Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sizce babamı etkilemede işime yarar mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkeze merhaba ben uzun süredir motosiklet meraklısıyım ve bu merak birazda bisiklet sporcusu olmamdan geliyor nede olsa bütün gün 2 teker üzerindeyim ve bu yüzünden motora bakış açım çok değişti ama babam motorlardan korkuyor bir ara scooter'a ikna etmiştim ama sonra yine birden bire kararı değitşi ama elektirikli motorlarda bu korkusu yok (hız yapmamdan korkuyo sanırım) ama bilmiyoki bütün gün trafikte gördüklerimden sonra asla öyle bişey yapmiyacağımı ve bende dedimki bir tane Kral Ava 4500 alıyım kask mont dizlik vb tedbiriyle onunla takılayım aslında hoşuma gitmedide değil belkide babam ne kadar ciddi olup motor hevesimi anlar diye düşünüyorum ve sizin önemli yorumlarınızı bekliyorum NOT: yaşım a1'e yetiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bisiklete bin spor olur bi yandan da ekiptmanı diz yaşını doldurunca a2 alırsın 2 kere masraf yapmazsın.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4000e bu alinmaz aku masrafi var... 125mh drift alabilirsin

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Daha önce elektrikli motor almak isteyen birine verdiğim cevabı aynen yapıştırıyorum.

Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okumadan önce açın yan sekmede çalsın

Elektirkli sakın alma. Ben yıllarca kullandım. 5 yıl kulllandım bu mereti. Önce 250 wattlık vardı 1 tane 1500 liraya almıştım. 2 yıl sonra 150 liraya sattım. Sağlam parçası kalmamıştı. Motor durduk yere ortadan ikiye kırılmıştı. Sonra 1000 wattlık yuki dünya aldım o da 3 yıl sonra pert oldu. Bildiğin yolda giderken artık gitmemeye başladı. Bütün devreleri kabloları yanmış. Çöpe attık. Bu iş hiç de anlatıldığı gibi değil. O paraya zero mero alamazsın. Anca çinli elektrikli scoter alırsın. Onlarında iyisinden alamazsın en fazla 1000 watlık alabilirsin. O alcağın motorun menzili en fazla 30 km olur maksimum hızı da 50 km/s olur. Şimdi diyorsun olsun işte öyle tırım tırım gezerim diyorsun. Ama o iş öyle değil. Aküyü aldığın gün 30 km gideceksin. Sonra o akü yavaş yavaş ölmeye başlayacak. 1000 km yol yaptığında menzili 25 km'ye düşecek. Sonra 20 sonra 15. Sonra bi bakmışsın 5 km'lik yere gidip gelemiyorsun. O motoru kilometrelerce iteceksin. Şarjı bitecek diye fren yapmaya korkacaksın. Zaten frenleride 1000 km olmadan bozulacak. Tekrar tekrar tamir ettirmek zorunda kalacaksın. 5000 km'ye geldiğinde mecbur aküyü değiştirmek zorunda kalacaksın çünkü mahallede 2 tur atsan akü bitecek. Akünün sıfırını da söyliyim ben sana 800 tl. Yanlış duymadın 5000 km'de bir 800 tl akü masrafın olacak. Benim şu an kullandığım 150 cc motorum daha az yakıyor be. Satıyim motoru dicen 5 kuruş etmicek. Bari bakkala filan giderim diye tutucaksın. Aldığın güne lanet ediceksin. Anan ağlıcak anan.

Elektrikli motor pişmanlıktır. Almayın şunları. Bitsin bu çile. Analar ağlamasın.

Bilmek istediğin bir şey varsa anlatiyim. Ben çektim başkaları çekmesin.
    serdar1547, kemal620, hasmet ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hahah şarkıyla harika oldu, peki babamı ikna etmek için ne yapabilirim anca elektirikliye izin veriyor ?

yaşın a2 yetene kadar bekle derim

İkinci el honda today 50 yi anlat babana zaten maksimum hızı 55 km.sen ona 1 yıl kadar bindikten sonra babanda bu korkudan kurtulmuş olur daha büyük bişey alırsın

Bir ara izin vermişti sonra fikri değişti (haberde kasksız salakların kazasını görünce) o yüzden isterse 20 cc olsun scooter veya motor lafı açılsın alaylı bir dille ''alırsın tabi tabi alırsın'' diyor gıcığıma gitmiyo değil tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Alıntı 58daging adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisiklete bin spor olur bi yandan da ekiptmanı diz yaşını doldurunca a2 alırsın 2 kere masraf yapmazsın.
    isterseniz yazıyı bir okuyun ondan sonra yorum yapın.

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Elektrikli alacağına mobilet al ya da honda today al daha iyidir. Hem babanı rahatlıkla ikna edebilirsin bunlara. Baba benim bisiklet bunlardan hızlı dersen ikna olur herhalde. Elektriklinin bütün dezavantajlarını masraflarını boşver sadece menzili yüzünden alınmaz. Ben yıllarca kullandım ordan biliyorum. Benimde babam izin vermemişti benzinli motora.

şu an izin veriyor mu ? nasıl bir süreçten geçtiniz ve sıfır mobilet varmı ?

Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Benim ehliyetim olmadığı için izin vermiyordu. Artık ehliyetim var o yüzden izin veriyor.

Darısı başıma bu arada sahibindene bakıyorum ama çok eski bunlar acaba sıfır moped varmı yoksa böyle bişeyeyemi kaldık birde istanbulda oturuyorum sıkıntı olur mu ?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Daha önce elektrikli motor almak isteyen birine verdiğim cevabı aynen yapıştırıyorum.
    Ucuz elektrikli scooter'larin bu kadar problemli oldugunu bilmiyordum. Amele aku bile o kadar pahaliysa Lityum pilli Zero'nun neden o fiyat oldugu belli oldu simdi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Motorlu bisiklet al sende güzel alternatif

Motosikleti
    R25
    Okumadan önce açın yan sekmede çalsın

Elektirkli sakın alma. Ben yıllarca kullandım. 5 yıl kulllandım bu mereti. Önce 250 wattlık vardı 1 tane 1500 liraya almıştım. 2 yıl sonra 150 liraya sattım. Sağlam parçası kalmamıştı. Motor durduk yere ortadan ikiye kırılmıştı. Sonra 1000 wattlık yuki dünya aldım o da 3 yıl sonra pert oldu. Bildiğin yolda giderken artık gitmemeye başladı. Bütün devreleri kabloları yanmış. Çöpe attık. Bu iş hiç de anlatıldığı gibi değil. O paraya zero mero alamazsın. Anca çinli elektrikli scoter alırsın. Onlarında iyisinden alamazsın en fazla 1000 watlık alabilirsin. O alcağın motorun menzili en fazla 30 km olur maksimum hızı da 50 km/s olur. Şimdi diyorsun olsun işte öyle tırım tırım gezerim diyorsun. Ama o iş öyle değil. Aküyü aldığın gün 30 km gideceksin. Sonra o akü yavaş yavaş ölmeye başlayacak. 1000 km yol yaptığında menzili 25 km'ye düşecek. Sonra 20 sonra 15. Sonra bi bakmışsın 5 km'lik yere gidip gelemiyorsun. O motoru kilometrelerce iteceksin. Şarjı bitecek diye fren yapmaya korkacaksın. Zaten frenleride 1000 km olmadan bozulacak. Tekrar tekrar tamir ettirmek zorunda kalacaksın. 5000 km'ye geldiğinde mecbur aküyü değiştirmek zorunda kalacaksın çünkü mahallede 2 tur atsan akü bitecek. Akünün sıfırını da söyliyim ben sana 800 tl. Yanlış duymadın 5000 km'de bir 800 tl akü masrafın olacak. Benim şu an kullandığım 150 cc motorum daha az yakıyor be. Satıyim motoru dicen 5 kuruş etmicek. Bari bakkala filan giderim diye tutucaksın. Aldığın güne lanet ediceksin. Anan ağlıcak anan.

Elektrikli motor pişmanlıktır. Almayın şunları. Bitsin bu çile. Analar ağlamasın.

Bilmek istediğin bir şey varsa anlatiyim. Ben çektim başkaları çekmesin.
    yok böyle bir şey kesinlikle şarkıyla beraber yavaş yavaş sindire sindire okuyun.
    kemal620 bunu beğendi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    benim yontemimi dene . git kendi basina ehliyete yazil ehliyeti al ekipmanlari al sonra motora ikna et egitime gidicem kendi canimi bende dusunuyorum vsvsv de

mantıklı annem zaten bana güveni tam sürüşlerimi biliyor ama babam sen gençsin buldumu basarsın, motosiklet şeytan aracı vb şeyler söylüyo yani büyük ihtimal sizin dediğiniz gibi ehliyetimi alıp babama bildiricem yada onun suyuna gidicek bir şey bulucam.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Ona küçük sürprizler yap.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)