Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Dosyalarım hazır ama ehliyeti yılbasından sonra alsam yeni yasaya kalırmıyım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    kimse ne olacağın bilmiyor halen.polisler bile bilmiyor 2010 da en ehliyet alırkende herkes ver yansıl ediyordu stajyerr stajyerr diye..du bakalm bu sene çıkacakmı ben onu merak ediyorum..kurlsar herse sene msj atar stajyer çıkacak diye ortam hareketlensin diye yaparlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Proxy1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha N Max
    2015teki kanuna göre A2 ehliyet sınavını kazanıp hak etmişim.
    2016da ehliyet çıkarmak için müracaat ettiğimde stajyer yapamazlar.

Adam aralık 2015te otobüs ehliyeti almaya hak kazanmış. Ehliyet için başvurduğunda yeni yıl 2016 girmiş, yeni kanun geçerli.
    Adama "sen artık otobüs kullanamzsın, önce stajyer olup küçük araç kullanacaksın, 2 sene sonra otobüs ehliyetini almaya hak kazanacaksın diyemezler.

Kısacası 2015te hangi sınıf ehliyet almaya hak kazandıysanız 2016da aynı haklara sahip olacaksınız.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Yasa cikar ve ciktigi tarihden sonrasini kapsar belgenin gecerlilik suresi 2 yildir ehliye donusmezse belge iptal olur yasa 1 ocaktan sonraki butun ehliyetler stajyer e tabi diyorsa stajyer olsursun belgenin olmasi ayri ehliyete donusturulmesi ayri yasayi kapsiyor
    Stajyer surucunun tek farki ceza puanin bizde 1 yilda 100 iken sende 2 yilda 75 puandir ve ayni seyden 3 kere atiyorum 3 kere kirmizida gectin yakalandin belgen iptal ediliyor birde alkol promil oranin 2 yil boyunca 20 okadar hangi sinif olursa olsun hepsinde gecerli e de alsan b de alsan 1 ocaktan sonra bunlar tabi olacak

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    EMNİYET EHLIYET ISLEMLERI SECILINCE BU UYARI CIKIYOR

04.01.2016 tarihi itibariyle yeni Tip Sürücü Belgesi işlemlerine başlanılacağından dolayı, randevu planlamaları 04.01.2016 tarihinden sonra yapılacaktır.
    15.12.2013 - 04.01.2016 tarihleri arasında sürücü sertifikası alan vatandaşlarımız, 30.12.2015 tarihine kadar, her hangi bir Trafik Tescil birimine randevu almaksızın başvuru yapabilirler

Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EMNİYET EHLIYET ISLEMLERI SECILINCE BU UYARI CIKIYOR

04.01.2016 tarihi itibariyle yeni Tip Sürücü Belgesi işlemlerine başlanılacağından dolayı, randevu planlamaları 04.01.2016 tarihinden sonra yapılacaktır.
    15.12.2013 - 04.01.2016 tarihleri arasında sürücü sertifikası alan vatandaşlarımız, 30.12.2015 tarihine kadar, her hangi bir Trafik Tescil birimine randevu almaksızın başvuru yapabilirler
    hayır tarihleri yanlış yazmışsınız
    2013-2014 arası diyor
    az önce geldim maltepe emniyetten
    randevu olmadan almadı
    e dedim 2016 ya kalırsam stajyer vs olayları var dedim yok dedi ona kalmıyorsunuz
    e peki motordaki cc kısıtlaması olayı dedim
    ona bişey diyemem dedi :/

Motosikleti
    honda cbr 250
    ehliyet yasasından son 2 seneki ehliyetler etkileniyor. yani bir şey fark etmez arkadaşlar. örneğin bu sene mt aynı sene içersinde 125 cc aldın 3 ay kullandın sonra mt 07 aldın şimdi 2016 da o mt 07 yi kullanamazsın 44 beygir sınırlamasından dolayı ama 24 yaşından büyüksen hiç bir şey fark etmiyor

Hakanbingol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Arkadaşlar doğru ya da yanlış bir çok bilgi var burada. Benim bildiğim kadarı ile son sınav dönemine denk gelmişseniz ve mecburi olarak bekliyorsanız bu konuda yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Fakat kasti olarak dosyayı bekletir almazsanız dosyanız yanıyor diye biliyorum. 2016 da tekrar almak zorundasınız. CC meselesine gelince. Yasa 2016 da devreye giriyor ama 24 yaşında değilseniz 18 den yani A2 den sonra 2 yıl kullanmadan büyük cc ye geçemiyorsunuz. 18 e gelip 250 cc ye falan binebilirsiniz ya da 17

Alıntı occv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni ehliyetlerin görünüşü bu

http://www.balabansurucukursu.com/wp...3/ehliyet2.jpg

Fakat siz belgelerinizi emniyete teslim ettiğinizde ehliyetin üzerine imza atmanızı isterler imza attığınız ehliyet geçecektir elinize.
    Yani belgelerini teslim ettiğiniz tarih 2016 ise yeni stajyer ehliyeti alırsınız.
    Evet hocam eski nesil ehliyete imza attim ben tesekur ederim. Tekrar edeyim arac ehliyetini cikarmayi 10 gunle kaciran bi bayan randevu alamadigim icin gelmedim dedi. Polis randevu almadan gelseydin yardimci olurduk ama suresi gecmis artik yapcak bisi yok dedi. O yuzden randevu alamasanizda gidin bi yerdeki polis yok der digeri insafa gelir.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    MADDE 32 ‒ Aynı Yönetmeliğe aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“Geçici Madde 10 ‒ Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren;

a) A1 sınıfı sürücü belgeleri M ve A1 sınıfı sürücü belgesi,

b) A2 sınıfı sürücü belgeleri M, A1, A2, A ve B1 sınıfı sürücü belgesi,

c) B sınıfı sürücü belgeleri M, B1, B, D1 ve F sınıfı sürücü belgesi,

ç) C sınıfı sürücü belgeleri M, B1, B, D1, C1, C ve F sınıfı sürücü belgesi,

d) D sınıfı sürücü belgeleri M, B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E ve F sınıfı sürücü belgesi,

e) E sınıfı sürücü belgeleri (28/4/1997 tarihinden önce alınanlar) M, B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ve F sınıfı sürücü belgesi,

f) E sınıfı sürücü belgeleri (28/4/1997 tarihinden sonra alınanlar) M, B1, B, C1, C, D1, D ve F sınıfı sürücü belgesi,

g) F sınıfı sürücü belgeleri M ve F sınıfı sürücü belgesi,

ğ) G sınıfı sürücü belgeleri M ve G sınıfı sürücü belgesi

olarak değiştirilirler.

Ve devamında..

Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce motorlu taşıt sürücü sertifikası sahibi olanlar ile sürücü kurslarına kayıt yaptırmış olanlar için de yukarıdaki fıkra hükümleri uygulanır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)