Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zorunlu trafik sigortası hakkında (yardım lütfen )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    alıcaz inş :)
    Selamün aleyküm herkese
    Arkadaşlar ben haftaya 2013 model ybr esd alacağım Allah kısmet ederse
    24 yaşındayım ve İLK motorumu alacağım.
    Motoru kendi üzerime alırsam tahminen trafik sigortası ne çıkar ?
    Ve ya validenin üzerine alırsam tahminen ne kadar çıkar ? ( 34 ) plaka yardımcı olabilecek herkese şimdiden çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    sıfır mı alacaksın 2.el mi. bence 2.el al . Sigorta fiyatı 1000 lira üstü çıkabilir.Böyle çıkarsa 30 gün geçici ruhsat veriyorlar o süre içinde aile büyüğü üstüne geçirirsin 111 lira noter ile veya 1 ay içinde satarsın. sıfır alırsan sigorta yüksek tuttu yaptıramam dersen 1 ayda zararına satmak zorunda kalabilirsin

Motosikleti
    alıcaz inş :)
    2.el ağa alacağım motor direk anne veya babanın üzerine yaptırayım sigorta ucuz olur diyorlar.
    MotorKafa bunu beğendi.

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Aile büyüklerinden birinin üzerine al ruhsatı. 3te 1i kadar falan olur fiyat

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    ailede yaşı en büyük kimse onun üzerine al. Ayrıca trafik sigortasında model yükseldikçe fiyat düşüyor. Bunu da göz önünde bulundur derim.

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    sıfır motora bende 1400 lira çıktı ruhsatı yeni çıkarabildim bir iki haftaya ailemden birinin üstüne geçirip sigortadan iade almayı planlıyorum

Gerekirse yaptırma.Benim de başımda benzer bir bela var.2100 lira gibi bir fiyat verdiler...

En kötü çekerler diyeceğim de en son trafik çevirmesine denk geldiğim zaman 2014 dü galiba onda da ruhsata bakmamışlardı.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı hjak45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerekirse yaptırma.Benim de başımda benzer bir bela var.2100 lira gibi bir fiyat verdiler...

En kötü çekerler diyeceğim de en son trafik çevirmesine denk geldiğim zaman 2014 dü galiba onda da ruhsata bakmamışlardı.
    Neyse o zaman 2016 da seni güzelce yakalarlar. Bu yeni ehliyet , trafik sigortası muhabbetine yaza doğru patır patır hepimizi çevircekler. Nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama ben İstanbuldayım.

Yakalandığında
    1 - motor bağlanıcak
    2 - trafik sigortasını seve seve yaptırcaksın ki motoru al.
    3 - cezayı kesicek hadi git bunuda yatır bakalım diyecek.

2100 tl olacak sana 3000 tl. Karar senin valla.

Trafik sigortasına yapılan zamları desteklemiyorum tabikide ama yapabilceğim bir şey maalesef yok... Seve seve yaptırtacaklar !

Ayrıca neden şunu kimse anlamıyor ! Motorun sıfır yada ikinci el olmasıyla sigorta fiyatı artmaz yada azalmaz. Yaşı baya geçmiş olanlar için demiyorum 2000 model. örneğin 2013 ile 2016 model.

Zorunlu trafik sigortası karşıdaki motorlu aracı , insanı korumak amaçlı yapılmış bir sigortadır. Kasko yaptırıyorsanız sizin motorun değeri önemlidir.

Bunlar da fiyatı belirler

Yaş (80 yaşında diye ucuz olmaz daha pahalı olur çünkü 80 lik bir dede ile 40 yaşındaki adamın refleksi , sağlığı bir değildir)
    Geçmişteki kaza yapmışlık yada kaza yapmamışlık durumu yani sicilin
    Yaşadığın şehir vs. ( o şehirdeki kaza riski ne kadar az yada çok )

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Muhtemelen 1000 lira üzeri fiyat çıkar. Bana 2 ay önce 1014 lira çıkmıştı. Aynı yaştayız, aynı şehirdeyiz.

Motosikleti babama satıp 300 küsür lirayla çözmüştük işi. Sen de bu şekil bir şey yap kalan parayla 1-2 sene benzin alırsın.

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neyse o zaman 2016 da seni güzelce yakalarlar. Bu yeni ehliyet , trafik sigortası muhabbetine yaza doğru patır patır hepimizi çevircekler. Nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama ben İstanbuldayım.

Yakalandığında
    1 - motor bağlanıcak
    2 - trafik sigortasını seve seve yaptırcaksın ki motoru al.
    3 - cezayı kesicek hadi git bunuda yatır bakalım diyecek.

2100 tl olacak sana 3000 tl. Karar senin valla.

Trafik sigortasına yapılan zamları desteklemiyorum tabikide ama yapabilceğim bir şey maalesef yok... Seve seve yaptırtacaklar !

Ayrıca neden şunu kimse anlamıyor ! Motorun sıfır yada ikinci el olmasıyla sigorta fiyatı artmaz yada azalmaz. Yaşı baya geçmiş olanlar için demiyorum 2000 model. örneğin 2013 ile 2016 model.

Zorunlu trafik sigortası karşıdaki motorlu aracı , insanı korumak amaçlı yapılmış bir sigortadır. Kasko yaptırıyorsanız sizin motorun değeri önemlidir.

Bunlar da fiyatı belirler

Yaş (80 yaşında diye ucuz olmaz daha pahalı olur çünkü 80 lik bir dede ile 40 yaşındaki adamın refleksi , sağlığı bir değildir)
    Geçmişteki kaza yapmışlık yada kaza yapmamışlık durumu yani sicilin
    Yaşadığın şehir vs. ( o şehirdeki kaza riski ne kadar az yada çok )
    O zaman hesap numaramı atayım sana gönder bana 2100 lirayı yaptırayım,seni mi kıracağım?

Şu anda diyelim çok riskli bir gruptayım,geçen yıllarda değil miydim???180 liraya 3 sene önce sigorta yaptırdım.Ne ara 2100 lira oldu???

Gelsin çevirsin.Yapacak hiçbir şey yok.Arabayla ilgili benzer bir durumda 100 lira vererek yırttım.Burası Türkiye,ben Antalya ve Gaziantep'deyim genel olarak.Polis sana bakar,100 lirayı alır,devam edersin genelde.Orasını bilemem.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ailede yaşı en büyük kimse onun üzerine al. Ayrıca trafik sigortasında model yükseldikçe fiyat düşüyor. Bunu da göz önünde bulundur derim.
    Nasıl yani motor yeniyse trafik sigortası az oluyor diyorsun, öyle mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen 1000 lira üzeri fiyat çıkar. Bana 2 ay önce 1014 lira çıkmıştı. Aynı yaştayız, aynı şehirdeyiz.

Motosikleti babama satıp 300 küsür lirayla çözmüştük işi. Sen de bu şekil bir şey yap kalan parayla 1-2 sene benzin alırsın.
    Babanın ehliyeti ve daha önce üzerinde araç var mıydı ayrıca yaşı kaç babanın? Bende aynı şeyi yapmayı planlıyorum, o yüzden sordum.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani motor yeniyse trafik sigortası az oluyor diyorsun, öyle mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

Babanın ehliyeti ve daha önce üzerinde araç var mıydı ayrıca yaşı kaç babanın? Bende aynı şeyi yapmayı planlıyorum, o yüzden sordum.
    50 yaşında. Yaklaşık 30 yıldır üzerine araç oluyor. Ehliyeti de var.

Yalnız motosikleti sıfır alacaksan faturayı da babanın üstüne kestir. Yoksa tescil ve sigorta yaptırmadan babana satamıyorsun ben bi hafta uğraşmıştım.

Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    50 yaşında. Yaklaşık 30 yıldır üzerine araç oluyor. Ehliyeti de var.

Yalnız motosikleti sıfır alacaksan faturayı da babanın üstüne kestir. Yoksa tescil ve sigorta yaptırmadan babana satamıyorsun ben bi hafta uğraşmıştım.
    Benim motorum var fakat sigorta için ya motoru satacağım yada babamın üzerine yapacağım. Yaşı 56, ehliyet yok, araç hiç olmadı.
    benim yaş 30. Temmuz 2015te 390tl ödedim şimdi sigortacılar motorlara 1000tl aşağı fiyat çıkmıyor diyorlar. O yüzden bi çözüm arıyorum. Motordanda memnunum cb125e, satmaya da elim gitmiyor. Bakıcaz artık bir şeyler.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum var fakat sigorta için ya motoru satacağım yada babamın üzerine yapacağım. Yaşı 56, ehliyet yok, araç hiç olmadı.
    benim yaş 30. Temmuz 2015te 390tl ödedim şimdi sigortacılar motorlara 1000tl aşağı fiyat çıkmıyor diyorlar. O yüzden bi çözüm arıyorum. Motordanda memnunum cb125e, satmaya da elim gitmiyor. Bakıcaz artık bir şeyler.
    Ehliyete de bakmıyorlar aslında. Babam 50 yılda hiç seleye bile oturmamıştır. A2 Ehliyeti de yok ama benden 600-700 lira daha az ödüyor. Sırf yaşı büyük diye.

Sigortacıya babanın bilgilerini verip ona yapsak ne kadar çıkar diye sor. Zaten net fiyatı söylüyorlar. 300-400 falansa satarsın hemen.

Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Ehliyete de bakmıyorlar aslında. Babam 50 yılda hiç seleye bile oturmamıştır. A2 Ehliyeti de yok ama benden 600-700 lira daha az ödüyor. Sırf yaşı büyük diye.

Sigortacıya babanın bilgilerini verip ona yapsak ne kadar çıkar diye sor. Zaten net fiyatı söylüyorlar. 300-400 falansa satarsın hemen.
    Motora binip binmemek değil mesele ne kadar süredir trafikte ve kaza var mı yok mu (çevremdekiler öyle söyledi).

İlk sigorta ararken babamın üzerin devrin sigortaya etkisini sordum sigortacılara fakat genelde çok bişey farketmez uğraşmana değmez dediler, çakallık yaptılar anlaşılan onlarda belli oranda komisyon alıyor. Az çıkarsa az komisyon demek oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)