Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Gs1

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba abilerim, ablalarim, arkadaslarim suana kadarki motosiklet tecrubem yaklasik 50 metre, yakin zamanda honda gs1 egitimine katilmayi dusunuyorum. Yaza doğruda ehliyet insallah. Daha önce honda gs1 e katilaniniz var midir, tavsiyeleriniz nelerdir, 2 gün sürüyor galiba beni biraz bilgilendirir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...zlenimler.html GS2 ve GS1 hakkında bilgiler var topicte

Teşekkürler

Ehliyete olmayanlara eğitim veriyorlar mı bana ters geldi gibi

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı motorsüren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki veriyorlar ve vermelerinden doğal birşey de yok. Sonuçta motoru ehliyet kullanmıyor değil mi ? Ehliyet almadan eğitimleri alıp trafiğe daha güvenli ve daha rahat çıkmak çok daha iyidir diye düşünüyorum.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Amaç zaten öğretmek. Trafiğe kapalı kendi alanlarında öğretiliyor. Bu yüzden ehliyete ihtiyaç yok.

Motor kullanmayı öğrendim diyipte cesarete gelenler olur ben olsam her ihtimale karşı ehliyeti al sonra gel derdim

E ehliyet alacak kadar bile bilgisi olmayanlara kim, nasil öğretecek?

Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amaç zaten öğretmek. Trafiğe kapalı kendi alanlarında öğretiliyor. Bu yüzden ehliyete ihtiyaç yok.
    Trafiğe kapalı ama ölümlü bir kazada olabilir sonuçta piste insanlar oluyor motor kayar altından gider birisine çarpar yada iki motosiklet çarpışır ehliyetsiz olan haklıda olsa suç onda olur

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250(ABS)'14
    Trafiğe kapalı ama ölümlü bir kazada olabilir sonuçta piste insanlar oluyor motor kayar altından gider birisine çarpar yada iki motosiklet çarpışır ehliyetsiz olan haklıda olsa suç onda olur
    Sizin teorinize göre ehliyet kurslarında da sürüş eğitimi verilmemeli o zaman, zira Honda, Yamaha ve GİS akademinin de gerekli izinleri sürücü kursları kadar mevcut.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Orada gerekli önlemler alınıyor. Koruma demirleri bile motorun ayak ezmesine sebep olmayacak kadar geniş. Ayrıca fabrikanın ambulansı da orada.

Daha kulp bulursanız art niyet ararım. Ne yapsın bu insanlar eskisi gibi dubayı dönüp gelip ehliyeti alıp öküz gibi trafiğe çıkıp önüne gelen ilk araca mı dalsınlar ne yapsınlar? Herkes anasının karnında öğrenmiyor.
    MimTolga ve josepth_o6 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orada gerekli önlemler alınıyor. Koruma demirleri bile motorun ayak ezmesine sebep olmayacak kadar geniş. Ayrıca fabrikanın ambulansı da orada.

Daha kulp bulursanız art niyet ararım. Ne yapsın bu insanlar eskisi gibi dubayı dönüp gelip ehliyeti alıp öküz gibi trafiğe çıkıp önüne gelen ilk araca mı dalsınlar ne yapsınlar? Herkes anasının karnında öğrenmiyor.
    +1 . Bu yorumun üstüne daha da bir şey yazılmaz sanırım...

Ben ehliyeti almadan once katilmistim. Cok faydali oldu. Tavsiye ederim.
    MimTolga bunu beğendi.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Honda gs1 ve gs2 ye katılmıştım.. Motosiklete binmeyi hiç bilmeyenler kendi kendine öğrenenlerden çok daha iyi çıkmıştı 2 günün sonunda.. Mümkünse hiç bilmeden oraya gidin..
    MimTolga ve potasyum bunu beğendiler.

Motosikleti
    cıks
    şurada yapılanları kamerayla anlatıcak, yazdıklarıyla detaylandıracak birileri çıksa ne güzel olur

genelde video paylaşıp bakın gs 1 e gittim tadında videonun dışında başka da birşey olmuyor yazanlarda, yada ben denk gelmedim konuya :(

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şurada yapılanları kamerayla anlatıcak, yazdıklarıyla detaylandıracak birileri çıksa ne güzel olur

genelde video paylaşıp bakın gs 1 e gittim tadında videonun dışında başka da birşey olmuyor yazanlarda, yada ben denk gelmedim konuya :(
    yukarıda konunun başlarında paylaşmıştım, tekrar paylaşayım. Bu konuya bir göz atmanızı tavsiye ederim.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...zlenimler.html

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster

öyle bi paylaşım yapamazlar zaten. adamların para karşılığı verdiği eğitimi ifşa edersen davalık olursun.

Motosikleti
    cıks
    bulunduğum konuda yazdığınız mesajı görmemek namümkün zaten de anlatamadım sandım ki shruikan adlı üye tercüme oldu...
    bu eğitime katılırken, teorik ve pratik eğitimin birleşim detaylarını paylaşmayın şeklinde ibare mi koyuyorlar

hani bir üye çıksa da gs 1 de aldığı eğitimleri kamerayla şu şudur bu budur dese motor üstünde? öğrendiğimiz şu konuyu bu uygulamayla pekiştirdik şeklinde detaylı açıklama yapılamaz mı

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    kafaları azıcık çalışıyosa, eğitim öncesi bir sözleşme imzalatırlar ve o sözleşmeye de öğrenilen bilgilerin, edinilen deneyimlerin izin alınmadan paylaşılamayacağı ibaresini koyarlar. yoksa korsan oyun-program gibi önüne geçilemez.

Motosikleti
    CBR 250R
    Ben ehliyeti aldım motor almadan eğitim almaya gittim. Ehliyetin varsa ben kullanırım diyerek trafikteki canavalara yem olursunuz. Ben kesinlikle eğitim almanızı öneririm.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)