Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bu taksici neyin peşinde anlamadım (Video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    hocam videoda görüldüğü kadarıyla taksici düz seyrediyor ve çizgiyi hiç geçmedi ama yol yer yer sağdan daralıyor. bana kalırsa söylediğiniz gibi sıkıştırmaya çalışsa, aynaya vurmaya çalıştığınızda daha da coşup arabanın tamponuyla motoru dürterdi bu da pek iyi sonuçlar doğurmazdı. yani demem o ki, dediğiniz gibi dengesiz biriyse nasıl aynaya vurmaya çalışmak gibi riskli bir hareket yapmaya cesaret ettiniz?
    Mengu16 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Olduğu şeyi yapma peşinde.

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Çok güzel yorumlar geldi,
    çıkardığım sonuç: böyle şeyler olabilir ya sabır deyip devam et diyorsunuz.
    Ben de hergün en az 40km motor süren biri olarak sürekli bunları kovalamıyorum sabrediyorum ama bazen ipin ucu kaçıyor, mesajı aldım teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:27 ----------

Ö
    Alıntı sagat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam videoda görüldüğü kadarıyla taksici düz seyrediyor ve çizgiyi hiç geçmedi ama yol yer yer sağdan daralıyor. bana kalırsa söylediğiniz gibi sıkıştırmaya çalışsa, aynaya vurmaya çalıştığınızda daha da coşup arabanın tamponuyla motoru dürterdi bu da pek iyi sonuçlar doğurmazdı. yani demem o ki, dediğiniz gibi dengesiz biriyse nasıl aynaya vurmaya çalışmak gibi riskli bir hareket yapmaya cesaret ettiniz?
    Madem sordun şöyle açıklayayım:
    İstanbul'da emniyet şeridi olmayan bölümlerde araçlar en sağdaki şeridin sol trafından giderek sağda 1 metreye yakın boşluk bırakırlarki motorlar ve az da olsa bisikletler geçebilsin diye. Genel konuştum istisnalar kaideyi bozmaz, yol kendisininmiş gibi davrananlara kuryeler zaten hakettiğini veriyorlar.
    Bu bilgi ışığında videoyu tekrar izlersen taksici şeridin solundan giderken tam da ben geçeceğim sırada sağa yanaşarak benim geçişimi kapatıyor. Oraya gelinceye kadar birsürü arabanın sağındaki boşluktan geçtik neden bu araba beni sürüşümü tehlikeye atıyor, ben de riske girmeyerek sağından geçmedim kurye olsaydı sonuna kadar kornayı basardı. Normal olarak yani her 100 arabadan 99 unun yaptığı gibi öndeki beyaz arabanın konumuna bakabilirsin şeridin solundan gider bende sağdan güvenli bir şekilde yoluma devam ederdim.
    benimki biraz deli cesareti olmuş ayna olayı hata kabul ettim.
    bahadircolak ve Sokollu bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sen de solundan geç o zaman, ne diye sağdan geçiyosun Solda koskoca şerit boş duruyo, sağdan zorluyosun şansını.

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen de solundan geç o zaman, ne diye sağdan geçiyosun Solda koskoca şerit boş duruyo, sağdan zorluyosun şansını.
    Gel kardeşim sen de gel
    İstanbul dışındakiler buraya geldiğinizde size kendi motorumu verip arabayla peşinizden kovalıcam bakalım nereye kaçacaksınız

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Taksicinin herhangi bir kural dışı davranışı yok, seni görmemiş olabilir ya da bilerek sana gıcıklık da yapmış olabilir. Fakat bu senin kendini riske atmanı gerektirmez, yapmayın böyle şeyler.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Birazcık frene dokunup, belanın uzaklaşmasını sağlamak daha akıllıca.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bugün dikkat ettim de arabaların sağından geçecekken veya araçların kör noktasında giderken, kornaya kısaca basarak ikaz ediyorum. Videoda bir kere bile kornaya basmamışsınız.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Adam senin oradan geçmeni istemiyor, ben olsam ben de istemem bu kadar basit. Artık araçların sağından geçmeyi bırakın. Sizin yüzünüzden kimse motorculara saygı göstermiyor. Ha bu adamın sıkıştırması normal değil tabi ama senin geçmeyi zorlaman da normal değil.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    geçmek istenebilir ancak sağdan geçmek (araç solda ve 2 şerit var) aykırı bir durum.

önceside aslında pek akıl işi değil. bir saat geç git sağlam git aga nedir yani geç mi kaldın biryere.

tamam taksicileri övmem ama senide övemem. (ki bana da kalmaz hani.)

bence biraz daha dikkatli olsan iyi olur sağlığın açısından.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    yav siz yarim saat sonra evinizdesiniz,o adamlar o trafikte 12 saat cebellesiyor.hatali bile olsa yuru git abi tartismaya ne gerek var,psikopatin biri cikar o hizda sana tamponu bi degdirse Allah korusun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)