Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bu motor neden satılık?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba,

Sahibinden.com üzerinde gezinirken rastladığım bir ilan hakkında bilginizi rica ediyorum.

İlanda 2007 model 27bin km'de bir Fazer 6 var ve 10.000 TL fiyat yazılmış. İlan açıklaması ise aynen şöyle:
    "Açıklamayı okumadan arama kardeşim motorun satışı yok satış yok satış yok ... Hırsızlık çalıntı olmadığına dair yazı veririz başkada bisey yok"

İlan linki http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...77729127/detay

Şimdi bu motor neden satılıktır? Çalıntı değil ise neden satışı verilmemektedir? 10.000 TL'ye ne alınmaktadır?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Açıklamayı okusan anlayacaksın. Açıklamayı okumadan konu açma kardeşim.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aciklama kisminda zaten boyle yaziyormus.. bende baktim. Galiba aracta rehin icra gibi bir durum olabilir.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Benim açıklamadan anladığım bu arkadaş motoru satmıyor. Sadece gösteriyor ve "bak bu motor çalıntı değil haa biz çalmadık bu motoru!" deyip dükkanına geri dönüyor. İlanı da mağaza reklamı olsun diye koymuş.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

10 senelik motor 27 bindeymiş. hadi len. yalancı! 270 bin dir o....
    oguzhanlal ve bassturbin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Çalıntı olmadığına dair yazıyı, A4 kağıda el yazısıyla mı verecekler, barkodlu filanlı yapıp bilgisayar çıktısı ile mi?

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://s22.postimg.org/o0tsdw20h/Ads_z.jpg

2008 den beri hacizli, toto korkusuna disari cikaramamistir motoru :D

OZARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 300 ABS - Bekleniyor
    http://s22.postimg.org/o0tsdw20h/Ads_z.jpg

2012 Yılından belli hacizli dosyası olduğundan ya kullanılmayıp garajda saklandı yada kaçak göçek ne kadar kullanıldıysa gibi bir düşüncede oluştu bende...

Konuyu açan arkadaşa olabildiğince yardımcı olmuşsunuz zaten...

Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum zaten açıklamayı okuyup direk kopyaladım gördüğün üzere. İlk defa böyle bir ilan ile karşılaştığım için öğrenmek amaçlı sordum. Diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim, öğrenmiş oldum. İyi günler

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamda her yerden haciz yemiş

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tarz arkadaşlara hastayım.Çok süper zeka bu arkadaşlar bayılıyorum bunlara.Hacizden dolayı trafiğe çıkamayan ruhsatsız motoru kim ne yapsın?Parça desen kimse üç-beş 2. el parça için koca motosikleti almaz.Her yerden kredi çek her yere borçlan ondan sonra satılamayan motoru satmaya çalış.Benim merak ettiğim bu arkadaşların yaptığı bu iş yasal mı?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz arkadaşlara hastayım.Çok süper zeka bu arkadaşlar bayılıyorum bunlara.Hacizden dolayı trafiğe çıkamayan ruhsatsız motoru kim ne yapsın?Parça desen kimse üç-beş 2. el parça için koca motosikleti almaz.Her yerden kredi çek her yere borçlan ondan sonra satılamayan motoru satmaya çalış.Benim merak ettiğim bu arkadaşların yaptığı bu iş yasal mı?
    Alında yasal. Motoru satar, parasını alır. Sen motoru sürersin, bir gün çevirmeye denk gelir motoruna el koyarlar. Çekici gelip aracı çekerler, sende hiç bir hak idia edemezsin. verdin paranın üzerine 1 bardak su içersin o kadar.

Aynısı benim arkadaşımın başına geldi. Motor aldı ama daha üzerine almamıştı, tanıdıktan aldığı diye üzerine düşmemişti. Meğerse araç hacizliymiş. Aracı çektiler. Karşı taraf da borcunu ödeyemedi için motor buhar oldu. Arkadaş da kazığı yemiş oldu
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Ilana simdi baktim boyle dukkanlardan motor alinmaz uckagit cok olur bunlarda kilometreylede oynarlar saglam parcayi dandik parcaylada degistirirler belli olmaz

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Araç hacizli. Hadi aldın kullandın diyeceğim ama bu araçta yakalama emri var. Yani görüldüğü yerde araç bağlanacak

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alında yasal. Motoru satar, parasını alır. Sen motoru sürersin, bir gün çevirmeye denk gelir motoruna el koyarlar. Çekici gelip aracı çekerler, sende hiç bir hak idia edemezsin. verdin paranın üzerine 1 bardak su içersin o kadar.

Aynısı benim arkadaşımın başına geldi. Motor aldı ama daha üzerine almamıştı, tanıdıktan aldığı diye üzerine düşmemişti. Meğerse araç hacizliymiş. Aracı çektiler. Karşı taraf da borcunu ödeyemedi için motor buhar oldu. Arkadaş da kazığı yemiş oldu
    Aslında hukuki açıdan bakıldığında resmi olarak satışı verilemeyen bir motosiklet için ücret talep ediliyor.Aslında bu tarz davalardan iyi anlayan bir avukat belki yeterli kanıtları toplarsa bu tarz satış yapanları nitelikli dolandırıcılık ile suçlama ihtimali olabilir.Emin olmamak ile birlikte aklıma bu tarz bir şey geldi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

satıcı da sanırım hırsızlara, dolandırıcılara seslenmiş zaten bu ilan ile.. gelin elimde böyle birşey var 10.000 TL'ye alın sonra gidin napıosanız yapın yokedin piyasadan ya da değiştirin oynayın numaralarıyla yeniden sürün piyasaya gibisine..

yoksa 10.000 TL'ye benim olmayan bir motoru neden alayım?

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ZXR halitten bu adam hakkinda iyi seyler duymadim. Belki dogrudur belki yanlistir. Dolandirici gibi biseymis bu adam .
    antilop_skul bunu beğendi.

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    bir tanensi yakalamalı yani yanlışlıkla sözleşme yapıp aldın yolda polis elinden alır dımdızlak kalırsın.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZXR halitten bu adam hakkinda iyi seyler duymadim. Belki dogrudur belki yanlistir. Dolandirici gibi biseymis bu adam .

bende oek iyi seyler duymadım ama adam zxr halit
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    MT07
    Arkadaşlar benim anladığım kadarıyla 10 bin tl yi adama veriyorsun adamda sana motoru veriyor bu kadar.Satışı yok derken noterden üzerine alamıyorsun anlamında demek istemiş.Bir arkadaşın attığı mesajdada haciz maciz borç harç adamın baya sıkıntıları var.Ben alırım motoru pert bi motorun plakasını ruhsatını buna çakar gezerim diyorsanız bence kaçmaz 10 bine :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)