Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial ZNU 125 Nasıl ? Çin Malına Güvenilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Mondial ZNU 125 nasıl? 2 kişi yokuş çıkabilir mi ? sıfırını 3.400 e alsak 2 yıl sonra kaça satabiliriz? temiz bakımını zamanında yaptırarak kullanmayı düşünüyorum ancak çin malına güven olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bence olmaz çok kaka olur pis olur bok olur.
    mostro bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence olmaz çok kaka olur pis olur bok olur.
    Teşekkür ederim, motorun tipi çok hoş ve fiyatı da cazip ama çin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı newhidalgo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, motorun tipi çok hoş ve fiyatı da cazip ama çin.
    Şaka bir yana parasının motorudur. İki kişi rahat rahat çeker. Beklentilerini yüksek tutmazsan binebilirsin.

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Motor ticaret aracı değildir, piyasası neyse ona satarsınız. Kendisi bir japon vs olmadığı için illa ki düşecek piyasası. Yokuş çıkar mı derken çok ucu açık bir soru misal ben tercihen 2 kişi yokuş çıkmıyorum, artçım yokuşun sonuna taksi tutarak gidiyor.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka bir yana parasının motorudur. İki kişi rahat rahat çeker. Beklentilerini yüksek tutmazsan binebilirsin.
    Zaten ilk motorum olacak neye binsem benim için süper olur. Parasının hakkını versin yeter, bir de normal şekilde sürerken orası burası dökülmesin. Satarken de satması kolay olsa iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor ticaret aracı değildir, piyasası neyse ona satarsınız. Kendisi bir japon vs olmadığı için illa ki düşecek piyasası. Yokuş çıkar mı derken çok ucu açık bir soru misal ben tercihen 2 kişi yokuş çıkmıyorum, artçım yokuşun sonuna taksi tutarak gidiyor.
    Motor ticaret aracı değildir diyorsun ben sanki motorla ticaret yapmaya çalışıyorum. Herkes motor almadan önce satmak istese kolay mı zor mu satılır diye araştırır. Yani benim sorumun senin cevabınla bir ilgisi yok. Ben mesele 2 yıl binip başka bir motora geçicem, bu motoru sıfır 3.400 e aldım temiz şekilde kaça satabilirim diye soruyorum?

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150-2022 HondaGL1800-2023 PCX
    Dayanır mı dayanmaz mı bilmem ama 2 yıl sonra 1500 TL ye anca satarsın. Demedi deme

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Alıntı newhidalgo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten ilk motorum olacak neye binsem benim için süper olur. Parasının hakkını versin yeter, bir de normal şekilde sürerken orası burası dökülmesin. Satarken de satması kolay olsa iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:50 ----------

Motor ticaret aracı değildir diyorsun ben sanki motorla ticaret yapmaya çalışıyorum. Herkes motor almadan önce satmak istese kolay mı zor mu satılır diye araştırır. Yani benim sorumun senin cevabınla bir ilgisi yok. Ben mesele 2 yıl binip başka bir motora geçicem, bu motoru sıfır 3.400 e aldım temiz şekilde kaça satabilirim diye soruyorum?
    Şuanda bile 1800 2000 lira civarlarında geziyor 2 yıl sonra ne olur sen düşün. Bana kalırsa zararsız satmayı düşünüyorsan scooter bunun için yanlış bir tercih. Plastik grenajın kalitesi düşük oluyor, kozmetik olarak sıkıntı yaratabilir. Limitlerini bilirsen üzmezsen sorunsuz seni 2 yıl taşır.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Çine güvenilir -ki ben güvendim ve hala güveniyorum-. iki kişi ağır ağır çeker diye düşünüyorum ama tek gezin hocam tek . ikinci el piyasası dersen honda spacy vs. bakabilirsiniz ama sadece satarken ki düşüncelerinizden dolayı

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi hoş güzelde salonda koyabileceğin boş yer var mı ki ?

Motosikleti
    Kuba CR1
    motosikletini severek ve ona bakarak binersen hiçbirşey olmaz 2010 model cup motosikletim vardı 2014 de sattım daha aldığım gibi tertemiz di

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Mondial in cublari bence muthis ben yolda birakanini gormedim. Bence cinli diye onyargili olmamak lazim.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Al bi tane ikinci el bak keyfine. Grenajlar kırık değilse, motorda benzin kokusu yoksa (ya da hemen hemen hiç yoksa) model yılı yüksek kilometresi düşük ise muhtemelen pek bir sıkıntı olmaz. Olsa da kolayca ve ucuza hallolur. Kullanıcı grubunda 50000km'yi devirmiş olanlar var. Motor şanzıman komple gitse çıkma olarak tamamını 300TL'ye bulursun. Piston+silindir 80-90TL parçaları oldukça uygun. Grenajlar biraz pahalı.

Alır almaz kaliteli bir çift lastik, öne ve arkaya kaliteli fren balataları (EBC FA086 veya muadili) yağ değişimi, hava filtre kutusu temizliği hava filtresi değişimi işlem tamam bunların hepsi 100TL tutmaz, 50-60TL'ye hallolur.

İkinci elde pek para etmiyor ne yazık ki sıfırı 3300TL civarı (+300 plaka ruhsat)

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Aman diyeyim. Vida sıkmaktan imanın gevremesin sonra. Çin malı scooter almayın, aldırmayın.

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    2.500 Liraya 2.el Today var 2007 model, onu alayım mı?

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    çin almakdan çok iyidir

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin almakdan çok iyidir
    Eyv abi bu hafta içi todayımı alıyorum. Satması da kolay oluyormuş.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mondialin en çok sorun çıkartan motorlarından bir tanesi...

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler..

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hee, tabii.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)