Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

YAMAHA YZF R25 İlk Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS 150 TİTANIC
    acemilikle alakası var beyler, r25 le başlamış gibi sanki motora :D
    gidonu sola donduruyo viraja adımını atıyo, bir bakıyo araba sonra pat firen, disk'te kitliyo haliyle,sonrası yerde işte biraz bu sürücü videoları izlesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Ben hala nasıl kaza yaptığını anlamadım.
    Bence kendini bilerek yere attı...

Ve piyasada bir tane daha (Sadece olduğu yerde yan yatması vardır) r25'i.

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı turbocharge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşük hızda abs niye devreye girmiyor? Düşük hızda tekerler kilitlenmez mi?
    ABS iki tekerlek arasındaki hız farkını ve/veya tekerleğin dönüş hızındaki yavaşlamayı hesaplayarak devreye giriyor. Bununda belli bir sınırı var, genelde %10 hız farkından sonra devreye girer.

10km/s altındaki hızlarda, özellikle dönerken fren yapınca tekerlekler arasındaki hız farkı çok büyükmüş gibi algılayabiliyor sistem, böylece yerli yersiz devreye girebiliyor.
    Genel kullanım pratiğiyle de alakalı, ABS her ne kadar kitlenmeyi engellese de sonuçta ne yapacağı anlık tahmin edilebilir bir sistem değil, örneğin dar alanda yürüme hızında manevra yaparken aniden motoru durduracak oldunuz, tam duracakken tekerleği kitler gibi yaptınız ve ayağınızı yere koymaya yeltendiniz diyelim, o anda ABS freni boşaltırsa büyük ihtimal yere yatar o motor

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Arkadaş profesyonel acemiymiş. Bir de araca pok atmış hemen kaçtı gitti diye

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Arkadaş belli ki amatör ve acemi ama bu işler yavaş yavaş düşe kalka olur.

Bunun ABS ile ilgisi yok. Benim anladığım ya o Bir Metrekarelik bölgedeki yer çekimi fazlada motorun dengesi bozuldu, ya da arkadaş acemi

zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    Fukara sümüğü mod on...
    ayzek bunu beğendi.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    panik yapmış o hızda frene koysa dururdu zaten motor. Geçen gün şehir içinde gaza geldim 50 60 metre boştu önüm virajlı gaz açtım bi baktım önümde araç durdu (yaya geçidi). abs mabese falan yok bu iş tecrübe ve kabiliyet gerektiriyor ani fren çalışmanızı tavsiye ediyorum abs'ye kafa yormanızdan ziyade. Bu durumu her gün yaşıyorum dikkatinizi yola verin.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    İnsanlar bunun abs ile alakası yok acemiliğinden ön tekeri kitliyor diye yorum yapmış ya la Diğer yorumlarda fren yapmayı bilse düşmez zaten şeklinde. Rossini abs ye ihtiyacı yok zaten biz faniler için hayat kurtarıcı.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Öncelikle geçmiş olsun .Bu kazanın ABS ile bir ilgisi yok yaşadığınız pozisyonda hergün yüzlerce motosiklet düşebiliyor . Yol bakış açınız viraj yöntemleriniz yalnış olmuş . Size tavsiyem abs li bir motosiklet yerine o kadar parayı sertfikalı bir eğitime verirseniz çok daha başarılı olacaktır. ABS olsa dahi aynı durumda motosikletin kayma yada savrulma ihtimali çok yüksek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş belli ki amatör ve acemi ama bu işler yavaş yavaş düşe kalka olur.

Bunun ABS ile ilgisi yok. Benim anladığım ya o Bir Metrekarelik bölgedeki yer çekimi fazlada motorun dengesi bozuldu, ya da arkadaş acemi
    Yaptığım inceemelere göre gravity tippi bir motor var ise yerçekimi y kolundan kuvvet x evrim mevrim hesaplayınca şu sonuç çıkıyor

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)