Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Know sırt koruma ve bering ceket uyumsuzluğu acil cevap lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Meraba arkadaşlar , motomax den bi ceket aldım. Dedilerki sırt koruması sadece knox sırt koruma uyumlu.onu da internetten siparis ettim.buraya kadar iyi idi.ama korumayı ceket e yerleştirmeye çalışınca tepem attı. Bu ceket e bu koruma gir mi yor. Sırt koruma tek beden. Sırt korumanın beden seçeneği yok. Forumda bazı arkadaşların gerekli yerlerden bikaç dilim keserek montlarina oturttuklarini okumuştum. Böyle bişi yapsam ne kadar sağlıklı? Bi de kesmek istemiyorum korumayı aslında. Ne yapmalıyım yardımcı olabilirmisiniz.
    Mont şu

http://www.motomaxonlineshop.com/bering-keers-yazlik-bayan-ceket-pmu2289

Sırt koruma bildiginiz , knox sırt koruma dendiğinde çıkan tek sonuç (Ceket içi için )
    Ayrıca hevesle mağazaya gidip beğendiğim ve aldığım ceketin bayanlar için olduğunu şimdi gördüm iyice canım sıkıldı...ceket kötü değil hadi bunu geçtim de ben bu sırt koruma konusunu nasıl halledicem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza 250
    Aynı ceketten bende de var. Evet sırt koruma monta sığmıyor. Kesip-biçip içine koyabilirsiniz ama ne kadar bir bölgeyi koruyacak ki o koruma ? Onun yerine ensenizden kuyruk sokumunuza kadar tüm omurganızı koruyacak ayrı bir sırt koruması edinmenizi tavsiye ederim. knox sırt korumayı motomaxta satılan aşağıdaki ürünle değiştirebilirsiniz. Hem böylelikle yazlık- kışlık mmontlarınıza ayrı ayrı sırt koruma alma derdinden de kurtulmuş olursunuz.

http://www.motomaxonlineshop.com/4ri...koruma-pmu1731
    gokberk6426 bunu beğendi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı ceketten bende de var. Evet sırt koruma monta sığmıyor. Kesip-biçip içine koyabilirsiniz ama ne kadar bir bölgeyi koruyacak ki o koruma ? Onun yerine ensenizden kuyruk sokumunuza kadar tüm omurganızı koruyacak ayrı bir sırt koruması edinmenizi tavsiye ederim. knox sırt korumayı motomaxta satılan aşağıdaki ürünle değiştirebilirsiniz. Hem böylelikle yazlık- kışlık mmontlarınıza ayrı ayrı sırt koruma alma derdinden de kurtulmuş olursunuz.

merhaba dediginiz urunu almak istiyorum her ckeetle uyumlumudur acaba ? . birde ce onaylimi guvenligi nasil ?

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba dediginiz urunu almak istiyorum her ckeetle uyumlumudur acaba ? . birde ce onaylimi guvenligi nasil ?
    Bahsettiğim ürün ceketten bağımsız birşey. Ceketin altına giyiyorsunuz. Koruma ekipmanlarında standart EN 1621-1 ve 2 makbul olanıdır. Bu üründe o standartlar alınmış mı bilmiyorum. Motomax a sormak lazım. Ya da biraz daha paraya kıyıp forma knox un ufo nun alpinstars ın bu standartları barındıran ürünlerini almak lazım.

Örnek olarak ;

http://www.motomaxonlineshop.com/for...koruma-pmu2815
    gokberk6426 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Korumanın kanarlarını kesmeden sığmıyor..revit deri monta aldım kesmeden sığmadı..yanlız bu knox koruma sakat biraz, kalın ve kısa olduğundan kuyruk sokumu çok boş kalıyor.

Motosikleti
    Dominar D400
    Knox ceket içi sırt korumasını kesmenize gerek olmaz genelde, kağıdı rulo yapar gibi yuvarlayarak(belli bir miktara izin veriyor) ceket sırt bölgesindeki yerine sokup o yerin içinde eski haline getiriyorsunuz, ben öyle yaptım ama öyle bile bir miktar zor girmişti. Hem venom dynamic yazlık montuma hem de venom tourex kışlık montuma o şekilde görece rahatça sokabildim. Sürekli sök-tak yapmayı düşünmeyin, bir kere yerleştirince bırakın kalsın kalabildiği kadar.

Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korumanın kanarlarını kesmeden sığmıyor..revit deri monta aldım kesmeden sığmadı..yanlız bu knox koruma sakat biraz, kalın ve kısa olduğundan kuyruk sokumu çok boş kalıyor.
    Knoxun ceket içi sırt koruması zaten bel bölgesini korumaz, onun için ayrıca bellik almalısınız.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    giymediysen iade et montu , yanlışlıkla bayan montu almasaydın aslında montun içindeki korumanın girdiği file bölmeyi terzide ufak bir işlemle aşağıya doğru uzatmak mümkün ama bayan montu olduğu için koruma çok büyük geliyor tahminim iade şansın yoksa bir dene istersen , kazasız belasız
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Dediğin gibi o sırt koruma (ne kadar korursa) standart bir ölçü, sen montuna uygun olan yerlerden kesip kullanıyorsun. Başka çaresi yok.

Ama benim de tavsiyem montun içine takılan sırt koruması yerine tam boy bir gerçek sırt koruması kullanman.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25

4riders ürünlerinin korymadığını acı bi deneyimle arkadaşında görmüş bi tanıdığım var.uzak dur demişti...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Cevaplar için herkese teşekkür ederim öncelikle. Bilmediğimiz şeyleri sorup bildiğimiz şeyleri paylaşmak forumu guzel bi paylaşım yerine çeviriyor. FullSırt korumaların böbrekleri korumadigini ve muhakkak bellik kullanılması gerektiğini bi abim söylemişti.bellik aldım ve gerçekten takınca anlıyorsunuz baya ise yarayacağını. O yüzden full omurilik koruma yerine sırt koruma ve bellik daha güvenli olduğunu düşünüyorum. Mont giydim bu yüzden iade mümkün değil ama motomaxta gibi bi mağaza knox korumanın o monta olmadığını biliyordur diye düşünüyorum.keşke alırken soyleseydi durumu.acemilik böyle bişi işte. Kazıklana kazıklana öğreniyoruz...sanırım farklı bir sırt koruma bulamayacağım.full olanlar da sağlıklı değil..terziyle görüşüp olabildiğince cebi büyüttürmeye olmuyorsa ise gerekli baklavalari kesme yolunu secicem sanırım.aslında alttan bir dilim ki bellik le kesişiyordu zaten.ve geniş kısımdan yanlardan bulunan ince 1 dilim kesince uyar gibi görünüyor...herkese tekrar teşekkür ederim.merak edenler için sonucu paylaşıcam.
    Tekerimiz düz bassın ;)

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    arkadaşlar terzi işiyle uğraşmadım.kenarlardaki 1 er dilimi kesip rahatça yerleştirdim monta.acaba bi dilimin yarısını kesip mi deneseydim diye de düşünmedim değil. bu uygulamayı yapacak arkadaşlara verebileceğim tavsiye sanırım bu olur. fotoğraflar ekte. iç yapısını merak edenler için çektim. o içindeki malzeme, ortaokuldaki beyaz resim çantalarının malzemesine benzer bişi.ama çok daha serti ve katman olarak biraz daha fazla ve komplike..işte fotoğraflar.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Motomax sorunsuz iade alıyor o konuda iyi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    kullandığım ve kirlettiğim için denemedim.belki de alırlardı...

Motosikleti
    Forza 250
    Yalnız etiketinde "Man" yazıyor, bence montunuz erkek modeli...

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı peacemaker_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar terzi işiyle uğraşmadım.kenarlardaki 1 er dilimi kesip rahatça yerleştirdim monta.acaba bi dilimin yarısını kesip mi deneseydim diye de düşünmedim değil. bu uygulamayı yapacak arkadaşlara verebileceğim tavsiye sanırım bu olur. fotoğraflar ekte. iç yapısını merak edenler için çektim. o içindeki malzeme, ortaokuldaki beyaz resim çantalarının malzemesine benzer bişi.ama çok daha serti ve katman olarak biraz daha fazla ve komplike..işte fotoğraflar.

http://i.hizliresim.com/or5pW7.jpg

http://i.hizliresim.com/RoAN5G.jpg

http://i.hizliresim.com/XLGNZo.jpg

http://i.hizliresim.com/8DO5jr.jpg
    keşke kesmeseydin terzide yaptırılırdı o ,ama sayende knox korumayı dünya güzüyle görmüş oldum ben sırf köpük gibi bir malzemeden zannediyordum meğer içinde ekstra bir malzeme varmış
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke kesmeseydin terzide yaptırılırdı o ,ama sayende knox korumayı dünya güzüyle görmüş oldum ben sırf köpük gibi bir malzemeden zannediyordum meğer içinde ekstra bir malzeme varmış
    Dikişlerini bozmiyim istedim ve açıkçası montun cep yapısı dolayısıyla pek sağlıklı olmayacak gibiydi. Dedigim gibi kenardaki baklavalarin hepsi değilde, çeyrek ya da yarimlari kesilerek de sığar mıydı? Muhtemelen sığardı... İç yapısını görünce daha bi güvendim korumaya...bellikle beraber sırtım komple koruma altında. Bi de Boyunluk takarsam robocop gibi olcak heralde

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:30 ----------

O benim de dikkatimi çekti, sitede bayan görünüyo. Üstünde man yazıyo ama knox koruma sığmıyo içine...garip bi durum bayan montu da olsa dert değil benim için.iyi görünüyo üzerimde. Kadın motorsiklet binicisiyle pişti olursam da geyik konusu olur , iyi olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

O benim de dikkatimi çekti, sitede bayan görünüyo. Üstünde man yazıyo ama knox koruma sığmıyo içine...garip bi durum bayan montu da olsa dert değil benim için.iyi görünüyo üzerimde. Kadın motorsiklet binicisiyle pişti olursam da geyik konusu olur , iyi olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)