Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akümü bu bataryayla doldurabilir miyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Arkadaşlar 12V 7A aküm var motorumda.Bayadır kullanmıyorum 1-2 ayı geçti.Aküyü doldurmak için bi tane batarya aldım bide voltmetre.Ben aküyü bu batarya ile doldurabilir miyim? Doldurursam da kaç kere marşlık doldurabilirim?Bide voltmetre ile nasıl yeteri kadar dolu olduğunu ölçebilirim ne tarafa çevirmem lazım?İdeal doluluk oranı falan nedir bu batarya ne kadarını doldurur ? Yardımcı olursanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    dcv tarafındaki 20 rakamına alırsanız akünüzü ölçebilirsiniz..aküyü neyle şarz edeceksiniz onu anlamadım..bataryadan kastınız nedir?

Motosikleti
    Forza 250
    hazır % 25 indirim de varken bu cihazı tavsiye ederim. Kullanıyorum şarj için.

http://www.motomaxonlineshop.com/h-t...cihazi-pmu2147

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    12 V luk aküyü (arada başka bir devre kullanmadan) 6 V luk akü ile dolduramazsın. 12V luk aküyü doldurabilmek için 14,7 V gibi bir gerilim kullanılıyor araçlarda.
    Sen 15 V veren bir adaptör bul. Araya uygun dirençleri ekleyerek 0,7 A (700 mA) ya da daha düşük akım verecek şekilde bağlarsan ara ara akünün kutup başlarındaki voltajı ölçerek akünü şarj edebilirsin.
    Ancak:
    Bu konuda çok bilgili olduğunu düşünmüyorum. Aküyü söküp bir elektrikçiye götür 10-12 saatte yavaş yavaş şarj etsin. Ertesi gün alırsın.
    Ayrıca şarj işlemi tehlikelidir.Fazla şarj edersen aküyü kullanılmaz duruma da getirebilirsin.

BU ARADA SAKIN MULTİMETRE AKIM ÖLÇME DURUMUNDA İKEN AKÜNÜN KUTUP BAŞLARINA BAĞLAMA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Macera atamak yerine neden sıradan bir şarj cihazı edinmiyorsun?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)