Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motora başlamak için fikrimin doğruluğu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafapusti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar.

Adım Mustafa ve aranıza yeni katıldım. Motor olarak değil üye olarak. Motor olarak uzun süredir araştırmalar, teorik bilgiler ve bu konudaki hassasiyetler konusunda çok araştırma yaptım, yapıyorum da.

Öncelikle Samsun'dan aranıza katılıyorum fakat sürekli iş nedeni ile şehir seyahatleri yapmaktayım. Şuan istanbula geldim 10 gün buradayım ve kendimi sizlere açıklamak gibi bir zorunluluk hissediyorum artık.

Yaşım 26 ve motor deneyimim çok çok eski zamanlarda tecrübe edinecek kadar oldu fakat aradan o kadar uzun zaman geçti ki süpersport motor hayranlığına başladığım için acemilik çeker miyim bilmiyorum. Bu yüzden istanbula geldiğim için 1 günlük başlangıç ve 2. seviye eğitimlere katılmayı planlıyorum. süpersport motorların sesi ve karizmasına kapıldım. Hız delisi değilimdir. Spor araçlarla bile en fazla 150 yapmışımdır o da gümüşhane bayburt yolu arası. Aramızda o yolu bilmeyenler için düşünün ki, düz ufuk çizgisinde sadece yolun göründüğü bir bölge.

Asıl konuya gelmek gerekirse, başlangıç eğitimi ve 2. seviye eğitimden sonra kendimi tanıma fırsatım olacağını düşünüyorum ve bu eğitim sonrasında 600cc lik motorlar ile kendimi yavaş yavaş tecrübeye götürebilir miyim. Ekipmansız olmaz tabiki. Şuan için kafama yatan kask "Agv K-3 SV Matt Black" ve diğer mont dizlik bot vs için net marka model kararı veremedim. Ekipmansız kullanmayı asla düşünmemde motoru.
    Kendime güvenim var ve kendime her konuda hakimim iradem çok yüksektik. Sırf deneme amaçlı motoru da zorlamam. Şimdi soracaksınız neden 600cc ile başlamak istiyorsun diye. Sebebi evliyim ve eşim 250cc lik motor alırsam tekrar 600cc liğe geçmem için imkanı yok kabul ettiremem.

Eğitim sonunda tekrar burada paylaşım yapacağım ama sizin bu düşüncem hakkkın da fikriniz nedir. Düşüncelerim doğru mu, yoksa tecrübelerinize göre yanlış mı düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    600 luk makina şakaya tecrubesizlige gelmez hocam 600 luk alipta limitleri zorlamicam diyorsaniz kendinizi kandirirsiniz.benim fikrim 250 likten yana

Motosikleti
    honda pcx
    Madem hız yapmakla bir alakanız yoksa alın bi R25 size fazlasıyla yeter. Neden 600 lük ihtiyacı duyuyorsunuz.
    SweentLy ve Emron bunu beğendiler.

600cc ler daha kalın gövde ve lastiklere sahip. Aslında benim hoşuma giden stil bmw k1200s gibi arka tekerin tek taraf bağşantılı olması ama onlar da çok güçlü kaldıramam. Eşimi ikna ettim varsayarsam aklımda düşük model için ktm 200 rc de var aslında ama piyasada pek bulunmuyor sanki bu motor. Çok az kullanıcı kitlesi var. Kararsız da değilim fakat kullanmadığım denemediğim bir konu olduğu için keşke demek istemiyorum.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Sen 250 ligi al bin bisüre.sonra yengeye dersin bunun lastikleri ince guvensiz kalin lastikli alalim de caktirmadan 600luk alt mustafapusti

Motosikleti
    honda pcx
    Yalnız şöyle de bir durum var, kalın gövdeyle kalın lastiğn maliyeti de kalın, eğer durumunuz varsa ve kendinize de güveniyorsanız alın. Yalnız gaza gelmem diye düşünmeyin bu aletler gaza getiriyor, gaz açmanız da öyle otomobillere benzemiyor birde asvaltla daha önce temasınız oldu mu bilmiyorum ama herhangi bir temas durumunda (allah herkezi korusun) canınız cok yanabilir.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Daha önce scooter deneyimim olmuştu 10000 km kadar ara verip 6 7 yıl sonra 650 cc enduro ile başladım.Enduro hız motoru olmamasına daha çok torklu motor olmasına rağmen yinede bana çok güçlü geliyor.Birkere büyük motor ile başlamışsaniz limitlerine çıkamıyorsunuz yada uzun bir süre alıyor motorun, frenlerin, lastiklerin limitlerini öğrenmeniz.Buda eksidir limitlerini bilmeniz ona göre motoru kullanmanız güvenli birşey.

Ancak benim gibi limitle işiniz yoksa dede gibi motoru kullanırım tıntın giderim, sadece yolu hissetmek, rüzgar sesini duymak motoru kullanmanın zevkine varmak için binerim.Kesinlikle ama kesinlikle motorun gazını açtığımda o ses beni etkileyip gaza getirmez 100 km geçmem diyorsanız 600 cc motorun bir sakıncası olmaz.Tersi ise ölümle oynamaktır sonuçta 600cc racing makina da herşeyin bitmesi sn sürer!!!

Ancak ben kendime Motoru alırken güveniyordum, hız yapmayacağıma bana temkinli kullanma konusunda güvenen ailemi üzmeyeceğime kendime ve onlara söz verdim.Dediğimide uyguluyorum 90'ı ne kadar boş olursa olsun geçmiyorum 650 cclik pegaso yakıt yakmiyor dede gibi kullandığım için Artı araçlar sıkıştırdığında motorun extra gücü size daha güvenli yok almanıza katkı sağlıyor..

yamaha r25 alın bence. 30000 km civarı kullanıp sonra düşünürsünüz 600lük makina.

Motosikleti
    KZGN
    Alıntı mustafapusti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . Şuan için kafama yatan kask "Agv K-3 SV Matt Black" .
    Merhaba,

Ben bir noktaya değinmek istiyorum yukarda belirtilen ekipmanı açık renk uzaktan farkedilir seçmeniz!
    sizin daha görünür halde kalmanıza yardımcı olacaktır.
    siz ne kadar iyi sürerseniz sürün sizden kötü sürenlerler olacaktır.
    En azından fark edilebilin.
    Diğer hacim ve seçim konusunda yorumlar yapılmış ama bu konuya değinilmemiş diye gördüm
    Nacizane fikrimdir.
    iyi günler.
    скиталец

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Ben böyle bir konu hatırlar gibiyim , karı-koca yarış motorunun sesine şekline hayrandılar, millet ne anlattıysa kar etmemişti , ben hızlı gitmem falan filan yine, sonları çok kötüydü onlardan geriye sadece motor bloğu kalmıştı oda yanmış şekilde, eski konulara bakın. Arkadaşım senin alacağın motor 250cc , karıdan korkma, devenin başı hikayesini bilirmisin, sen bir motor al gerisini merak etme, aynı renk alırsın tekrar 1000cc farketmez bile

Dediğin doğru aslında bunu hiç düşünmemiştim. bunun farklı renk seçeneklerine yöneleceğim daha açık beyaz tonlarına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Dediğin doğru aslında bunu hiç düşünmemiştim. bunun farklı renk seçeneklerine yöneleceğim daha açık beyaz tonlarına.

Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ben bir noktaya değinmek istiyorum yukarda belirtilen ekipmanı açık renk uzaktan farkedilir seçmeniz!
    sizin daha görünür halde kalmanıza yardımcı olacaktır.
    siz ne kadar iyi sürerseniz sürün sizden kötü sürenlerler olacaktır.
    En azından fark edilebilin.
    Diğer hacim ve seçim konusunda yorumlar yapılmış ama bu konuya değinilmemiş diye gördüm
    Nacizane fikrimdir.
    iyi günler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben böyle bir konu hatırlar gibiyim , karı-koca yarış motorunun sesine şekline hayrandılar, millet ne anlattıysa kar etmemişti , ben hızlı gitmem falan filan yine, sonları çok kötüydü onlardan geriye sadece motor bloğu kalmıştı oda yanmış şekilde, eski konulara bakın. Arkadaşım senin alacağın motor 250cc , karıdan korkma, devenin başı hikayesini bilirmisin, sen bir motor al gerisini merak etme, aynı renk alırsın tekrar 1000cc farketmez bile
    Çoğu arkadaşın dediğini haklı buldum. ybalci arkadaşın dediği gibi Yamaha R25 den yana kullanabilirim. İstanbuldayım şuan. Burada bir çok marka ve modeli dönüş yapmadan önce gezmeyi planlıyorum.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Ktm rc 250ye de mutlaka bak şehrinde servisi yoksa mantıksız olur tabi. Ekipman tavsiyesi vermeyeceğim ama ucuz ekipman alma zira işi öğrenince pahalı ekipmanın değerini anlayıp ucuz ekipmana döktüğün para zarar oluyor.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gümüşhane-Bayburt yolunda ne var ki şampiyon eğitim ve battle suitini hallettikten sonra servis yakınlığına göre bir markanın 250-300 cc modelini satın alman bence faydalı olur. 600cc ile maskara olursun, sen düştükçe herkes güler, ölüncede biz demiştik derler.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı mustafapusti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600cc ler daha kalın gövde ve lastiklere sahip. Aslında benim hoşuma giden stil bmw k1200s gibi arka tekerin tek taraf bağşantılı olması ama onlar da çok güçlü kaldıramam. Eşimi ikna ettim varsayarsam aklımda düşük model için ktm 200 rc de var aslında ama piyasada pek bulunmuyor sanki bu motor. Çok az kullanıcı kitlesi var. Kararsız da değilim fakat kullanmadığım denemediğim bir konu olduğu için keşke demek istemiyorum.
    satayım sana benim kızı rc 200
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Sana en icten tavsiyem, bence risk almaya degmez. 600cc lik motorsiklet ile kaza riskini ciddi miktarda arttircaksin ve belki daha ufak bi cc de yapmicagin bi kaza yapicaksin. Bundan sonra 600 alma sansin olmamasina ragmen bence bu risk degmez. R25 gibi sekil ama kucuk cc li bi motosiklete yonelmeni tavsiye ederim. 600cc lik motora binmek yerine sagligini yasamanin dilegiyle.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Egzozlu bir 600cc yada egsozsuz fark etmez alıpta basmamak pek sanmıyorum. Oturuş pozisyonu, bakışlar yeter bir kere.

Motosikleti
    mondial drift 125
    Hız isteği yoksa en güzeli cbr 250 yada yzf 250 yani ki arka lastikleride okadarda ince değil boyutlarıda baya iri sayılabilir.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Moto sohbet bölümüne son açılan konulardan 240 la giderken kaza yaptım konusunu okuyun, kararı kendiniz verin

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:15 ----------

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satayım sana benim kızı rc 200
    bana satmadıydın unutmadım.
    Kontrol edebildiğin güç güldürür, edemediğin öldürür.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Konu insansa, "gaza gelmem" diye bi şey yok. SS kasa ve sürüş hastası ise, git al RC 125 madem hız derdin yok?

Motoru götüren tecrübe; iki günlük, youtube'da videoları da olan, eğitim değil.

Ne eğitimmiş arkadaş ya! Eğitimi alan kendini istanbul parkta tur rekoru kıracak sanıyo.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Bence size en uygun 250cc klasmanından R25 gider, bi inceleyin derim.
    Hız derdim yok demişsiniz zaten bu motor sizi hayliyle yeterli gelir şehir içi, şehir dışı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)