza atan firmalar veya devlet (örneğin Turkcell, Digiturk, Lig TV Türk Telekom, tüm bankalar, benzin fiyatları vs.) Avrupa veya ABD'de olsalar daha kurulduklarının ilk yılında topu dikerler, dükkanı kapatıp giderlerdi. Oradaki insanlar kendilerini enayi yerine koydurmazlar, tavırlarını koyarlar. Keza oradaki firmalar da amaç hizmet etmekse öncelikle hizmeti ön plana çıkartırlar, fiyat ikinci planda gelir. O yüzden ABD'de 200 $'a Iphone satılıyor. Biz kendimizi dünyanın en akıllısı sandığımızdan, dayayabildiğimiz kadar fiyatı dayıyoruz. Nasıl olsa alacak enayi de bol. Bu cahil memleketinde aldığı ürünün pahalılığı ile övünenler oldukça bu da devam edecektir. Hiç değilse aklı başında, okumuş insanlar biraz olsun buna karşı dursunlar. Tabi bunu düzeltecek olan da devlettir. Yetki bende olsa koyarım her bir şeye kar limiti canlarına okurum bu kazıkçıların. Kar oranı arttıkça vergiyi de arttırırım, bak ne güzel oluyor dünya...
    MD.Murat, Reşit, axios ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar para ver, bi benzin göstergesi olmasın
    ARçİL bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla alakalı bir yorum yapamıcam, yazdıklarınızdan sonra konuyla ilgili yorum yapmak istemedim açıkçası.
    ancak şunu merak ediyorum,
    bir başkasını aşağılar nitelikte tartışmaya dahil olmak ne kadar doğru bir hareket acaba?
    yazılanlar hoşunuza gitmese bile saygı duymanız gerekir diye düşünüyorum.
    bence arkadaş çok iyi ve güzel yazmış. bir başkası bir başkası diye diye ülke yaşanmaz hale geldi.
    sen akılsız olursan semer vuran çok olur.
    akılsız olanların ensesine şaplağı basıp aklını başına almasını sağlamak toplum için yararlı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    biraz daha ekler ybr

Motosikleti
    2009 Ducati Monster 696
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cahil memleketinde aldığı ürünün pahalılığı ile övünenler oldukça bu da devam edecektir.
    mükemmel tespit. üzerine söylenecek söz yok bence..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)