Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

trafikte motorcunun kaskına vuran adam?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Yahu biraz insan olun be. Her konunun altina bu hatali su hatasiz yazmayi birakin artik, ayni boklari her gun trafikte siz yapiyorsunuz.
    Her ne hata yaparsa yapsin adamin kaskina vurmayi gec adama dokunamaz bile. Umarim aynisini size yaparlar da tepkinizi gorurum
    Iron&Road bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence resmen fantezi kurmuşunuz yok o olursa yok bu olursa...Sanki adamlar yüksek hızda seyir ediyorlar. O yolda karşıdan gelicek motorla kafa kafaya giriyorlarsa bence zaten boşverelim bu konuyu anlamsız. Bir de adam başka nasıl uyarabilir demişsiniz. Konuşup olabilir mi? Normal insanlar gibi?
    Herneyse yüksek hızda seyretmeseler bile motorcuya karşı şeritten gitme hakkı vermez.
    Uyarı konusuna gelince orada 'Bi saniye durur musunuz şerit tecavüzü yapıyorsunuz' mu deseydi. Motorcu geçer giderdi onu diyene kadar. En fazla arabadan kafasını çıkarıp 'ters yönden gidiyooon aloooo' diye bağırırdı ki bence bu uyarı da yeterli olurdu vurmasına gerek yoktu.
    Hadi eyvallah

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik kuralları universal dir. Bu yüzden sadece beynelmilel ehliyet sertifikası alarak kendi ehliyetine ingilterede araç sürebilirsin.
    Ne gibi bir ayrıcalık olabilir mesela? "
    Kendi şeridinde giderken ters yönden motor gelince sağa yanaşıp onu beklemek ve gerektiğinde ona çay kahve servis yapmak zorunludur " mesela bu iyi olurdu.

Adamın yaptığına gelince, iyi yapmış. Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.
    Bayağı universalmiş herifler neden soldan gidiyor o zaman?
    Ayrıcalık nelermiş merak ediyorsan "filtering" nedir ne değildir nerede yasak nerede serbesttir bi araştır bi şeyler öğrenirsin belki.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Aklını basına al akıllı ol yoksa geberip gidiceksin uyarısı yapmış araç sahibi
    iyide yapmış

EuMT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 09
    Arkadaşlar dünyaya'yı bilmem ama, avrupanın her yerinde ve ülkemizde durma noktasında olan böyle bir trafikte motosikletler bu şekilde yol almaya çalışır,karşı şerit oldukça geniş ve tek şerit belliki ağır taşıtlar düşünülmüş ama sollama yapmaya izin vermeyen bir yol,motosiklet sürücüsüde gayet sakin yola devam ediyor, dikkat ederseniz olay anına gelmeden otobüs durağa yaklaşıyor belliki kendinine ayrılan bölümde duracak bunu gören sürücü aşırı bir şekilde neredeyse diğer araçların aynasına değecek şekilde karşı şeride yaklaşıyor tam bu noktada motosikletle karşılaşıyor motosiklet sürücüsü zaten olayın farkında ve duruyor buna rağmen araç sürücüsü tam bir tahammülsüzlük örneği göstererek böyle bir davranışta bulunuyor.Hee bana göre tam bi öküzlük yapıyor çok sakin birisi olmama rağmen böyle bişeyle karşılaşşam aynı şekilde döner ve bi kaç laf ederdim.sevgiler saygılar
    "En iyi motorcu, kimseye bişey kanıtlama ihtiyacı duymayan motorcudur."

herkez biseyler yazmis yok hatali yok soyle aranizda kimse ters seride girmedi dimi .. Yada yandaki kaldirima hic cikmadiniz dimi? Su kuryeler ve pizzacilarq hastayim zaten ... Bir yorum yaparken once biraz oz elestiri yapalim lutfen.. Bu videoda motorcu ve karsidan gelen aracin yanindaki adam 2 side %100 hatali.. Peki kafa kafaya girselerdi kim hataliydi?

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Egzozuna parmağımı sokup kaçardım
    Napıcam, o şekilde oradan gitmezdim, adamın yaptığı tek doğru şey hız..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı turbocharge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herneyse yüksek hızda seyretmeseler bile motorcuya karşı şeritten gitme hakkı vermez.
    Uyarı konusuna gelince orada 'Bi saniye durur musunuz şerit tecavüzü yapıyorsunuz' mu deseydi. Motorcu geçer giderdi onu diyene kadar. En fazla arabadan kafasını çıkarıp 'ters yönden gidiyooon aloooo' diye bağırırdı ki bence bu uyarı da yeterli olurdu vurmasına gerek yoktu.
    Hadi eyvallah
    Motorcu hatalı tabiki ancak uyarı bu olmamalı ki zaten kaska vuran adamın uyarmak için vurduğunu HİÇÇÇÇÇ sanmıyorum. Uyarıcak insan biraz yanaşır zaten motor geçemicek kadar dar bir alan olunca açarsın camı "kardeşim şerit ihlali yapıyorsun şeridine geç" denir. İnsan olan bunu yapar.

Benim sinirlendiğim nokta adamın canına kast ediliyor ve bu haklı bulunuyor. Mesele motorcu hatalı mı değil mi değil, mesele motorcuya hareket halinde fiziki müdahale.

Amatörce vlog yapan arkadaşların videolarını görüyoruz azıcık sıkıştırsalar, azıcık dokunur gibi olsalar hemen tepkilerini koyuyorlar ama burada sırf motorcu hatalı diye sırf şeridinden biraz çıktı diye resmen cinayete teşebbüsü haklı buluyorlar. Bu da beni sinirlendiriyor.
    Kısaca ben;

Yanlisim varsa lutfen duzeltin ama yoldaki kesik cizgilerden dolayi motorcuya arabalari saglama hakkini vermiyomu? Ben boyle dusundum ce motorcunun dogru bir sekilde gittigni dusunuyorum fakat adamin yaptigi hicbir sekilde kabul edilmez motorcu haksiz olsa bile.
    AWESQME bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    ingiltere'deki sürücülerle türkiye'deki sürücüler arasında pek bir fark yok. En azından motorculara bakış açıları aynı. Bizleri fazlalık olarak görüyorlar.

Gelelim videoya. Arkadaş karşi şeridi işgal etmiş. Adam da tepkiyi fazla kaçırmış. iki taraf da haksız.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    adam zati yolunda sagını solunu zor kolluyor bide senimi kollayacak sürtüp gideceksin masrafı adama kalacak vurması yanlıstı tabi ama insan psikolojisi kimin ne yapacagı belli olmaz cok sert vursa motorcuyu düşürüp arac altında birakirdi

ugur pektas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr esd
    vıdeoyu ızlemedım ama bazı arkadaslar dıyemıyorum cunku bukadar motorcu dusmanı bırı bu foruma nıye uye olup yorum yapıyor anlayana

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Bir de bu açıdan bakalım

AWESQME bunu beğendi.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    ne nizami insanlarsınız yahu. adam mal gibi orada bekleyecek mi? basıp geçecek tabi ki sanki siz hiç yapmıyorsunuz. o halde her üzerimize kıran otomobilin şoförüne kafa atalım biz de madem bu güzel ve doğru bir hareket ise.

herkes hakem olmuş, hmm evet %100 hatlı, bık bık bık... her başlık altında bir sidik yarışması... en süper siz biliyorsunuz evet adamın o şeritten gitmesi yanlış ee? adamın tokat atması doğru değil mi? neyse.
    AWESQME bunu beğendi.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Her akşam iş çıkışı Etiler Develi'nin önünden 2.köprüye bağlanırken, tek gidiş tek geliş ara yolda aynısını yapıyorum.

İki şeridin tam ortasından çizgi üstünden arabaların arasından geçiyorum.

Yanlış yapıyorsun, kuralları ihlal ediyorsun, bla bla diyen halt etmiş. Karşıdan geleni sıkıştırmadıkça, yoluna engel olmadıkça, kazaya sebebiyet verecek bir harekette bulunmadıkça, kime ne zararı var anlamadım? Yanlız sağdan gelecek yayalara çok dikkat etmek gerekiyor. O nedenle çok çok yavaş ilerlemek şart.
    AWESQME bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)