Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Tavsiyesi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Kafamda 3-4 motor var kullananlar yardımcı olabilirmi hangisi daha iyidir fiyat performans olarak ?

1- Mondial 150 mr vulture (3.988₺)

2- Mondial 150 z-one (4.500₺)

3- Rks Titanic 150 (4.514₺)

4- Kuba Cr1 (4.328₺)

Daha Bildiğiniz varsa eklersiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Başlangıç için biçilmiş kaftan. Hangisini beğeniyorsan o.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    açıkçası bence scooter al vitesle uğraşmadan trafiği iyce tanı araçlar nasıl atlıyor sen nasıl kaçabiliyorsun daha sonra vitesli alabilrisin bu bence daha mantıklı ben böyle yaptım vitesleri şaşırıp kaza yapan ne çok kişi var

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıkçası bence scooter al vitesle uğraşmadan trafiği iyce tanı araçlar nasıl atlıyor sen nasıl kaçabiliyorsun daha sonra vitesli alabilrisin bu bence daha mantıklı ben böyle yaptım vitesleri şaşırıp kaza yapan ne çok kişi var
    Trafiğe pek çıkmıcam mahale arası

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba; seçeneklerdeki motosikletlerin hepsini az çok kullandım. Hepsi sınıfında iyi motosikletlerdir, dışarıdan da görüldüğü gibi en dik oturma pozisyonuna sahip olan vulture.Sonra cr1, rks150 ve zone 150 şeklinde.İçlerinde en çok yakan da vulture.Bu arada vulturenin viraj durumunu bilmiyorum, kullanırken daha dik oturulduğundan olsa gerek daha sakin kullandım ve hiç yatırmadım desem yeridir.Ben olsam malzeme kalitesi içlerinde en kötü olan cr1'i elerdim ki eledim,o marka başka motosikletim de vardı önceden ve far km saati falan en ufak bir darbede motosikletin ayaklığını kaldırıp yere bıraksan kırılacak kalitedeydi.Buna rağmen stock lastiklerinin içinde de en iyi yol tutuşa sahip lastik yine cr1'de , kuruda kaydığını görmedim .Motor aksamı hepsinin de sağlamdır ve bakımını zamanında yaparsan sorun çıkarmaz.Şekline, sesine,malzeme kalitesine bakarak rks150 var şuan bende.zone ile arasında kalmıştım.Zone bariz daha sessiz bi motosiklet,fakat rksnin sesini seviyorum ve ses araçların kullananı görmesi açısından bi artı bence ve 4.vites 80'le dik bayırda dahi çok rahat aynı zamanda,rks'nin vitesleri bariz daha kemikli.Fakat rks gidonu biraz daha geniş ve zone ile aralara daha rahat giriliyor.Bir de motosikleti bu mevsimde alacaksan- malum soğuk ve yağışlar başlıyo- lastik parası ayır en baştan derim.Fakat bence selesine oturmadan motosiklet alınmazSanırım biraz fikir verir..

Parça kalitesi ve uzun ömürolarak hangisi daha iyidir

Motosikleti
    Henüz YOK
    Hiçbirini kullanmadım ama Kuba çok güzel gözüküyor.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    mr 150 sağlam motor kübada olabilir tarz ve talep meselesi sen bilirsin

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rks titanic kullandım epey uzun süre.. herhangi bir sıkıntı var. max top speed 120kmh dir. hızlanması iyidir. diğer motorlara göre seri ve atik olduğunu düşünüyorum. tasarımıda cok güzel. hafif manevra ve virajlara cok iyi giriyor.. hepsinin lastikleri naylon kalitesiz. ıslak zeminde vijt diye yere yapışmanız an meselesi. rks vites gecisleri cok yumusak. vites göstergesi vs bir sürü ıvır zıvırı var. titresim yok denecek kadar az diğer motorları bilmiyorum.... şehir içi işten eve evden işe gitmek icin kullanıyordum gayet memnun oldum.. motorsiklet alacak arkadas once lastikleri muhakak desgistirsin.

Parça kalitesi ve uzun ömür derken; bildiğim kadarıyla vulture bikaç yıldır olan bi model,on yıl kullanan yok yani, cr1 hakkında yorumumu yapmıştım,rks150 keeway'ın üretimi ve taş gibi motosiklettir, z-one 150 zongshen motor üretimi ve yeni bir model sayılır.rks, z-one hatta vulture'de(emin değilim) yurtdışında satılıyor. Bunun dışında yedek parça fiyatlarına da bakabilirsin.Küba-rks grup itibariyle yedek parça fiyatı yayınlamıyor.(sanırım tutturabildiğine fakat parça satan siteler var)Hepsi iyidir de sen ne istiyorsun o önemli atıyorum vulture de depoyu bacaklarınla kavradığında tam oturmuyor, düz, keza Z-ONE daha ince.Bulunduğun yerde servislerini araştırıp ve seleye oturup almalısın.Hatta başlangıç ve mahalle arası dediğin için prince,süperboy ya da kübanın 100lükleri bile olabilir aslında(vergisiz).Bu modellerin hepsinin forumları var zaten fakat sanırım hepsini iyi kötü bildiğimden uzattım biraz..

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    trafiğe çıkmayacağım dediğine göre ehliyetin yok. bunlar yerine scooter almanı öneririm en azından rahat olur.

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafiğe çıkmayacağım dediğine göre ehliyetin yok. bunlar yerine scooter almanı öneririm en azından rahat olur.
    Ehliyet, haklısınız.Öncelik ehliyet,ekipman ve eğitim tabii

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet, haklısınız.Öncelik ehliyet,ekipman ve eğitim tabii
    o kısım beni ilgilendirmez herkesin kendi canı

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ehliyet var kask var motoru alırkende montda alıcam o konuda sorun yok. Bu arada boy 1.81 70 kg.mahalle arası dediğim öğrenene kadar 1 sene sonra üniversite var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)