Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cafe racer sıkıntısı / Karar verememe.

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler. Genel olarak hiç bir şeyin fabrika çıkışını sevmediğim için sürekli elimdeki bulunan herşeyin bir yerini değiştiren bir insanım. Motor isteğim daha küçük yaşlardan beridir bulunuyor. Motor bilgisizliğinden ve klasik sevdiğimden dolayı yeni nesil motorlarlar çok modern geliyor gözüme.

Velhasıl kelam ingiltereye olan merakımdan dolayı youtube'da gezerken cafe racer kültürü ile tanıştım. 1.5 2 senedir araştırıyorum. 1 senedirde kadıköy civarında bu tarz işleri yapan bir atolyede bulundum.

Benim sıkıntım motor konusundan karar verememek. Aslında genel olarak herkesin benimde olsun dediği Honda CB 300-500 modelleri arasında bir motor. Fakat hem Türkiye'de bulunmadığından hemde donör olarak kullanılmayacak kadar bitmiş motorlara istenen fahiş fiyatlardan dolayı. BMW' R60-80 arası serilere street tracker tarzına yöneldim.

5-8bin lira kadar sadece donöre harcayabileceğim bir bütçem var. Sahibinden'deki ölücüler dışında yok mudur bu klasik amcaları bulabileceğimiz bir yer?

Şimdiden hepinize yorumlarınız için teşekkür ediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Aslında istediğin motordan yapabilirsin. Cb serisinin çok tercih edilmesinin sebebi şaside çok bir değişiklik yapmadan cafe yapılabilmesidir diye düşünüyorum.

En alakasız bir motordan cafe yapımına örnek bir konu vereyim.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-basladi.html
    berk_cglr bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Allah iyiliğini versin, başlığı okuyunca sağlıkla ilgili sandım üzüldüm.

Başlığı değiştirdim, öyle başlık mı olur
    Mengu16 bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    donör olarak kafandaki bitmiş modele en yakın blok vede şase tipine karar vererek başlamalısın bence bmw çok güzel cafe racer hatta endurance bol d'or hatta sprinterlar yapıyorlar trackerdan sa bence onlar daha güzel tabi zevk meselesi genelde büyük bloklu olabildğince düz bir şasi ile harika şeyler çıkar sonuçta hayal gücü giriyor işin içine
    tinerci bunu beğendi.

Aslında haklısınız fakat halihazırda ben bu düşündüğüm motorların klasik hallerini dahi seviyorum. Yani ne bileyim hiç değiştirmeden bile binilebilir bi yakışıklılıkları var :D

Aslında siz söyledikten sonra bende fark ettim çok kötü bir başlık olmuş. Korkuttuysam birilerini özür diliyorum.

Haklısın aslında. Kafamda öyle uçuk kaçık şeyler yok. Deposu turuncu olsun yeterli. (bu hazard orange denilen bir renk)

İçimde BMW'yi yaptığımda sanki çok güzel bi Honda bulacakmışım gibi bir his var :D

Ayrıca motoru elden geçmemiş motorlara da 8-9bin vermek istemiyorum acıkcası.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    emin ol hangi motoru alırsan al iş bitince yada istediğin motor piyasa düşüp cebinde ona yeticek paran olmadığında karşına çıkıyor bencde yüzde yüz bir konsept yap kafanda bir tane ona göre yol al mesela ben de ilk başta cafe racer diyordum ancak naked sevmediğim için bol d'or dedikleri lemans yarışındaki motorların tarzında yapmaya karar verdim o yüzden ya bi motor al o motorun yapılmış örneklerine bak yada bir dizayn netleştir ona uyucak bir blok al motor demiyorum farkındaysan ama sakın gidip de cg alıp düz sele ters gidon takıp cafe racer yaptım diye cakas atma hele birde ona 4500 ve üstü fiyata satma yalvarıyorum :D
    tinerci bunu beğendi.

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emin ol hangi motoru alırsan al iş bitince yada istediğin motor piyasa düşüp cebinde ona yeticek paran olmadığında karşına çıkıyor bencde yüzde yüz bir konsept yap kafanda bir tane ona göre yol al mesela ben de ilk başta cafe racer diyordum ancak naked sevmediğim için bol d'or dedikleri lemans yarışındaki motorların tarzında yapmaya karar verdim o yüzden ya bi motor al o motorun yapılmış örneklerine bak yada bir dizayn netleştir ona uyucak bir blok al motor demiyorum farkındaysan ama sakın gidip de cg alıp düz sele ters gidon takıp cafe racer yaptım diye cakas atma hele birde ona 4500 ve üstü fiyata satma yalvarıyorum :D
    İşim ve okulum dolayısı ile zaten toplu taşıma kullanıyorum. Kadıköy'de oturupta bu nimetlerden yararlanmamak olmaz açıkcası. Motoru bir yerden bir yere götürmek amacı, hava atmak amacı ile değil de hem gözüme hemde gönlüme yatacak bir şey olması diliyorum.

Caferacer tarzı clipon gidonları kullanma zorluğundan ve uzun süreli kullanış rahatsızlığından dolayı biraz daha kullanım rahatlığı sağlayacak street trackerlara yöneldim diyebilirim. custom konusunda gerçekten iyi işler çıkarmış bir atolyede epey aşinalık ve güzel sanatlara yönelik eğitimim sayesinde öyle caka satabilecek bi şeyim yok :D Mekanik düzeyde öyle ahım şahım bilgim olmasa da bu tarzı araştırma ve benimseme konusunda çok araştırma yaptım. :D Zaten "custom" bir motor ya da bir şey asla tam tamıyla bitmez. Her zaman yenilenir. AEA dediği gibi "bizimle yaşar".

Düzgün motoru konusunda da beni üzmeyecek BMW' 60-80 serisi bulacağım anlaşılan:D Bize hondalar yâr olmayacak :D
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    değil kadıköy istanbul için toplu taşıma olmuyor resmen motorla 15dk gittiğim yere 1 saat sürüyor resmen yalnız o cb lere içim gidiyor hele bize gelmeyen cx ler honda yaktın bizi neyse dağıtmayayım konuyu umarım kafandaki gibi birşey bulursun vede toplarsın bu arada bitince bi görsel vs at mahrum kalmayalım şimdiden kolay gelsin

değil kadıköy istanbul için toplu taşıma olmuyor resmen motorla 15dk gittiğim yere 1 saat sürüyor resmen yalnız o cb lere içim gidiyor hele bize gelmeyen cx ler honda yaktın bizi neyse dağıtmayayım konuyu umarım kafandaki gibi birşey bulursun vede toplarsın bu arada bitince bi görsel vs at mahrum kalmayalım şimdiden kolay gelsin
    Teşekkür ederim Son bi soru olarak hazır konusu da açılmışken. CX500 hakkında ne düşünüyorsun ?
    berk_cglr bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bmw R27 al uzerine hicbirsey yapma, sadece nikelajlari parlat ve dosemeyi yenile..harika evladiyelik bir motorun olur

Motosikleti
    Alıntı zeuces adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Son bi soru olarak hazır konusu da açılmışken. CX500 hakkında ne düşünüyorsun ?
    yerim ıstırırım yalarım birde :D şaka bir yana keşke olsa alıcağım tek motor o sesi bloğun şekli şasesi oy oy oooy torku da fena bi tane keşke yanlışlıkla bile olsa elime geçse stock hali bile olur o derece :D

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmw R27 al uzerine hicbirsey yapma, sadece nikelajlari parlat ve dosemeyi yenile..harika evladiyelik bir motorun olur
    Acıkcası r60-65 80 serilerinin kaslı görüntüsü daha fazla ilgimi çekiyor 27lere göre.

yerim ıstırırım yalarım birde :D şaka bir yana keşke olsa alıcağım tek motor o sesi bloğun şekli şasesi oy oy oooy torku da fena bi tane keşke yanlışlıkla bile olsa elime geçse stock hali bile olur o derece :D
    Sahibindende 750lilekleri var fakat durumları nedir ve o kadar eder mi tartışılır.

Motosikleti
    Alıntı zeuces adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibindende 750lilekleri var fakat durumları nedir ve o kadar eder mi tartışılır.
    cx 500 2 tane var kadıköyde biri hatta temizse affetmezdim ben ama yedek parça konusu zorlar haberin olsun yurtdışından almak zorunda kalırsın

Bence BMW boxer motorlarından, büyük depolarından ve bazı modellerindeki şafttan dolayı cafe racer için kaba duruyor. En güzeli Japon ama onu da memlekette bulmak samanlıkta iğne aramak gibi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    bu arada ilginizi çekmez ama bajaj boxer lar a çok uygun cafe racer a,düşünüler için :

Motosikleti
    ama o bajaj değil ki birde bajajlarda biraz cılız kalıyor bu tip işlerde :S

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Sitede sanırım bir arkadaş f650den bir caferacer yapmıştı. Ben çok beğenmiştim istersen o konuya bir bak. Çünkü malum sitede uygun fiyata f650 var

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Yamaha sr serisi suzuki gn le honda cb ler bmw r serisi onun haricinde oturus pozisyonu biraz dik olan cruiser cakmasi cogu motorda sasi ile fazla oynamadan güzel isler cevirilebilir vakit ve para varsa cogu motordan cok guzel projeler çıkabilir eski iki zamanli motorlara da bakabilirsiniz
    berk_cglr bunu beğendi.

Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence BMW boxer motorlarından, büyük depolarından ve bazı modellerindeki şafttan dolayı cafe racer için kaba duruyor. En güzeli Japon ama onu da memlekette bulmak samanlıkta iğne aramak gibi.
    Zaten BMW alır isem street tracker tarzında yapacağım. Zaten caferacera bence kalın görüntüsünden dolayı yatkın değil. Vallaha bulunmuyor.

Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sitede sanırım bir arkadaş f650den bir caferacer yapmıştı. Ben çok beğenmiştim istersen o konuya bir bak. Çünkü malum sitede uygun fiyata f650 var
    Konuyu uygun zamanda araştıracağım. Benden önce bulabilirsen linkini atarsan seviirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)