Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Seyhan 250 ya da Zealsun zs 150-19

Motovento
    REKLAM ALANI
    TanerPasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250mct
    Iste butun mesele bu.

Merhaba abilerim. Ilk motosikletimi aliyorum. Kendi birikimlerimle bi Iste okurken bi yandan calisarak aile destegi olmadan 4 bin tl ye ulastim. Bunu soylemek istedim niue bilmiyorum bu konuda kendimle gurur duyuyorum.

Iki motosikleti forumdan arastirdigim kadariyla biliyorum ve iki farkli motosikletin sahibiyle pazarlik yaptim gidip gordum ikisi de temiz motor arkadasim olan ustaya da gosterttim sorunlari yok.

Kanuni seyhan 250 full siyaha boyanmis. Aksesuarlari tam 21 bin km de. 2800 e anlastik.

Plakasi 03 satici bilerek 03 yapmis. Soyledigine gore 03 afyon plaka hep en az sigorta ucreti istenen sehir plakasiymis. Sigortaci tanidigi oldugunu soyledi. Minimum ucrette sigorta yaptirmama yardimci olacagini soyledi. Kendisinin 3. Motosikletiymis.

Zealsun ise ekipmansiz sade siyah haliyle. 2250 tl. Sahibi ogrenci benim gibi. Derse giderken kullanmis. 2 senedir kullandigini ve kendisinin ilk motoru oldugunu soyledi, cc yukseltecegi icin satiyor.

Baslangic icin bu ikisinden birini almayi planliyorum. Geri kalan parayi ekipmanlarima sigortama vs ayiricam. Ben cok arastirdim ikisi arasinda kaldim yardimci olursaniz mutlu olurum gozume uyku girmiyor karar veremiyorum.

Boyum 192
    Kilom 105

Bunu da dikkate almak lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Madem ögrencisin sana az yakan ve masraf açmayan bir motor lazım.git sıfır km cub al bence

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Ama cruiser motosiklet seviyorum ben. O yuzden bu ikisi arasında kaldım zaten abi.

Ben olsam kanuni yi seçerdim.

- 250 cc.

- servisleri halen var. Sanırım parçası da bulunur.

- hala iyi kötü kanuni diye bir marka var. Sanırım zealsun yok ama.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Güzel seçim.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam kanuni yi seçerdim.

- 250 cc.

- servisleri halen var. Sanırım parçası da bulunur.

- hala iyi kötü kanuni diye bir marka var. Sanırım zealsun yok ama.

Bende o yonden sicak bakiyorum kanuniye. Parcalari hala bulunuyor. Bulundugum semtte 4 tane servisi var.

Ama zealsun da kullanici yorumlari kotu olmayan sayili motosikletlerden. Seyhanin kullanici başlığı bile yokken zealsun 150 nin ki almis basini gitmis durumda ve kullanan herkes memnun %95 olumlu yorum iceriyor. Seyhan in ise kullanici yorumlari basligi bile 2-3 sayfa oldugundan pek arastiramadim bu yuzden guvenemedim açıkçası bu yuzden zealsun ve kanunu arasinda kaldim ben.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Zealsun Zs 150 al

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    eski bir kanuni seyhan 250 kullanıcısı olarak,

çok yakar, az kaçar, öyle bi titrer ki böbrek taşlarını döker.

diğeri hakkında bilgim yok.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Abi titremesini bilmiyorumda ben max 60-70 yapicam makineyle. Hiz merakim yok 100 luk. Cruiser bile olsa alirdim yani buyuk. Oyle soyliyiym. Modeli seviyorum ve hiz merakim yok. Derslerime gisip gelecegim ulasim icin istiyorum. Arada bir gezintiye cikarim oyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

Hala fikirlere açığım.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    2 ay önde kanuni seyhan 250 aldım bende titreşim biraz fazla var o doğrudur ama parça bakımından ucuz evet yakıtını daha ölçmeye fırsatım olmadı ama performansından ben menunum . ben senin gibi hız değil keyif için aldım maksimum yaptığım hız 110 üstüne çıkmadım daha. ama ben memnunum herhangi bişey olduğunda parça bulmak cidden kolay mesela debriyaj balatası ve aksamları 2 ayda 4 sinyal debriyaj teli sol kolçak sinyla düğmesi gibi değğiştrirdim 200 tl :9

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Boşver sen onları. 3000 liraya bajaj boxer veriyorlar. Taş gibi motor. Sorun çıkarmaz.
    ilker41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Alıntı md054 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 ay önde kanuni seyhan 250 aldım bende titreşim biraz fazla var o doğrudur ama parça bakımından ucuz evet yakıtını daha ölçmeye fırsatım olmadı ama performansından ben menunum . ben senin gibi hız değil keyif için aldım maksimum yaptığım hız 110 üstüne çıkmadım daha. ama ben memnunum herhangi bişey olduğunda parça bulmak cidden kolay mesela debriyaj balatası ve aksamları 2 ayda 4 sinyal debriyaj teli sol kolçak sinyla düğmesi gibi değğiştrirdim 200 tl :9

Sanırım Seyhan alicam abi. Yedek parca onemli bi konu. Zealsun un yetkili servisini daha once gormedim bile. Ama bulundugum semtte 4 tane kanuni servisi var sırf. Hem boyum ve cussem itibariyle seyhan benim icin cok daha iyi olacaktir. Titresim onemli degil bi sekilde alt edilir. Engelleyem
    N bi kac malzeme var titresimi. Komple kesmese de azaltan. Bi yolunu bulucaz. Seyhan alacagim sanirim.
    İlker41 bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    sende benim gibi chopper sevdalısısın anlaşılan evet kardeşim seyhan 250 iyi motor bende daha önceden seyhan 250 alacaktım çok araştırdım ve haddinden fazla yakıt yaktığını öğrendim ve bende mct 250 almıştım ve hiç pişman olmadım şimdi para biriktiriyorum yine mct almayı planlıyorum sana tavsiyem yinede sen bilirsin ama mct al memnun kalırsın temizini bulursan kaçırma yedek parçası ve servis bol bir makina mct candır hayırlı akşamlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bunlarla uğraşmaya değmez, aynı ayarda olmasa da sıfır Mondial KT150 al. 500 TL'ye de kask mont ve eldiveni ayarla. Alacağın motorlar çok eski ve sorun çıkarma riski var. Ayrıca Seyhan'ın titeşimi çekilmez. Zealsun benim de ilk motorumdu, güzeldi ve sorunsuzdu ama dediğim gibi bunlar artık eski motorlar, alırsan zor satarsın.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Alıntı İlker41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sende benim gibi chopper sevdalısısın anlaşılan evet kardeşim seyhan 250 iyi motor bende daha önceden seyhan 250 alacaktım çok araştırdım ve haddinden fazla yakıt yaktığını öğrendim ve bende mct 250 almıştım ve hiç pişman olmadım şimdi para biriktiriyorum yine mct almayı planlıyorum sana tavsiyem yinede sen bilirsin ama mct al memnun kalırsın temizini bulursan kaçırma yedek parçası ve servis bol bir makina mct candır hayırlı akşamlar.
    Aynı yollardan geçmişiz. Ben bulundugum sehirde 2900 tl ye ayarlamistim mct250. Ama bilmiyorum nasil derler. Tipini begenemedim denir sanirim. Benzin deposu zayif durusu beni itti. Dedigim gibi ben 105 kiloyum 192 boyum var iki insan gibiyim. Sirf altimda duzgun dursun diye seyhan alıyorum baska seçeneğim yok bu fiyata. Yakıt konusunu biraz daha arastirayim ben en iyisi. Bide seyhanin sahibi bana sigorta masrafini max 150 cikaracagini soyluyor tanidik sigortaci arkadasindan ayarliyacak. O yuzden de sıcak bakiyorum seyhana. Alicam mct. Ilk motosiklet. Yas 19. Lap takacak bana 600 tl. Oturamiycam üstüne bi ay.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:38 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlarla uğraşmaya değmez, aynı ayarda olmasa da sıfır Mondial KT150 al. 500 TL'ye de kask mont ve eldiveni ayarla. Alacağın motorlar çok eski ve sorun çıkarma riski var. Ayrıca Seyhan'ın titeşimi çekilmez. Zealsun benim de ilk motorumdu, güzeldi ve sorunsuzdu ama dediğim gibi bunlar artık eski motorlar, alırsan zor satarsın.

Eski olmasi sorun olmaz bana. Eskisin ben kullanirim. Yeni motor zaafim yok ne kadar eski o kadar guzel. Bakimlarini duzenli yapip hatasiz kullanicam makineyi. Mondial150 mantikli ama 105 kilo 192cm boy birine degil malesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Mct250 100 km de 3 lt benzin harcarken.
    Seyhan250 100 km de 7 lt benzin harciyor. Bu cok fazla... Iki katindan da fazla.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Öyle bir şey mümkün değil, bunların ikisi de aynı yakar, motor blokları bile aynı. Zaten 250 cc motorla 7 litre yakabilmek için ya 100 km'yi 2. viteste gitmek gerekir ya da motorda ciddi sorun vardır.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir şey mümkün değil, bunların ikisi de aynı yakar, motor blokları bile aynı. Zaten 250 cc motorla 7 litre yakabilmek için ya 100 km'yi 2. viteste gitmek gerekir ya da motorda ciddi sorun vardır.
    Evet bende ilk basta oyle dedim ama kullananlarin ortak sorunuymus bu. Hangi foruma baksam sehir ici 100 km 7.1 lt. Uzun yol beşinci vites 100 km 4.7 lt harciyormus. Soylenilen bu kullanicilar tarafindan.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Zealsun servisi yok diye bilinir ama bir iki kıl tüy parça haricinde her parçasını bulabilirsiniz. Titreşim olayı yoktur. Bakımlı ve hırpalanmamış ise sizi yarı yolda bırakmaz. Yormaz. Üzmez. Gösterişli olduğu için ağır ve büyük görünür. Kendi motorumu şekilden şekile soksam da zealsunu kesinlikle öneririm. Herhangi bir sorunuz ya da sorununuzda da yardımcı olmaya çalışırım. Sevgiler.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zealsun servisi yok diye bilinir ama bir iki kıl tüy parça haricinde her parçasını bulabilirsiniz. Titreşim olayı yoktur. Bakımlı ve hırpalanmamış ise sizi yarı yolda bırakmaz. Yormaz. Üzmez. Gösterişli olduğu için ağır ve büyük görünür. Kendi motorumu şekilden şekile soksam da zealsunu kesinlikle öneririm. Herhangi bir sorunuz ya da sorununuzda da yardımcı olmaya çalışırım. Sevgiler.
    Çok teşekkür ederim. Yarın zealsun un sahibiyle tekrar görüşeceğim zaten. Bi 90 km ye falan cikicam titremesini vs kontrol edicem konustuk. Suan seyhanı tamamen eledim. Mct 250 ve zealsun var kafamda. Mct 3100 tl. Zealsun ise 2250. Bi bakalim ikisine de. Kıyaslarım kararimi veririm

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    3100 de mct için aşırı fazla. Altın mı kaplıymış :D
    Mct nin bana göre : "önü biraz zayıf duruyor, lastik ince amortisör de gereksiz uzun"
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)