Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu garajdan motoru cıkartırken zorlanırmıyım ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    merhabalar moturu almama cok az zaman kaldi ehliyet kursunu bekliyoruz ne zaman egitim icin arıcaklar diye . bu arada motoru muhafaza etmek ıcın arabaların girmediği bodrum garajımız var apartmanın . garaja motoru sokarken sorun yaşıyacağımı sanmıyorum ama garajdan cıkartırken sıkıntı cekermıyım . 40-45 dereci bi acıyla yokuş var. fotoğraf cektım ama garajın o tarafı hep karanlık gece gündüz oyuzden koyu foto . cıkarken motorun ustundemı cıkmalıyım yoksa elimle bisikletimi çıkartır gibi itekliyimmi biraz acemice bir soru ama

bu arada birşey eklemek istiyorum kursun verdiği eğitim başlangıc icin yeterli olurmu sizce ? ankarada ileri sürüş eğitimini hemenmı almalıyım yoksa motorda biraz pratik yaptıktan sonramı almak daha mantıklı olur istanbulda tanıdığım olmadığı için istanbula gelemiyeceğim ankarada 3-5 yer araştırdım daha mantıklı geldi

şimdi baktımda fotoda cok dik görünmüyor ama dik aslında :D
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    çıkar her türlü takma kafanı. bin üzerine 1. vites ver gazı ne çok hızlı nede çok aşırı yavaş, rahatça hiç bayırda durmadan çık. 1-2 çıkınca alışırsın.

Hatta ilerde debriyajda ustalaşmak için tam dik yerde durup geri kaçırmadan motoru kaldırmayı bile denersin

Eğitim 1 günde kimseyi uzman yapmaz, eğitimi aldıktan sonra bol bol pratikle tekniklerin oturması için zaman tanı kendine. Her eğitim arasına biraz süre koymanda fayda var.
    gokberk6426 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kafanı çıkışta kolona çarpmazsan sorun yaşamazsın. Yanlız garajın fazla kullanılan bir yer olmadığından önüne park edenler olabilir, eğer garaj çıkışında kaldırım yoksa motoru çıkartamayabilirsin.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    dikkate alıp yorum yazdıgınız için teşekkürler umarım oyle olur . ben şehir içinde en az bi rodajı tamamlayıp oyle gıtmek istiyordum ileri sürüş eğitimine yani oraya gidip de debriyaj fren felan bilmeden gitmek istemedim oyuzden bi sormak istedim . malesef kaldırım var ve onunede araba koyuyolar ama bizim komşumuzda koyuyor oraya moturunu onada sordum sorun olmuyo dedi geçiştirdi emin olamadım acaba motorun ustundemı yoksa ıttırerekmı cıkartıyor diye :D .garajın girişine aracınz cektirilr levhası asmıslar sanmıyorum parketceklerını ama bı bilek boyundan kısa bı kaldırım var malesef orayada bi ufak tahta parcası felan bulucam artık bi çare

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Motorla çok rahat çıkarsın. Oradan elle motor çıkmaz, devirirsin.

Ben de kapalı garajdan çıkarken buna benzer 4 tane yokuş çıkıyorum motor üzerinde.

Dikkat etmen gereken ilk şey kaskı tavandaki kolona çarpmamak. Kafanı eğerek gir çık.

İkincisi motoru ısıttıktan sonra rampayı çık, motorda aşınma olmasın.

Üçüncüsü hız alarak çıkacağın için çıkış noktasında çok dikkatli ol. Çıkış noktasının karşısında park etmiş araba varsa ona vurma ihtimalin var. Veya duvar varsa duvara girebilirsin. Acemiliği atana kadar buna dikkat.

Eğitimi motordan önce almanı tavsiye ederim. Yoksa bazı yanlış alışkanlıklar kalıcı olabiliyor. Eğitimde doğrusunu öğrenip ilk olarak doğrusunu uygulamak önemlidir.
    gokberk6426 ve mehmetenis bunu beğendiler.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    benim garajda da böyle yokuş var çıkıyor merak etme ben ilk seferde elle indirmiştim kaldırıma araba park eden çok oluyor.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı Ayrton_SENNA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla çok rahat çıkarsın. Oradan elle motor çıkmaz, devirirsin.

Ben de kapalı garajdan çıkarken buna benzer 4 tane yokuş çıkıyorum motor üzerinde.

Dikkat etmen gereken ilk şey kaskı tavandaki kolona çarpmamak. Kafanı eğerek gir çık.

İkincisi motoru ısıttıktan sonra rampayı çık, motorda aşınma olmasın.

Üçüncüsü hız alarak çıkacağın için çıkış noktasında çok dikkatli ol. Çıkış noktasının karşısında park etmiş araba varsa ona vurma ihtimalin var. Veya duvar varsa duvara girebilirsin. Acemiliği atana kadar buna dikkat.

Eğitimi motordan önce almanı tavsiye ederim. Yoksa bazı yanlış alışkanlıklar kalıcı olabiliyor. Eğitimde doğrusunu öğrenip ilk olarak doğrusunu uygulamak önemlidir.
    ileri sürüş eğitimi de buna dahilmi acaba ? bu arada aynen orası sorun baya eğilip geçiyorum artık yatıp gecerim üstüne teşekkürler

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim garajda da böyle yokuş var çıkıyor merak etme ben ilk seferde elle indirmiştim kaldırıma araba park eden çok oluyor.
    Kapalı garajı olan var olmayan var lütfen biz mahallenin köpeği(ASLAN) a emanet ediyorum motoru
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapalı garajı olan var olmayan var lütfen biz mahallenin köpeği(ASLAN) a emanet ediyorum motoru
    fakirlik başa bela kanka

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fakirlik başa bela kanka
    Aslanın oldugu yerde para geçmez ..

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 ay sonra stoppie yaparak iner, ön kaldırarak çıkarsın.

Kurusn vereceği eğitime gelirsek; ben motosikletimi aldığımda nasıl çalıştırıldığını, motorun boşa nasıl alındığını bilmiyordum.

Tükkan sahibi kaldırımdan ana yola indirdi, motoru çalıştırdım 3-4 denemede kaldıramadım. 100 metre ilerden yokuştan aşağı salıp 2. vitese takıp eve kadar gitmiştim. Motosiklet yüzü görmeden ehliyet aldım.

Ufak tefek bile olsa eğitim alacaksan başlangıç için yeter de artar bile.

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay sonra stoppie yaparak iner, ön kaldırarak çıkarsın.

Kurusn vereceği eğitime gelirsek; ben motosikletimi aldığımda nasıl çalıştırıldığını, motorun boşa nasıl alındığını bilmiyordum.

Tükkan sahibi kaldırımdan ana yola indirdi, motoru çalıştırdım 3-4 denemede kaldıramadım. 100 metre ilerden yokuştan aşağı salıp 2. vitese takıp eve kadar gitmiştim. Motosiklet yüzü görmeden ehliyet aldım.

Ufak tefek bile olsa eğitim alacaksan başlangıç için yeter de artar bile.
    hahaha hiç sanmıyorum tek teker felan yapcağımı ufak hızlarda bile sırt ustu duşmenin felce sebep olabilceğinin farkındayım ama araştirmadimda değil nasıl tek teker yapılır diye tavsiyen için teşekkürler

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    cikarsin usta, hatta kafan degiyosa motoru iyice kavrayinca binmeden yaninda yuruyup gaz debriyaj yine cikartirsin ama mutlaka yavas cik, araba olsun motosiklet olsun bayirlarda hep yavas, sakin ve gucu hissederek cikilmasi taraftariyim, hic insan bayiri kosarak cikabilir mi? aslinda cikar amma velakin cok yorar, ayni mantik bence.

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Fatiiiik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cikarsin usta, hatta kafan degiyosa motoru iyice kavrayinca binmeden yaninda yuruyup gaz debriyaj yine cikartirsin ama mutlaka yavas cik, araba olsun motosiklet olsun bayirlarda hep yavas, sakin ve gucu hissederek cikilmasi taraftariyim, hic insan bayiri kosarak cikabilir mi? aslinda cikar amma velakin cok yorar, ayni mantik bence.
    insan hiç bayırı koşarak çıkar mı ?! WTF MINDFUCK!!
    gokberk6426 ve c4gin bunu beğendiler.

s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Motosikletle rahat çikarsin bende yeni başladim sayilir sana 1 2 tavsiye vereyim olurda rampada stop ettirirsen elini debrajdan cek motor kaymasin. Dedigin kadar dik isede sadece ön frenle geri kayabilir arka frenide kullan hayirli olsun

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı s103r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle rahat çikarsin bende yeni başladim sayilir sana 1 2 tavsiye vereyim olurda rampada stop ettirirsen elini debrajdan cek motor kaymasin. Dedigin kadar dik isede sadece ön frenle geri kayabilir arka frenide kullan hayirli olsun
    cok tesekkurler . hangi mitorla basladiniz egitim aldinizmi birde motor pantalonunu bi turlu kafam yatmiyor surekli hergun kot giyecegimi hic sanmiyorum dizlik ve tozluk alsam yerine gecermi ?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Yere bakma karsiya bak dusecegin yere bakma ben boyle bir transalpla devrildim duvar ile motor arasinda sikistim 3-4 kisi zor cikardilar beni.. nedeni otoparkin sonuna gelince korkup yere baktim on teker yola cikti ama gazi kesince arka teker yokusta kaldi, uzun boyluyum ama ayagim yere degemedi bu yuzden.. hop yana uzandik..

Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yere bakma karsiya bak dusecegin yere bakma ben boyle bir transalpla devrildim duvar ile motor arasinda sikistim 3-4 kisi zor cikardilar beni.. nedeni otoparkin sonuna gelince korkup yere baktim on teker yola cikti ama gazi kesince arka teker yokusta kaldi, uzun boyluyum ama ayagim yere degemedi bu yuzden.. hop yana uzandik..
    motorum bi gelsinde ona ekstra olarak dikkat edicem sanirim boyle ufak ayrintilarla yuruyor bu motorlar tesekkurler

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motoru ısıtmadan çıkma. Düşük hızlarda motor stop ettiğinde benim bu sabah yaptığım gibi düşüyorsun. Kaldırımdan indiriyordum hem de peglerin üzerinde ayağa kalkmıştım. Stop etti namussuz motor, ben de aynen yerde.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Motorun fotoğrafını da ekler misin?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)