Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eşimle binebileceğim bir motor yok!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Inazuma çirkin de olsa çok rahat motor. Artçı konforu üst düzeyde. Ama genel olarak tek bineceksen gerek yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    İstedikten sonra binilir aka...

Ben BWS ye bindim eşimle, CBF150, Inazuma (En rahat ve konforlu buydu), XJ6, şimdide MT-7 ye biniyoruz..
    Bunlar sadece eşimle bindiğim motorlar.
    2 kask, 2 eldiven, 2 ceket çocukları da sattık mı dedeye, anane, babaanne, hala, teyze farketmez..
    Tut tutabilirsen bizi.

Şunu da söyleyeyim uzun yola 2 kişiyle 250cc motor seni öldürmez süründürür aklında olsun.
    Rampalarda kamyonlar bile kafa tutar sana..
    zaferce ve zulu bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Bosix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli 250 tnt -> Ducati 696 Monster
    Gel benelli tnt 250 yi deneteyim aradıgın motor oldugunu anlarsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

kereste gibi düz gözüken sele ne kadar yumuşak tahmin bile edemezsin denemeden karar vermemeni öneririm
    ramcixx bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    nc 700x tabikide, acayip motorlar önermişler garip

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Daha dün xmaxte 50km yol yaptım. Artçı her kırmızı ışıkta "bilader ne kadar rahat bu motor. Ulan evdeki koltuktan rahat" falan diye sırtını yaslaya yaslaya geldi. Bende epey rahattım. Xmax önerebilirim. Bunda rahat etmeyen kişinin zaten çok az alternatifi kalır diye düşünüyorum.
    ramcixx bunu beğendi.

Jawa350TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 350 ts / Yuki yk-250-4
    Arkadakinin rahat etmesini istiyorsan bence chopper/cruiser 'den başka alternatif yok.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Akadaşlarım ve Abilerim;
    Hepinizin yorumlarını tek tek okudum ve kafamda şu an değerlendiriyorum.Şayet bir karar veremezsem sanırım sağdan soldan biraz borç bulup 500 yada 600 cc bir klasmana geçeceğim. Şimdi şunu da düşünüyorum. Yazmayı unutmuşum. İşe gelip gidiyorum mevcut motosikletimle. 500 600 lük bir makineyle şehir içinde dur kalk manevra gibi sıkıntılar olacak. O yüzden Yamaha WR125X alayım demiştim. Eşimi de bir şekilde razı edeceğim. Ne yapayım, aklıma çok da birşey gelmiyor açıkcası. Artçı devasa bir problem oldu içimde. Nasıl olacak bilmiyorum...

Bi diyorum al cbf 150 fıtı fıtı bin. Daha önce de kullandım, küçük cc sıkıntı. En aşağı 250 ve üstü olsun diyorum.

Pufff ...

KArdeşim denedim bende farklı alternatifleri..

Eşinle bineceğin en iyi motor maxi Scooter dir. Bagaj konfor iki kişi otomatik vites on numara iki kişi gezersin.. Hem scooter sana çok güven vermediği için gazlamazsında.. Güzel güzel gidersin yeri geldiginde otobanda basarsın uzar 250 cc scooter..

Diğer seçenek Enduro ama enduro uzun soluklu çantalı kullanımda 2 kişi için uygun.. şimdi endurolar 750 cc den falan başlıyor Türkiyede.. O motorla şehir içinde dolaşmak bence kötü bir tercih olur..

İki kişi dolaşmak senin için elzemse Yamaha Xmax250 alıyosun çoook mutlu oluyosun... Diğerleri hep eksik alternatifler...
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bence al ucuz motor, bak keyfine. Neresinden hesaplarsan hesapla çok ekonomik oluyor:
    https://motosikletliyasam.wordpress....m-izlenimleri/

En ucuzu olsun dersen:
    http://www.huoniao-owners.co.uk/foru...hp?f=11&t=4277 (bizdeki mondial 150kt, sıfırı 3400TL, lastik+kaliteli balata 400TL, ruhsat vs 400TL, 2 kutu sprey boya 60TL )

illa büyük hacimli olsun diyorsan da:
    cb500f, cbr500, cbr600f nc750 vs.

https://www.youtube.com/watch?v=loBe1YGeKqs
    ramcixx bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Aslinda en guzeli sepet alin herhangi bir motosiklete , ozel yaptiranlarda var ural gibi hazir olarak gelenler dr var. Dertsiz tasasiz bin git en guzeli.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akadaşlarım ve Abilerim;
    Hepinizin yorumlarını tek tek okudum ve kafamda şu an değerlendiriyorum.Şayet bir karar veremezsem sanırım sağdan soldan biraz borç bulup 500 yada 600 cc bir klasmana geçeceğim. Şimdi şunu da düşünüyorum. Yazmayı unutmuşum. İşe gelip gidiyorum mevcut motosikletimle. 500 600 lük bir makineyle şehir içinde dur kalk manevra gibi sıkıntılar olacak. O yüzden Yamaha WR125X alayım demiştim. Eşimi de bir şekilde razı edeceğim. Ne yapayım, aklıma çok da birşey gelmiyor açıkcası. Artçı devasa bir problem oldu içimde. Nasıl olacak bilmiyorum...

Bi diyorum al cbf 150 fıtı fıtı bin. Daha önce de kullandım, küçük cc sıkıntı. En aşağı 250 ve üstü olsun diyorum.

Pufff ...
    artçı düşünerek wr 125 düşünüyorsanız bu apaçık motosiklete yalnız binmek istediğinizin göstergesidir
    zaferce ve ramcixx bunu beğendiler.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Mantıklı olan ikinci el 500-600cc bir motosiklet tercih etmen. 250'likle tek kişi bile uzun yol risk bazı durumlarda, özellikle güzergahta tek gidiş-geliş yol varsa ki iki kişi biniyoruz yazmışsın. Bütçe kurtarıyorsa bir enduro; olmazsa ER6-F, GT650, CBF500 gibi motosikletler tercih edilebilir. Şehir içinde bunların 250'likten pek farkı olmaz hatta daha iyidir her zaman elinin altında güç olması... Neden böyle bir düşünceye kapıldın çözemedim.
    ramcixx bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Takipteyim abi ya. Bazı yorumlar kopardı. Hala gülüyorum. Sırf bakıp bakıp gülmek için bu topige gelinir.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarım ve Sayın Abilerim;
    Şu sıralar bi kaos yaşıyorum.Ben Türkiye sınırları içerisinde orta sınıfta (250 CC) eşimle binebilecek bir motor bulamıyorum. Kafayı yiicem. Buluyorum ya tarzım değil, kuyrukta oturulacak yer yok (eşim için)...

Scooter diyorum; Xmax 250 düşünüyorum, forumları okuyorum. Güzel motor diyorlar, fakat sarsıntı var arka amortisör çok çırpıyor diyorlar. Hiç scooter kullanmadım hiç... Otomatik olması... Çok da keyif alarak kullanacağımı sanmıyorum, sırf eşim için.

Kawasaki Z300 diyorum; Naked hoş motor, Cbr 250R kullanıyorum... bakıyorum şöyle benim motorun grenajsız hali. Arka sele uygunsuz.300 ara cc ilerde satabilir miyim...

Suzuki İnazuma diyorum; Bi bakıyorum şöyle bu motora oldum olası ısınamadım.Tipi hep itici geldi. "O ön çamurluk nedir öyle yaa" demişimdir her seferinde... Belki de eşimle binebileceğim en uygun motor ama... cık!

KTM Duke 390 diyorum; Bu motorunda kasa çok keskin hatlarla dizayn edilmiş. Bu da uygun değil... Bu motoru da eliyorum...

Son 2 gündür'de Yamaha WR125X diyorum; Kendim bineyim eşimde arada biner dedim. Motoru eşime gösterdim. Azar işittim

Mondial Rx3i diyorum;Hah! Tamam işte aradığım motor bu dedim ama isim Mondial olunca ürküyor insan. gibi gibi...

250 lik sınıfta neden bir Enduro yok? Neden bir tenere, versy, v-strom, varadero, fazer, cbf, nc, er25f,n yok arkadaş?
    Dış ülkelerde her segmentin 250 si varken bu sport sınıfın 250 lik olarak patlaması genç kesime yaradı.
    Bekarken her modeli beğeniyorsun ama evlenince bu iş neden zorlaşıyor?
    İlla 600 e mi geçmek gerekiyor? Bu açığı markalar neden kapatmıyor. Bir mondial mi farkında bu meselenin?

Motoru mu bırakalım illa ki?
    Gidip rahat edemeyeceğiniz motorla para verene kadar bunu alın, hem siz hem de artçınız rahat etsin.

Link: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...79483811/detay

Artçı konforu için maxi scooter veya cruiser incelemelisiniz. Onun dışında sport-touring veya kalıplı yol endurolarına da bakmanız lazım.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Scooter düşünüyorsanız,
    Piaggio xevo 250
    Tavsiye ederim
    http://www.fercomotor.com.tr/xevo_250

Motosikleti
    Forza 250
    Hem şehiriçi kullanacağım hem artçılı uzun yola gideceğim diyorsanız sizin çareniz kesinlikle maxi scooter. Bence denemeden çok ön yargılı olarak yaklaşıyorsunuz scootera. Size önereceğim 2 yıl bindiğim Sym Gts Evo 250 dir. Üzerinden inmek istemezsiniz. Şehir içinde de çok seri ve pratiktir. Yayla gibi bagaj vardır. Ben sonrasında da abisi maxisym 400 alıp 1 sene de onu kullandım. 15 inç ön tekerle önde çift disk frenle arkada 160 mm tekerle resmen vitesli motosiklet keyfi yaşattı bana. Ah bir de ıslak 250 kg civarı ağırlığı olmasa. Sonra şehir içinde hafif rahat olsun diye duke 390 aldım. 390 ı aldım alalı artçı almıyorum.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    Suzuki Inazuma F modeline bir bakabilirsin. Bende eşimle binebileceğim 250 cc. bir motor baktım en uygun bu olduğunu gördüm ve gerçekten çok konforlu tasviye ederim ve F modeli diğer modele göre göze daha güzel görünüyor diye düşünüyorum. Ön çamurluğu bende hiç beğenmiyorum zaten yakın bir zamanda değiştireceğim

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    yuksek cc dur kalk a takilma, gerektiginde gazi actinmi uzamak buyuk guvenlik saglar, ozellikle NC700 serisi bir motorun deposu sele altinda oldugundan agirlik merkezi yere yakindir ve sehir ici manevralari daha kolaydir diger motorlara gore.. ayrica cift silindir titresimsiz onde dev bagaji ile ailenizi mutlu eder, gazi az actinmi da arkada araba neyin kalmaz ayrica 3.5 lt gibi ortalama bir yakitin hediyen olur Ayrica kombine ABS gibi guvenlik artisini da unutma

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Xmax 250 için çok biliyor millet, alternatifsiz tercih sebebidir.
    ramcixx bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)