Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk defa motor sürdüm harikaydı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Onur Avcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 mat gri
    Evet beyler dün beni motor üzerinde test edicekdiler surebilirsem kayit yapicaktilar

Bugun saat 10 gibi sürücü kursuna gittim arabayla bunlarin mekanina gittik falcon model motosikletleri vardı

Hayatimda ilkkez motora binicektim aklimda 2 soru vardı vites cubugu nasıl calisiyor bide arka firen nasil calisir hic motora binmememe rağmen

Hayatim boyunca 1 metreden daha fazla yanina yaklaşmamiş sadece kuryelerde gordigum motora bindim ve aşagi dogru vitesi 1 attim şoyle saga sola bi motoru oynattim bakim nasil diye hantal geldi biraz dedim aha boku yedik nasıl gidicek bu demir yığını youtubede izledigim videolardan aldigim tecrubeyle debriyajı yavaşca kaldirdim ama motorda hic tık yok titremiyorda nede ileri haraeket ediyor gaz verdim o arada debriyaj ayni seviyede gittikce debriyajdan elimi kaldirdim yavaşca

Hareket etmeye başladım dengeli bir sekilde dar düz bi sokakta gittim yanliz vitesi 2 ye attigimda motor atikbisekilde ileri gidiyor galiba debriyajı hızlı brakinca dişlililer beklemedigi bi guc aliyorlar ve gaz bekliyor gaza basiyorum giderken vites atma işi amatorce oldu valla hicbirini dogru atamadım hep atiklik ileri atma vardi motorda sonradan debriyaji cekip vitesi 3 attim o sırada gasdan tamamiyle cektim elimi sonra gaz verince hafiften yine ayni sey olu yumuşak bisekilde atamadim vitesi nerde yanliş yapiyorum ama soyle bise var 4e hiç cikmamama rağmen gazı verdim 3 de cok güzel gittim

Valla cok hoş hele bide motoru sesi değisti daaaan diye gittim tekkrar vitesi 2 attim hafif gaz verdim yine aynisi oldu motor atik hareketler yapiyodi hocanın yanina dogru 1 attim orda daha fazla atik oldu bu neden oluyor tecrubeli arkadaslarimiz yanitlasınlar

Bide vites 1 de debriyaji kaldırınca hafif motorun ya titremedi yada kendi yavaşca ilrri gitmesi gerekmiyormu buna rağmen sorunsuz kalkis yaptim ilkinde sinrakinde stop ettirdim sonra bi kac kes daha sorunsuz gittim tek sorun vites gecişleri cok sert tepkiler veriyor bazen debriyajdan hizli elini cekiyorum oyuzdende olabilir

Artik kayit oldum 25ocakta ders alicam

Ozaman kadar yine motirum olmadi icin sizden tecrube almak istedim sorularimi yukarı yazdım yardımcı olunuz arkadaşlar
    İlker41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Yazın çok zor anlaşılıyor 25 ocak'a kadar motosikletleri bir kenara bırakıp, kitap okuyup türkçeni geliştirsen iyi olur.
    sedailke, OnurTr, DoLPHiN2306 ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    İywah , iywah zehir kana karışmış

Motosikleti
    R25 mat gri
    Kardesim surda bi soru soruyoruz cevap vermek yerine hata buluyorsun bırak yazıyı falan yazımda anlasılmayacak hicbir yer yok sen turkce bilmiyorsan git burdan

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Herşey bir kenara bende hiçbir motosiklet tecrübem yokken ehliyetimi aldım. Tabi bunun yanında yeni alacağım motosiklet ile alıştırma yapacağım pratik yapmadan trafiğe çıkmama kararı aldım. Motosiklet araba tecrübeniz varsa zaten er yanada geç debriyaj sorunlarını halledeceğinize inanıyorum. Önemli olan benim fikrim trafikte motorun konumu öğrenebilmek. Son olarak madem ehliyete yazıldınız şimdiden ekipmanlarınızı almaya başlayın.

Motosikleti
    R25 mat gri
    Aynen şimdiden ekipman olayını halletmeye calısıcagım ilk olarak kask alicam ucuz kask almayi düşünmüyorum butce 500 600 sonra gerisi gelir allahın izniyle

Motosikleti
    hani daaaaaannn diye yazdın ya bu video geldi aklıma 27 ve 53 saniye ne adamsın güldürdün beni

Motosikleti
    R25 mat gri
    Agahahaha /hangi film bu

Motosikleti
    Alıntı Onur Avcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agahahaha /hangi film bu
    şarkıcı bu ya angaralı
    Onur Avcı bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hic binmeyeydin eyidi be kardes, nerden bulastin bu merete...
    Onur Avcı bunu beğendi.

Motosikleti
    arayışta
    Agahahaha /hangi film bu
    Ankara kazan biz kepçe dizisi

m.youtube.com/watch?v=RcEJxsUUmPI

Mobildeyim linkte devamıda var
    Onur Avcı bunu beğendi.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    tebrik ederim o kanına girince bidaha kurtulamıyosun ne konu hakkında soru sormak istedin anlamadımki debriyajla ilgili diyorsan biraz daha fazla gaz ver motor kalksa bile tamamen cekme debriyaji hisset ucuna kadar kalktıktan sonra bırak zaten oyle firlayip gitmez altindan düşük cc bişeydir gazla kalk yani
    Onur Avcı bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 mat gri
    Eywallah belki yavaş gittiğim icin olabilir vites değişirken gazdan elimi tammmiyle cekiyimmi
    gokberk6426 bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Önce kask alarak ekipmanlarını tamamlamaya çalış
    Onur Avcı bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Önce sakin ol ve seni eleştiren insanlara karşıda saygılı ol yazdığın kelimelere dikkat et biraz. Aralarda bir tane bile noktalama işareti kullanmamışsın , yazığın yazı zor anlaşılıyor. Ama bu sorun değil saygılı ol yeter. Senin kimseye kalkıpta " git burdan " diye bir cümle kurma hakkın yoktur.

Eleştiriye kapalı bir insansan ise hiç yazı yazma.

Herneyse hayatında ilk defa motor sürmüşsün inşallah kazasız belasızda sürmeye devam edersin.
    SuleymanE, maktama, Levent ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    R25 mat gri
    Konuyu inşatta cabucak yazmaya calistim üstunden gecemedim çalıştığım icin kontrol edemedim şuanda duzenleme yapmak istiyorunda nası yapıcam

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Eywallah belki yavaş gittiğim icin olabilir vites değişirken gazdan elimi tammmiyle cekiyimmi
    vites değiştirirken yanlış bilgi vermek istemem ama ben eğitimdeyken debriyajı sıkıp gazı bırakıp vites atıyordum o arada hafif bi ara gaz verip devam ediyordum yani altin elbiseli adamin vites nasil atilir videosunu izlersen daha cok şey öğrenirsin görsel olarak . burda yazınca pek anlatılmıyor
    Onur Avcı bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Konuyu inşatta cabucak yazmaya calistim üstunden gecemedim çalıştığım icin kontrol edemedim şuanda duzenleme yapmak istiyorunda nası yapıcam
    Galiba artık yapamıyorsun.

Belirli bir süre geçtikten sonra düzenlenemiyor yazı. Fakat düzenlemek istediğin birşey olduğunda , süre geçmeden sağ altta " düzenle" diyerek düzenleyebilirsin.

Dediğim gibi yazdığın yazı çok önemli değil benim için , insanlara karşı olan tutumunu değiştirirsen çok daha hoş karşılanırsın forumda.Burada senin yaşının 2 katı olan insanlarda var , senden küçüklerde var.
    Onur Avcı bunu beğendi.

Motosikleti
    R25 mat gri
    Tmm gokberk eywllaah

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Tmm gokberk eywllaah
    rica ederim
    Onur Avcı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)