Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet süren herkes kaza mı yapıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Motosiklet sürüp de bi yerini kırmayan var mı? Abartılıyor gibi geliyo motosiklet sürmek,kullanma ölürsün sakat kalırsın gibi söylemler.Motosiklet sürmeye başlamadan önce hemen devrilen dengesiz bi alet sanırdım insanların bu serzenişlerinden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    İlk motora başlandığında illaki düşeceksin bir yerlerini kırmasan bile yaralıyacaksın belkide kırarsın ama bu yaralanma kırılmaların derecesi ekipmanın olmazsa artacaktır.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben 4 senede 1 kere virajda düştüm, bir kere arabaya çarptım, 2 kerede düşük süratte yan yattım.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bu senin on goru, egitim, bilgi, beceri, heyecan, yorgunluk, sevinc, uzuntu, sikkin-bikkin durumuna gore degisir, yol ve trafige gore degismez... kazayi motor degil biz yapariz. yukaridaki sartlardan biri kaza yapmana sebep olabilir..

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    2 kere carptim bende 2 senede sol serce parmak kirik diz kapagim catlak sol liflerim zedeliydi :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    12 senedir motosiklet sürüyorum hiçbir araçla kazaya karışmadım. 1 kere köy yolunda ön tekeri kaydırdım high side oldum 30km hızla motoru devirdim. Birkaç kere de karda buzda düştüm ama ne ben ne de motor zarar görmedi.

Motosikleti
    Arabayla makas ata ata gidince direksiyon hakimiyetimi kaybedip küçük bi kaza yaptım 120 ile giderken bariyere girdim ama sadece sol 2 tekerleğin jantı kırıldı ve patladı arabada hasar yoktu o günden sonra hız limitlerinde sürüyorum.Motosiklette böyle bi kazada kurtulma şansım yok ama artık akıllandm hız sınırında sürerim alınca. 70-80 keyfini çıkarta çıkarta gidince başına iş gelir mi insanın?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabayla makas ata ata gidince direksiyon hakimiyetimi kaybedip küçük bi kaza yaptım 120 ile giderken bariyere girdim ama sadece sol 2 tekerleğin jantı kırıldı ve patladı arabada hasar yoktu o günden sonra hız limitlerinde sürüyorum.Motosiklette böyle bi kazada kurtulma şansım yok ama artık akıllandm hız sınırında sürerim alınca. 70-80 keyfini çıkarta çıkarta gidince başına iş gelir mi insanın?
    70-80 sürünce senin gibi makas ata ata gelen birinin üzerine çıkma tehlikesi var. Aynaları sürekli kontrol edip sana hızla yaklaşan biri varsa şerit değiştirip kaçacaksın. Boş yolda ise çok anormal bir durum olmadıkça 100km hıza kadar hiçbir tehlikesi yok motorun.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS

70-80 ile de sabit bir yere çarparsan ölürsün merak etme . Bu iş yavaş gitmekle de olmaz. Düzenli bir şekilde eğitim alıp , kurallara göre hareket edersen. Kolay kolay bir şey olmaz . Tabi kaderde varsa başına gelecek bir şey onu bilemeyiz. Işıklarda dururken bile , karşı şeritten araba gelip çarpabilir .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    3 konu her daim önemlidir ;
    1-Güvenlik ekipmanları olabilecek en kötü duruma karşı sağlam olmalı,
    2-Mutlaka alınabilecek eğitimler ciddi kurum ya da kişilerden alınmalı,
    3-Her şey güzel gitse de "ben oldum" demeyerek, bu işin başının tedbirli olmak olduğunun bilincinde, her daim düzenli pratikler ihmal edilmemelidir. Bir motor sürücüsü için gittiği her kilometre yeni deneyim ve yeni öğretiler demektir.

"Mutlaka düşülecek" diye düşünmek de anlamsızdır...

Doğru ve güvenli sürüş felsefesini en düzgün anlatan kitaplardan biri OMM yayını olan "motosiklet yol sanatı" nı okumanızı tavsiye ederim.

Merhaba
    Ne öğrenmek istediğini ben pek anlamadım açıkçası.. Soru "motosiklet sürüp de biyerini kırmayan var mı mı?"
    Zaten sürüyormuşsun artık. Motosikletin kişiden bağımsız düşme gibi bi fıtratı mı var yani? Fizik kuralı anlatıyor her şeyi.
    İyi akşamlar

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Kaza illa ki bir arabayla olması gerekmiyor olduğu yerde yana bile yatsa kazadır. Onun için her motor kaza yapar, bugüne kadar yapmadıysa da ilerleyen bir tarihte yapacaktır.
    Vesselam.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EVET DÜŞER.

Ben daha düşmeyen motorcu görmedim. En son bir arkadaşım ben hiç düşmedim diyordu. Arka arkaya 2 kez düştü

Mühim olan düşmek değil, kalkabilmektir. Ekipmansız binmeyin.

Beni soracak olursanız,
    1 kez yanlış frenlemeden düşüp sürüklendim
    2 kez taksi kapıyı açınca kapıya çarptım (Bir insan evladı orta şeritte neden sürücü kapısını açar hala cevabını bulamadım)
    3-4 kez durduğu yerde düştü ( Ya ayaklık çamura denk geldi ya da dikkatsizlik, yorgunluk hep bir bahane oldu)

Sonra gerek teorik gerekse pratik defalarca eğitim aldım. Uzun bir süredir vukuatım yok (Kesin yarın biryere girerim )
    MimTolga, papazkemal ve bindiregandi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EVET DÜŞER.

Ben daha düşmeyen motorcu görmedim. En son bir arkadaşım ben hiç düşmedim diyordu. Arka arkaya 2 kez düştü

Mühim olan düşmek değil, kalkabilmektir. Ekipmansız binmeyin.

Beni soracak olursanız,
    1 kez yanlış frenlemeden düşüp sürüklendim
    2 kez taksi kapıyı açınca kapıya çarptım (Bir insan evladı orta şeritte neden sürücü kapısını açar hala cevabını bulamadım)
    3-4 kez durduğu yerde düştü ( Ya ayaklık çamura denk geldi ya da dikkatsizlik, yorgunluk hep bir bahane oldu)

Sonra gerek teorik gerekse pratik defalarca eğitim aldım. Uzun bir süredir vukuatım yok (Kesin yarın biryere girerim )
    Yaza motosiklet alacağım 2000 liram var 2.el 100 veya 125 cc + ekipman almaya yeter mi?Ehliyetim var.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Henuz yeni motosiklet kullanicisi olarak,yerlerin cig oldugu sabah saatlerinde onumdeki otobusun durmasi sonucu acemilikten on freni kitleyince motor kaldirima yatti motor korumasi hafif cizildi.ayaklarim boyum uzun oldugu icin yerdeydi ama sonucta ne zaman kaza yapicam stresinden kurtuldum..

Hasili"birgun her motorcu kaza yapicaktir" cumlesine daha cok inaniyorum artik..

Motosikleti
    Forza 250
    Yaza motosiklet alacağım 2000 liram var 2.el 100 veya 125 cc + ekipman almaya yeter mi?Ehliyetim var.
    Yetmez. Ortalama bir kask 500+ mont 300+ eldiven 100 + dizlik 75+ bot(bence olmalı mutlaka) 300 toplam 1275. Kalan paraya da motor alınmaz sanırım. Para biriktirmeye devam...

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Güven, Özveri, Tecrübe gerekir motosiklet kullanmak için. Bunların yanında şans da önemli bir faktör, mümkünse eğitim almamız gerekli. Benim bugüne kadar ön-arka tekerim kilitlendi, virajda arkam-önüm açıldı(hatta ikisi birden de açıldı), zeminden ötürü yalpaladım da ama çok şükür şu ana kadar düşmedim. Bir defa olduğu yerde düşeyazdım ama motoru düşmeden yakaladım. Nazarınız değecek diye ödüm koptuğundan düşmedim demedim bugüne kadar ama bu konuya yazmak lazımdı.

Başlarken bana da bu düşünce hakim olduğu için, sürekli nerede düşeceğimi, nasıl bir kaza yapacağımı düşünüp durdum bir süre. Sonra motosikletime alıştıkça limitlerine ve limitlerime göre hızımı, kararımı vs. belirlemeye başladım. Düşebilirim, hepimiz düşebiliriz ve kaza da yapabiliriz, bu kabul ama ille de; herkes düşecek, acemiyken illa düşeceksin, o motor yamulacak, çizilecek vs. yok, bunlar ilk başta dediğim şeylerde bitiyor. Bisikletten gelen denge ve otomobilden gelen trafik okuma olayıyla olayın fiziğine çalışıp, bu konuyla ilgili çok şey okumam ve araştırmamdan ötürü bugüne kadar düşmedim, hep kurtardım.

Kısacası; düşme ihtimalinizi hep aklınızda bulundurun, bu işin doğasında var ama kendinizi düşeceğim diye koşullandırmayın ve kendinize bu işle ilgili sürekli hem ekipman hem teknik olarak yatırım yapın.

Edit: Ulan yazdım ya kesin düşecem ha
    Onurhan D bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Butun herkes duserde en kotusude o canin yandiginda ilk anda acilari hissetmeden yerde yatiyoken

Motoru gordugunde a...s... Cok masraf varmi acaba dedirten durumdur
    Morphin ve c4gin bunu beğendiler.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Düşer.
    *Ben ilk kazamı düşük süratte sağa dönerken ön frene basmamın sonucu oldu.
    *ikinciside Ekipman kask hiçbirşey yok motorsiklet sürmeye ilk başladığım zamanlar bisanla teker yapmıştım en sonunda takla atıp 1.5 hafta yüz üstü yatakta yatmıştım.
    EKİPMAN KULLANIN.
    MimTolga bunu beğendi.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Motosiklet sürmeye başlamadan önce hemen devrilen dengesiz bi alet sanırdım.
    Aslında tam aksine motor çok dengeli ve sürmek kolay basıyosun gidiyo ama asıl önemli olan durmak. Kazaların çoğuna bakarsanız duramama ile ilgilidir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)