Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzoz da bulunan ufak çizikleri nasıl giderebiliriz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Merhaba

egzoz da bulunan ufacık kılcak bir çizik var onu gidermek için ne yapmak gerekir ?

googlede araştırdığımda net olarak bir bilgi alamadım. Herhangi bir çizik giderici krem veya kalem benzeri bir ürün var mı ?

sürekli otomobiller için ürünler cıkıyor araştırdıgımda acaba bir fark olur mu yada problem ?,

teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Grenajli bolumlerdeki kir pas ufak cizikleri gidermek icin bende bi arastrma yapmistm internette kola dokup aliminyum folyo ile siliyor ve sanki sifir gibi oluyor daha denemedim nasipse yarin denicem hatta basarili olursa burda paylasmayida dusunuyorum

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı md054 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajli bolumlerdeki kir pas ufak cizikleri gidermek icin bende bi arastrma yapmistm internette kola dokup aliminyum folyo ile siliyor ve sanki sifir gibi oluyor daha denemedim nasipse yarin denicem hatta basarili olursa burda paylasmayida dusunuyorum
    onu pas ve küfleri cıkarmakta etkili diye duymuştum garaja koyarken ufacık cizik oluştu 1 tane nazar boncugu olarak kalmasada halletsem diye düsündüm

Motosikleti
    cbr 650f
    Su ve çok ince zımpara ile giderebilirsin bilirsin.. Çizikler çok derin değilse tabi..

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Egsoz krom mu?

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Benim c90'ın krom egzosta pas var , manifold'dan egzosa kadar olan boruda baya kötü durumda toprakla pas küf karışımı bişey olmuş.Şimdi ben kola ve alüminyum folyo ile egzos'un üstündeki pasları sökebilir miyim ? Ayrıca forumda okumuştum hearders için tuz ruhu ve bulaşık deterjanı ile çıkıyor denilmişti.Daha önce uygulayan varsa bilgilendirebilir mi ?

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı kamandes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su ve çok ince zımpara ile giderebilirsin bilirsin.. Çizikler çok derin değilse tabi..
    CBR250R orjinal egzoz

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı kamandes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok ince hafif bir tane cizik

Motosikleti
    cbr 650f
    Eski motorum 2014 cbr 250 imde denemiştim olumlu sonuç aldim tekrar söylüyorum derin cizikleri bu şekilde gideremezsin . Ama egzozun matlasiyo biraz bilgin olsun.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Cbr250 egsozu için Turtle Wax'ın kumlu pastasını kullanabilirsin veya yapı marketlerde felan oluyor Henkel'in metal polish diye onuda tavsiye ederim.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Zımpara işine girersen üstündeki nikelajı da alırsın. Sonra iyice rengi atar. Temiz bir şey olsun dersen parçayı söküp komple zımpara yaptıktan sonra nikel cila atan yerlere görütebilirsin. 3-5 lira bile tutmaz. Üstüne bi de vernik atarlar mis gibi olur.

Aksesuar imalatçıları, gümüş işleri yapan yerler vs. bunu yapıyor. Eminönü civarı dolu böyle yerlerle.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250 egsozu için Turtle Wax'ın kumlu pastasını kullanabilirsin veya yapı marketlerde felan oluyor Henkel'in metal polish diye onuda tavsiye ederim.
    iki ürünüde araştırıyor olacağım cok teşekkür ederim
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zımpara işine girersen üstündeki nikelajı da alırsın. Sonra iyice rengi atar. Temiz bir şey olsun dersen parçayı söküp komple zımpara yaptıktan sonra nikel cila atan yerlere görütebilirsin. 3-5 lira bile tutmaz. Üstüne bi de vernik atarlar mis gibi olur.

cok teşekkürler yardımlarınız için
    Aksesuar imalatçıları, gümüş işleri yapan yerler vs. bunu yapıyor. Eminönü civarı dolu böyle yerlerle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)