Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ARKADAŞLAR MERHABA BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIM EDEBİLİRMİ ...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.

sorunum şu şekilde,.

fazerımın arka sinyallaerinin biri patlamıştı .yenisini alıp bugün değiştirdim yalnız aldığım sinyallerin kabloso 4 adet eski söktüğüm kablo ise 2 adetti hangisi hangisinindir die tek tek denerken.kablolardan biri açıkta bulunan kabloyamı değdi bilmiyorum o ara motorun dörtlülerini yakmıştım aldığım sinyalin yanıp yanmamadığını kontrol etmek iççin, bir anda motorun ön sinyalleri söndü arka fren ışıgı yandı dörtlüleri kapatıp açtıgımda ön sinyallerde yanmamaya başladı.daha sonra kontağı kapatıp tekrar açtım. aynı durum gene oldu dörtlüler yanmadı.üçüncü defa kontağı kapatıp açtığımda ön siyallarde problem kalmadı ve yandılar,, neyse yeni aldığım sinyalleri taktım çalıştı yanlız busefer motoru çalıştırmaya kalktığımda marşa bastığımda motor zor çalıştı kapatıp tekrar açtım gene aynı .bi kaç defa aynısını yaptı ve en sonunda tamamen kapandı şimdide hiç çalışmıyor.

acaba siyalleri takarken kısa devremi yaptıda ön sinyaller çalışmadı ve bu durum oldu (daha sonra çalıştı ama) yada aküyümü bitirdim o ara.

en kötüsü statöremi bi zarar verdim :-( ufak sinyallerin kısa devreden statöre bir zararı olurmu :-(

sinyallerin statöre arıza verme sebebi olurmu ..

taktığım sinyallerden kaynaklı olabilirmi bu sinyaller statör ve konjektöre zarar verirmi..aküyü şarj ettim bugün taktım gene aynısını yaptı motor önce çalıştı 3 km gittim motorun arıza ışığı gene yandı stop ettim tekrar çalışmadı vurdurup çalıştrıdım eve zor geldim....

yardım ederseniz bilgi verirseniz çok sevinirim ......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Oynadığın kablolar sana direk gelmiyor. Önünde sigorta kutu var.
    Olaki sigortalar atmadı elektronik flaşör devresi yada ECU ile tümdeşik ise ECU zarar görmüş olabilir.

Tabi bunların hepsi olasılık.. Bakmadan kimse bilemez.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    Öncelikle teşekür ederim..Peki statör zarar vermiş olabilirmiyim.daha önce statörden çok çektim.daha yenisini takalı bir sene olmadı şimdi aynı sorun olmasından çekiniyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

arkadaşlar başka bilgisi olan yokmu foruma yeni üye oldum konuyu yanlış yeremi yazdım .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)