Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mcx alıcam varmı öneri?

Motovento
    REKLAM ALANI
    REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Motoru beğendim aklıma girdi ilk motor olcak 6000 TL leri ybr ve cbf ye vermek enayilik gibi keşke daha ucuz olsa. Sizce ilk motor için mcx İdeal midir yada o fiyatlara daha iyi öneriniz varmı. Ve sahibindende bazı mağazalar bu motoru 3200 filan satıyor driftte öyle , onlar güvenilirmidir? 9 taksitle almayı düşünüyorum.
    Burakesk bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    şahsen hiç ilgimi çekmediği için bu makinayı incelemedim bilgisi ve ilgisi olan arkadaşlar sana yardım ediceklerdir hayırlısı olsun
    Burakesk bunu beğendi.

Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Başlangıç motoru için çok ideal bir motor.
    MCX'in en iyi yanı performans/fiyat oranı bakımından cbf ve ybr dengi olması, ancak parça malzeme kalitesi olarak tabiki onlardan daha aşağıda, bu bakımdan ucuz zaten onlara göre. Al bir iki sene bin uzun yola falan çıkarım diyosan biraz öğrendikten sonra uzun yol için de uygun bir motosiklet.

3300 liraya satılan sıfırlar var ilanlarda onlar çıplak sattığı için o kadar ucuz yani sen o motoru aldıktan sonra koruma demiri, topcase i lastiği falan derken 4 bine ulaşıcak zaten alış fiyatın.

Ben şimdi yükseltmek için satıyorum bakabilirsin http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1536703/detay/
    Burakesk bunu beğendi.

Burakesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125,ktm250,cbr250,fazer6
    Zamanında ybryede bindim mcxede bindim kuryelik zamanlarımda cbfyede bindim kardeşim 9 taksitle alıcam diyorsun git kredi çek 4000lira 2.ci el 10bin kmyi aşmamış ybr al 2012-2013 model kafan rahat etsin ha mcx kötü demiyorum 10bin kmden fazla kullandım hayvan gibi şey yaptım motora ama banamısın demedi güçlü çok atik motor gerçekten cbfyede ybryede o konuda fark atar ybrde mesela motorun direksiyonu koparcan nerdeyse anca tekere gelirken mcx 2.ci viteste rahatça geliyor güç bakımından güçlü demek istiyorum cbfyi falan boşver zaten buzdolabı gibi motor o ne anasını satım hantal ha rahatmı rahat eyvallah ama bi ybr kadar kaliteli değil o yüzden cbfyi falan ele zaten ben senin yerinde olsam 2.ci el ybr alırım kredi çekip kafam rahat eder mcx titrer selesi rahatsızdır çok yakar harbiden çok yakar kardeşim egzoz takayım dersin gazı sona çevireyim dersin bi bakmışın 4litre 100kmde ula 4 litreyi 250lik makineler yakıyor şimdiki fazerim bile 5litre civarı ki gazlıyorum yani mcx o konuda saçma bişey git ybr al motora biniyom dersin tısır tısır ne titreşim ne bi ses valla mükemmel motor 150-200km yapardım bi günde çok zevk alırdım ses yok titreşim sıfır bildiğin yok şuan 2.ci bi motor olarak ybr düşünüyorum yeniden bende sattığıma pişmanım
    buunlarda resimleri mcxde egzoz vardı ybrde givi 3lü çanta seti vardı mcxle apaçilik güzel oluyor egzozla falan :D ybrylede gezmediğim dağ kalmadı alıodum ekmeğimi suyumu kilimimi çıkıyodum dağlara takıyodum kulaklığımıda oh kaymak gibi kayıyodu yolda meret

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

Özledim la ybryi :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motor güçlü ama benzini de içiyo diyolar. 4-4.5 litre yaktıranlar var. 162cc bir motorun hakkı değil o tüketim rakamları malesef. Ortalama tüketimi yüksek bir motor.
    viper17 bunu beğendi.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Orjinal egzozla 3.5 3.7 litre civarı yakıyor arkadaşımın mcx i ve alındığından beri sürekli sert kullanıldı rodaj flan hak getire 20binde şanzumanı dağıttı ama bence alınacak motor klasmanındaki diğer motorlara göre güçlü,konforsuz senin yerinde olsam mcx yada apache alırdım ybr ve cbf e hiç bakmam

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Aynı motorun bloğu benim motor bloğunda da var. Bakımlarını düzgün ve aksatmadan yaparsan yakıtı çok üzmez hepi topu yakması gerekenden 3 kuruş fazla yakıyor. Km ye 35 ml yakıyor ki ben sert kullanıyorum. 1 senedir kullanıyorum ortalama km değerim 20 liraya 136 km ile 115 km arası. Kullanıma bağlı. Benzin bu süreçte 5 ile 4.25 arası litre fiyat aralığında değişti. 2 kişi 70 kg 85kg 200 km yol kahramanmaraştan gaziantebe git gel yaptık rampalarda 95in altına düşmedi düzde 100ü pek geçmedim çok zorlamamak için 8 bin devir felan ve sadece 30 liralık harcadı. Az çok fikir oluşsun kafanda. En fazla Yakacağı 3.5 litredir onuda çekişine ver. Aslan besliyorsan yediğine bakmayacaksın ki karbüratörlü ve performansı muadillerine göre bu kadar iyi olan bir motorda benzine bakma bence. Titreşim vardır ama abartı derecede değil rahatsız etmez, seleleri rahatsızdır ben döşeme ile altına sünger attırdım daha rahat oldu. İşletim maliyetleri uygun parçası bol. Lastikleri aldığın gün değiştirmelisin, o derece mi evet o derece.

Şimdiiii, ikinci elde fiyatı çok düşer Çin malı olduğu için. Ben bunda azıcık öğreneyim sonra gözüm yükseklerde diyorsan hiç bu topa girme ikinci el cbf ybr bak. Ben mesela satmayı düşünmüyorum satsam elime para geçmeyecek geçen para işe yaramayacak. Mühendis maaşı yemeye başladığımda bir tane büyük motor alırım, bunu da yanına şehir içi küçük motor olarak kafama estiği gibi keser biçer öyle kullanırım diye düşünüyorum. Seçim senin merak ettiğin başka birşey olursa sorabilirsin.

Ekstra bilgi, cbf 2.5 litre ile 3 litre arası yakar+bir miktarda sert kullanımda yağ yakar.

Motosikleti
    ha bu arada ybryi son gaz hep çantaların 3üde full 2kişi 80+85kg şekilde canı çıkar şekilde 2buçuk litreyi geçirtemedim 100kmde buda aklının bi köşesinde olsun şehir içinde 50-60 git hep 2litreden aşağıda düşürürsün ki bende bi ara egzozda vardı yani

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru beğendim aklıma girdi ilk motor olcak 6000 TL leri ybr ve cbf ye vermek enayilik gibi keşke daha ucuz olsa. Sizce ilk motor için mcx İdeal midir yada o fiyatlara daha iyi öneriniz varmı. Ve sahibindende bazı mağazalar bu motoru 3200 filan satıyor driftte öyle , onlar güvenilirmidir? 9 taksitle almayı düşünüyorum.
    Alma. 3500km de kol çıkardı. Motul yağ + ngk iridium buji ile.

Git cg motorlu bişey al onlar daha sağlam ve daha az yakıyolar.

5 mcx bi tane ybr/cbf etmez. (2 tane çinli 1 tane japon motor sahibi olarak söylüyorum)
    Mengu16 bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

5 mcx bi tane ybr/cbf etmez. (2 tane çinli 1 tane japon motor sahibi olarak söylüyorum)
    Kol çıkarma olayı hyosunglardan bildiğim kadarıyla redline da uzun süre takılma ile alakalı bir durum. Bu olay nasıl olduğunu bilmemek ile r1e de aynı muameleyi yapsanız muhtemelen o da kol çıkaracaktır.

s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Mcx Bılmem Ama drıft Merak edersen cevap verebılırım

Motosikleti
    Breton S125
    Ya ybr düşünmüyor değilim ama 5780 fiyat var daha bunun Sigortası lastiği kaskı eldiveni var. 7000 bini rahat geçer. Öğrenciyim 9 taksitle alıcaz zaten motoru takdidin yarısını ödiyicem. Banka krediside çok faiz koyar be. Yazın hep uzun yol yaparım gönül isterki 250 lik alayım ama olmuyor.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Düşük cc ile uzun yoldan soğursun

Motosikleti
    Breton S125
    Alıntı Crenox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç motoru için çok ideal bir motor.
    MCX'in en iyi yanı performans/fiyat oranı bakımından cbf ve ybr dengi olması, ancak parça malzeme kalitesi olarak tabiki onlardan daha aşağıda, bu bakımdan ucuz zaten onlara göre. Al bir iki sene bin uzun yola falan çıkarım diyosan biraz öğrendikten sonra uzun yol için de uygun bir motosiklet.

3300 liraya satılan sıfırlar var ilanlarda onlar çıplak sattığı için o kadar ucuz yani sen o motoru aldıktan sonra koruma demiri, topcase i lastiği falan derken 4 bine ulaşıcak zaten alış fiyatın.

Ben şimdi yükseltmek için satıyorum bakabilirsin http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1536703/detay/
    Yani motorlar güvenilirdir dimi. Bi sorun çıkarmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:47 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşük cc ile uzun yoldan soğursun
    Benim için önemli olan hız değil. Önemli olan gezmek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:49 ----------

Peki 2. El temiz ybr almak için kaç para olması gerekli 3500 e bulunurmu temizleri ve temiz oluğunu nerden anliyicam?
    Burakesk bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    dostum 70000 km mc kullandım . kimse hakkını yemesin malın .
    2 kişi ve 3 lü canta ve agzına kadar dolu şekilde 800 km gezi yaptım. tık demedi motor 1 kere şanzıman rulmanımı ne dağilmış motorda sıkıntı yoktu 1. vittese girmiyordu onuda götürdüm garantiden değiştiler baska hic bise olmadı motora sorunsuzca kullan yoluna devam et bulabiirsen 2. el az km li bul

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayatımda ilk kez senden duyuyorum nasıl kullanıyordun peki?bizim arkadaş rodaj vs hak getire 20binde şanzumanı eline aldı sadece engine stop vs herşeyi yapıyordu

Motosikleti
    [/COLOR]Peki 2. El temiz ybr almak için kaç para olması gerekli 3500 e bulunurmu temizleri ve temiz oluğunu nerden anliyicam?[/QUOTE]

4000erahat bulursun dostum 4500e dolu internette önlerine canlı 4000 koydunmu vercek çok aralarında 10bin kmyi aşmamış 4000e çok rahat bulursun temiz olduğuna zaten tek silindir kara düzen motor genel olarak bakarsın ayak peglerine bak sürtünme varmı debriyaj ve ön frene bak sürtünme düşeme varmı karşıdan şöyle bi bak diklemesine motora lastikle şase aynı hizadamı düz yola çık bi 60la 70le ellerini bırak motor dümdüz gidiyormu ona bak viteslere bak vitesten atma varmı her viteste dene motoru frenleri bitmişte olsa önemli değil ucuz zaten silindir kısmına bak yağ terlemesi varmı motorda contadan falan kaçırma varmı lastiklere bak bitikse bunun pazarlığınıda yap bence son olarak aynası olmayan lastiğinin arka lastiğin tam ortası bitmiş olanı alma aynasız olan apaçidir çok sıkıştırmıştır motoru lastiğinin ortası bitmiş olan lastik yakmıştır motorla onuda boşver motordan çok sahibine bak

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ybr düşünmüyor değilim ama 5780 fiyat var daha bunun Sigortası lastiği kaskı eldiveni var. 7000 bini rahat geçer. Öğrenciyim 9 taksitle alıcaz zaten motoru takdidin yarısını ödiyicem. Banka krediside çok faiz koyar be. Yazın hep uzun yol yaparım gönül isterki 250 lik alayım ama olmuyor.
    Salcano wolf alabilirsin. Ybr motorlu, az sorunlu ucuz motorlardan. Olmadı bajaj falan bak.

O da olmadı illa kundial alacam diyosan ;

150 MG Superboy-X

MCX SORUNUNU DUYMADIM DİYENLERE ; (Her motorda sorun olacak diye bişey yok. Bundan önceki çinli motorumda böyle bişey olmadı)

MOTOR KOL ÇIKARDI KOCAELİ USTA YARDIMI MONDİAL 150 MCX ROADRACER

Mondial Krank kolu kırılması
    tinerci bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)