Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Crf 250 supermoto ya çevirme

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar foruma yenı uye oldum
    merak ettıgım ve tecrubelı arkadaslardan bılgı almak ıstıyorum
    su anda yamaha wr 125x kullanıyorum . aktif olarak sureklı kullanıcısıyım
    bazen yol yapıyorum fakat sunu farkettım kı daha yuksek cc ye gecme vaktı onumuzdekı sezon
    sımdıden hazırlık yapmak ıstıyorum.
    aklımda da crf 250 m modelı var yanı supermoto
    bır akrabamız olan honda yetkılı servısınden M modelının mart ayında gelıp gelmeyecegının netlesecegını ogrendım
    250 l modelını sız cevırıyor musunuz dedım kesınlıkle hayır dedı
    sımdı sızden rıcam
    * 250 l modelı supermotoya donusurse nasıl olur ?
    * performans acısından nasıl olur
    * kiti nasıl ve nerden temin edebilirim
    * bilginiz varsa ortalama masraf TL/Euro/Dolar olarak nedir ?

ilgi alakanız ve yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkur ederım .[/FONT]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    Crf ye göre nette araştir ikinci satiyorlar sahibindene falan bak.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    klasmanina gore 147kg ile esek olusudur kendisi.. ayrica 125 den sonra 250 degilde 450 ye gecsen aslinda daha iyi olur..

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klasmanina gore 147kg ile esek olusudur kendisi.. ayrica 125 den sonra 250 degilde 450 ye gecsen aslinda daha iyi olur..
    muadili olan klx250, 138
    wr250 130 civarı bir kiloya sahip.

wr250 nin fiyatını da hesaba katarsak muadili olabilecek motordan 9 kg fazlası mıdır eşek ölüsü?

1)olur
    2)asfaltta yol tutuş artar.
    ^-jant çemberi bulmak ve o jantın göbeğini crf e uydurmak gibi işlemler gerekiyor. Nerede nasıl yapıyorlar inanın bilmiyorum.
    4) yurtdışından komple jant alırsanız 2 2.500 tl civarı maliyeti olur. belki biraz daha fazla. Tr de alacağınız jantın markası ve kalitesine bağlı olarak fiyat çok değişken olabilir. Çin malı bir 17 jant bulup onu da uydurabilirsiniz, bilindik markalı bir jant da alabilirsiniz

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 den crf ye gecme istegimin sdbebi tecrube, bir motot da daha tecrube kazanmak 250 lik motorla neyin ne oldugunu anlamak . Agirlik benim icin o kadar da onemli degl. Zaten fitness ile ugrasiyorum, agir olmasi isime geliyor .

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı endcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 den crf ye gecme istegimin sdbebi tecrube, bir motot da daha tecrube kazanmak 250 lik motorla neyin ne oldugunu anlamak . Agirlik benim icin o kadar da onemli degl. Zaten fitness ile ugrasiyorum, agir olmasi isime geliyor .
    Şair burada kaslı olduğunu anlatmaya çalışmış.

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muadili olan klx250, 138
    wr250 130 civarı bir kiloya sahip.

wr250 nin fiyatını da hesaba katarsak muadili olabilecek motordan 9 kg fazlası mıdır eşek ölüsü?

1)olur
    2)asfaltta yol tutuş artar.
    ^-jant çemberi bulmak ve o jantın göbeğini crf e uydurmak gibi işlemler gerekiyor. Nerede nasıl yapıyorlar inanın bilmiyorum.
    4) yurtdışından komple jant alırsanız 2 2.500 tl civarı maliyeti olur. belki biraz daha fazla. Tr de alacağınız jantın markası ve kalitesine bağlı olarak fiyat çok değişken olabilir. Çin malı bir 17 jant bulup onu da uydurabilirsiniz, bilindik markalı bir jant da alabilirsiniz
    Türkiyede bulacağınız Çin malı jant varsa link alabilirim. Benim bulduklarım hep cgler için ince olanlar en fazla 90 90 17 lastik takabilirsin. 120 130 yanak genişliği olacak jant lazım ön arka.

vermiş olduğunuz cevaplardan dolayı teşekkür ederim. uzun zamandan beri bu foruma giriş yapmıyordum. Tekrardan herkese teşekkür ederim. yazılan cevaplar doğrultusunda daha kesin kararlar alabildim. büyük ihtimal yakın zamanda bir crf 250 L sahibi olacağım

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    min 2 bin tl + olur.

gereksiz olur.

ona vericen paraya drz 400 falan bak orjinal sm.
    vitalx bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Gerçekten cahilim bu konuda ama bir ara bende istemiştim şunun jantı değiştirsem falan diye meraktan soruyorum , çinli yerine atıyorum drz 400ün jantı sipariş verilemiyor mu? Hani ortaya karışık yapabiliyomuyuz?

Motosikleti
    Husqvarna Nuda 900 / BMW R1200RS / R1200GSA
    sadece jant lastik değiştirerek supermoto keyfi alamazsınız, süspansiyonlara da ciddi iyileştirmeler gerekir. bencede drz400 iyi fikir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Xt600e'den Supermoto yapmayı düşündük fakat, Türkiye'de enduro market dahil hiç bir yerde ne jant ne de jant çemberi bulamadık.
    Carbondioxid bunu beğendi.

3.00 Dot ön , 3.50 Dot arka sm takıma haiz apachi kullanmış idim , sahibinden'e bakın belki çift takımlı olup elden çıkarmak isteyen olabilir , böyle olsa bile göbek/mil uyumu?

Çin menşeeli dahi olsa sadece jant çemberleri 2000 civarı rakamlara ulaşıyor , şakası yok yani , ve bulunması zor şeyler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xt600e'den Supermoto yapmayı düşündük fakat, Türkiye'de enduro market dahil hiç bir yerde ne jant ne de jant çemberi bulamadık.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...10303882/detay

Motoru sattığım kişi süpermoto takımı satlığa çıkarmış , üstündeki mitas mc32 kışlıkları kendim sıfır alıp 300 km kadar kullanıp satmış idim , şuan ne durumdala bilemiyorum , ön arka 130 / 70 / 17 idi her ikside ve içlerde mitas'ın extra kalın içleri idi herbirini 70 liraya almış idim.

TSon durumu nedir bilemiyorum , ancak hanzo'nun takımı şimdi araştırınca satlığa çıkarmış alan arkadaş , UYUM mil durumu nedir bilemiyeceğim sadece şimdi araştırınca gözüme takıldı, ön 3.00 arka 3.50 DOT tur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

. .

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.00 Dot ön , 3.50 Dot arka sm takıma haiz apachi kullanmış idim , sahibinden'e bakın belki çift takımlı olup elden çıkarmak isteyen olabilir , böyle olsa bile göbek/mil uyumu?

Çin menşeeli dahi olsa sadece jant çemberleri 2000 civarı rakamlara ulaşıyor , şakası yok yani , ve bulunması zor şeyler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...10303882/detay

Motoru sattığım kişi süpermoto takımı satlığa çıkarmış , üstündeki mitas mc32 kışlıkları kendim sıfır alıp 300 km kadar kullanıp satmış idim , şuan ne durumdala bilemiyorum , ön arka 130 / 70 / 17 idi her ikside ve içlerde mitas'ın extra kalın içleri idi herbirini 70 liraya almış idim.

TSon durumu nedir bilemiyorum , ancak hanzo'nun takımı şimdi araştırınca satlığa çıkarmış alan arkadaş , UYUM mil durumu nedir bilemiyeceğim sadece şimdi araştırınca gözüme takıldı, ön 3.00 arka 3.50 DOT tur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

. .
    Peki jantarın marka nedir efenim ? Arkadaş fiyatta biraz giydirmiş gibi duruyor :D

Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki jantarın marka nedir efenim ? Arkadaş fiyatta biraz giydirmiş gibi duruyor :D
    Hiç bilmiyorum , fiata gelince artık 3.00 , 3.50 dot bulursanız ne mutlu size , sadece tevafuk etti konuya yazdıktan sonra sahibindende gezeriken rastlayınca yazayım dedim , bağım/tanışıklığım yoktur , sizin takdiriniz.
    bagriacik bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ona vericen paraya drz 400 falan bak orjinal sm.
    drz400 lerin ahı gitmiş vahı kalmış misal temizini bulmak zor
    şu 250cc canlanmaya başladı ya bir de supermotoya el atsalar tabi uygun fiyatlarla

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bilmiyorum , fiata gelince artık 3.00 , 3.50 dot bulursanız ne mutlu size , sadece tevafuk etti konuya yazdıktan sonra sahibindende gezeriken rastlayınca yazayım dedim , bağım/tanışıklığım yoktur , sizin takdiriniz.
    3.00 , 3.50 olmasa da 2.50x17 ve 3.00x17 jant aldık bugün @tinerci ile birlikte. Fiyatı ucuz bulunca kaçırmayalım dedik. Oysa 21 e 17 orijinal jantlara yeni pirelli mt 60 takalı 150 km olmuştu biraz eskiyince supermotoya çeviririz bari

(çözünürlük seviyesi= patates. )
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.00 , 3.50 olmasa da 2.50x17 ve 3.00x17 jant aldık bugün @tinerci ile birlikte. Fiyatı ucuz bulunca kaçırmayalım dedik. Oysa 21 e 17 orijinal jantlara yeni pirelli mt 60 takalı 150 km olmuştu biraz eskiyince supermotoya çeviririz bari

http://i1301.photobucket.com/albums/...sbmdztptm.jpeg

(çözünürlük seviyesi= patates. )
    Güle güle kullanın.
    tinerci ve bagriacik bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler