Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

2016 Honda CBR500R video

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250 sakin sürüşte 3.5 litre bastığın zaman 4 lt yakıp(100 km de tabiki) abandığında 179 km saate çıkıyorsa...
    Cbr 500 sakin sürüşte 4.5 lt yakıp abandığında 7 lt ye çıkıyor ve 185 km saate çıkıyorsa.
    Bu motor da alınmayacaktır.
    Saygılar
    UTS
    Birisi kıçını yırtarak bayır aşağı 181 e çıkıyor.
    ötekisi eli poposunda rahat rahat titremsiz bir şekilde 185 yapıyor.
    bende de cbr 250r var. 130dan sonra titremeyi biliyoruz. vibratörden farkı ne
    Thracian ve obarey bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerinize katılmakla beraber ayrıştığımız noktalar var.
    Şehir içinde diyorsunuz Ankarada 82 ve 110 sınırlarında gidecekseniz bu motora ne ihtiyaç var...
    Alın bi 250 hem kayıt ekonomisi hem parça ucuzluğu rahat rahat sürün.
    E peki hızlanyamacaksak neden 500 cc?
    Ayrıca " Cbr250 r ile uzun yolda grup sürüşü yaptığın zaman ve büyük cc motosikletlere yetişmeye çalıştığın zaman ki yaşanan işkenceyi etrafımızdan duyuyoruz ve izliyoruz. "
    500r da da aynı dramayı yaşayacağınıza eminim.
    Benim söylemek istediğim Teknik olarak: fiyat/preformans 1 in altında hızlanma/cc de 1 in altında.
    Saygılar
    UTS
    Amaç büyük cc leri kovalamak ve onlarla aynı hızlarda takılmaksa yani daha az benzin tüketeyim ama onlar gibi gideyim böyle bir model yok.

CBR500R ninja300 ve duke/RC nin dahil olduğu bu gurubun Türkiyedeki sorunu 250cc üstü ÖTV ye yakalanmaları ve zaten 3-5 milyar vergiye kaptıacaksam gider güçleri 70-85 beygire varan motorlardan alırım daha hızlı da giderim bunu istemenin cidden mantıklı olması.

Sorun cbr500R de değil, motor güzel şuan fiyat 23 bin dün bayi ile görüştüm elindeki mevcut kasayı 19.800 e bırakıyor. bir üstte cbr650F var 30 bin tl 235 son sürat 4 silindir 85 beygir. Fiyat performans tatmini için 650F e çıkmak lazım. performans isteği tek kriterse evet 500R bu konuda tatmin etmiyor. Ama yeni görüntüsüyle, tasarım, kalite, çekiş tork, ve yakıt olarak gayet dengeli fiyatının biraz revizyona ihtiyacı var sadece. Honda Türkiye yöneticileri burdaki potansiyeli görürse bu modelin önümüzdeki 2-3 yılı çok parlak olacak
    Thracian, obarey ve Hakanbingol bunu beğendiler.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski bir CBR500R kullanıcı olarak (8000 km), dip gaz, 160 - 180 km/sa ile istanbul - eskişehir arası ortalama 100 km de 4.2 litre yakıt tüketti, şehir için 4.7 den yukarı yaktıramadım. 7 yaktıran kimdir ?

Şu an tracer kullanıyorum ve açık açık itiraf edebilirim ki, CBR500R ile yaptığım apaçiliği, aralara dalmaları, makas atmaları, virajda sarkmaları özlüyorum. Çok keyifli, eğlenceli bir makina... yeni kasa çok daha yakışıklı olmuş...
    obarey, Hakanbingol ve astrofizik bunu beğendiler.

Hakanbingol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Haklı olduğunuz noktalar var fakat şehirler arası yolda aynı dramı yaşamak kesinlikle doğru değil. 23 hp ile 47 hp arasında farkın aynı olabileceğine kesinlikle katılmıyorum. Bu uzun soluklu deneyim ile tecrübe edilebilecek bir durum. 250 cc ve 500cc arasında ki fark 600 cc ye geçiş hesaba katıldığı zaman bence ciddi bir fark. Fakat amaç söylediğiniz gibi 80- 110 gibi hızlar ise 125 cc de aynı işi görebilir. 250 cc ye bile gerek yok. Ben değerlendirmemi geçiş motosikleti olabilme özelliği üzerinden yapıyorum.
    obarey bunu beğendi.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    1- Geçiş Motoru konusu
    SS grubunda Geçiş motoru kriterleri farklı tabi ki.
    Ayrıca dedğim gibi ben fiyat/performans ve hız/cc olarak beğenmiyorum 500 r modelini. Bence geçiş motoru değil, çünkü geçiş motorunda 250-300 cc sınıfında yapamadığın şeyleri sana öğretmesi gerekir, yüksek hızlarda fren, kaçış manevrası denge vs... Bunların hepsini r 25 veya yeşildev 300 le yapabilirsiniz.
    Bunlara ek olarak geçiş motorlarının hızlı bir 2. eli olması gerekir kanımca ki hızlıca istediğin zaman zarar ettmeden geçebilesin. CBR 500 r modelinde ise böle bi 2. el piyasası YOK. bu piyasa 250 cc de var o yuzden. Başlangıç-Geçiş motor grubu 250-300 sınıfıdır. Hem yeterince hızlı hemde hatayı tolere edebilecek grup.

2-
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle 130 u geçtiğimizde farklı hazlar alıyoruz demek ki üstadım ben rüzgarı yüzümde hissediyorum sadece...

3-tek veya çift silindirle yüksek CC 4 silindirleri kovalamak zaten mümkün değil o yüzden çevre yolunda ha 250-300 ha 500 diyorum.

4- Fiyatı aşağı çekilse de bu motorun tutulacağını düşünmüyorum örneği "gsxr 750" serisinde de görüldü. Motosiklet camiasının SS deki klasmanlar az çok bellidir. 125 250 600 1000, Geriye kalan gruplar ara grup olarak kalıp doğru veya yanlış tutulmuyor.
    Best wishes
    UTS

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Bu motor TR de çirkin olduğu için tutulmadı değil, motoru zayıf olduğu ve fiyatı buna nazaran pahalı(oldukça) olduğu için tutulmadı.

Yeni kasada umarım revizyonlar sadece görünüşe değildir. 47hp lik supersport demek gülünç oluyor,yani 1999 da yapılan ER5 ile aynı hacimdesin yıl kaç olmuş supersport yapıyorum diyorsun hp aynı.

Ha motor hakkındaki görüşüm iyi,yani benim işime gelecek bir motor,kısmen rahat oturuş uzun yola gidebilir süratlerde seyredebilirlik. Ama spor motor isteyen adam 2008 600rr a falan girer sanırım o paraya.Yanlışım varsa düzeltin.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Kusura bakmayın ama söylemiş olduğunuz sözler ve vermiş olduğunuz bilgiler bence doğru değil. Ayrıca ; " yüksek hızlarda fren, kaçış manevrası denge vs... Bunların hepsini r 25 veya yeşil dev 300 le yapabilirsiniz. " Bunları CBR 500 r ile yapamayacağınızı düşünmeniz kanımca çok büyük bir bilgi ve tecrübe eksikliğidir.

Kullanan insanlar bahsettiğiniz konular da CBR 500 r dan ne kadar memnun olduğunu anlatırken siz yapamaz diyorsunuz, siz olsanız kimin sözünü daha dikkate alırsınız ? Yüksek hızlarda fren yapamaz dediğiniz motosiklette ABS var, kaçış manevrası ve denge konusunda da zaten bir çok yorum var, yani kullananlar bunu dile getirirken zaten bize laf düşmez.

"3)" Diyerek dile getirdiğiniz " Büyük cc 4 silindir motosikletleri yakalamak zaten mümkün değil " sözünüz için şunu söylemek isterim. Bu sanırım sizin fazla gurup sürüşü yapmadığınızı gösterir. Bir gün toplu yapılan gezilerde her virajdan her kasisten ya da her trafik ışığından sonra devirlenip gurup dan kopmayacağım diye motosikletin dili dışarı çıkana kadar gaz koluna asıldığınız da anlarsınız ( şahsen anlattığımı bizzat yaptığım halde yetişemedim ve hep arkadan takip etmek durumunda kaldım. Hatta bir kaç kez ne tarafa döndüklerini karıştırıp gurupdan koptum ). Amaç çevre yolunda top speed yapmak değil yani.

Fiyat konusunda ise bunun tamamen Honda'nın başarısız reklam ve fiyat politikası olduğunu düşünüyorum. CBR 500r Avrupa da çok tutulan hatta başlangıç motosikleti olarak kullanılan bir motosiklet. Bize yeni gelen ehliyet yasası orada yıllardır var. Zaten Ninja 300, R3 ya da CBr 500 bu yasalara uysun ve her yaştan alıcı motosiklet bulabilsin diye çıkartılan modeller.

Motosikleti
    Alıntı Hakanbingol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ama söylemiş olduğunuz sözler ve vermiş olduğunuz bilgiler bence doğru değil. Ayrıca ; " yüksek hızlarda fren, kaçış manevrası denge vs... Bunların hepsini r 25 veya yeşil dev 300 le yapabilirsiniz. " Bunları CBR 500 r ile yapamayacağınızı düşünmeniz kanımca çok büyük bir bilgi ve tecrübe eksikliğidir.

Kullanan insanlar bahsettiğiniz konular da CBR 500 r dan ne kadar memnun olduğunu anlatırken siz yapamaz diyorsunuz, siz olsanız kimin sözünü daha dikkate alırsınız ? Yüksek hızlarda fren yapamaz dediğiniz motosiklette ABS var, kaçış manevrası ve denge konusunda da zaten bir çok yorum var, yani kullananlar bunu dile getirirken zaten bize laf düşmez.

"3)" Diyerek dile getirdiğiniz " Büyük cc 4 silindir motosikletleri yakalamak zaten mümkün değil " sözünüz için şunu söylemek isterim. Bu sanırım sizin fazla gurup sürüşü yapmadığınızı gösterir. Bir gün toplu yapılan gezilerde her virajdan her kasisten ya da her trafik ışığından sonra devirlenip gurup dan kopmayacağım diye motosikletin dili dışarı çıkana kadar gaz koluna asıldığınız da anlarsınız ( şahsen anlattığımı bizzat yaptığım halde yetişemedim ve hep arkadan takip etmek durumunda kaldım. Hatta bir kaç kez ne tarafa döndüklerini karıştırıp gurupdan koptum ). Amaç çevre yolunda top speed yapmak değil yani.

Fiyat konusunda ise bunun tamamen Honda'nın başarısız reklam ve fiyat politikası olduğunu düşünüyorum. CBR 500r Avrupa da çok tutulan hatta başlangıç motosikleti olarak kullanılan bir motosiklet. Bize yeni gelen ehliyet yasası orada yıllardır var. Zaten Ninja 300, R3 ya da CBr 500 bu yasalara uysun ve her yaştan alıcı motosiklet bulabilsin diye çıkartılan modeller.
    Hocam ya ben yanlış anlattım ya siz anlamadınız yukarıda bahsettiğim şey tamda sizin söylediğiniz "500r la yapılabilecek şeylerin aynısını 250-300 lede yapabilirsiniz. O sebepten 500 r gereksizdir." önermesi benim cümlem. yoksa tabiki 500r la fren de yapılı virajada girilir. yorumunuzla sizde önermeme katılmış oldunuz galiba ya da yine ben yanlış anladım tecrübesizliğime verin.

Grup sürüşüne gelince yapıyoruz efenim yapıyoruz ama tabi tecrübesizlikte oluyor. Sizin gibilerden öğreneceğimiz çok şey var. Virajdan sonra gruptan kopmamak mesela...
    Saygılarımla
    UTS

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ninja 300 eskiden iyi alternatifti. Euro arttı. 19-20 klasmanında cbr akar. Ayrıca ninjada devri yüksek tutunca motorun peşinden pek ala gidilebiliyor.
    GP500-1st bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor TR de çirkin olduğu için tutulmadı değil, motoru zayıf olduğu ve fiyatı buna nazaran pahalı(oldukça) olduğu için tutulmadı.

Yeni kasada umarım revizyonlar sadece görünüşe değildir. 47hp lik supersport demek gülünç oluyor,yani 1999 da yapılan ER5 ile aynı hacimdesin yıl kaç olmuş supersport yapıyorum diyorsun hp aynı.

Ha motor hakkındaki görüşüm iyi,yani benim işime gelecek bir motor,kısmen rahat oturuş uzun yola gidebilir süratlerde seyredebilirlik. Ama spor motor isteyen adam 2008 600rr a falan girer sanırım o paraya.Yanlışım varsa düzeltin.
    Yanlışınız yok bu sadece şahsi bir düşüncedir. Burada da bahsettim, diğer birkaç konuda daha bahsettim. Bu motosikletler tamamen yeni ehliyet yasasına uygundur.

Bu link de ; " https://www.youtube.com/watch?v=2k6S30czmJw " Motorcu Muhabbeti isimli Vblogger arkadaş " 3:38 " dakika da olayı özetliyor dinleyebilir siniz.

18 yaşında 47 beygir e kadar olan motosikletleri kullanabiliyorsun ve daha yüksek cc ler için en az 2 yıl beklemeniz gerekiyor ya da 24 yaşından büyük olmalısınız. Farkındaysanız CBR500r tam da bu nokta da devreye giriyor. 18 Yaşınız da A2 ehliyeti aldıysanız A sınıfı ehliyete başvurabiliyorsunuz yoksa 24 yaşını beklemek durumundasınız. A2 ehliyet ile 2 yıl motosiklet kullanmışsanız A ehliyete baş vurabiliyorsunuz. Kısacası çok dolandırmadan özetleyeyim. 18 yaşından 24 yaşına kadar olan aralıkta bu motosikletler bulunmaz nimet. Herkes 250 cc ile yetinmeyip büyütmek isteyecektir muhakkak.

Ben şahsen 25 yaşındayım ama yine de geçiş motosikleti olarak düşünüyorum ve 2008 model en az 40-50 bin de hışırı çıkmış bir 600rr alacağıma aynı fiyata bu motosikleti sıfır alırım. Arası kırık mı ? burası kazalı mı ? Acaba motoru ne durum da ? Acaba ne zaman sanayiye götürür beni gibi dertlerim olmaz ve 4 yıl sınırsız km garantisi alırım olay bu. Borcu bitince de elimde ortalama 18 bin tl gibi bir para olur. En az 1 yıl kullandıktan sonra çok daha iyi durum da yeni kasa bir 600 rr ya da farklı model 600cc ve üzeri bir motosiklet alabilirim. bu benim düşüncem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Obarey, olayı çok başka bir noktaya taşımaya çalışıyorsun ama ben o nokta da yokum kusura bakma. Anlatamamışsın ve hala da anlatamıyorsun. CBR 500 ün bahsettiğiniz motosikletlerden çok daha iyi özelliklere sahip olduğunu ve bahsettiğimiz özellikleri aynı seviye de yapamayacaklarından bahsetmeye çalışıyorum. Sen ise sana katıldığımı ve aynı görüşte olduğumuzu söylüyorsun, enteresan. Kullanmadığın bir motosiklet hakkında çok iddalı konuşuyorsun olay sadece bu. CBR 500 r ' ı aşşağılamak senin CBR 250 'ni daha kıymetli yapmaz. Olaya duygusal yaklaştığını düşünüyorum.

Motosikleti
    Haklısınız Hocam
    İyi akşamlar
    UTS

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja 300 eskiden iyi alternatifti. Euro arttı. 19-20 klasmanında cbr akar. Ayrıca ninjada devri yüksek tutunca motorun peşinden pek ala gidilebiliyor.
    Fizik kanunları gereği rüzgarın devreye girdiği süratlerde 130+ da beygir gücünün büyük kısmı hızlanmaya değil rüzgar direncine harcandığı için güç farkı ninjanın aleyhine çok fark yaratmaz. ama yüksek tork ve güç drag yarışında Honda nın laehine tatminkar fark yaratır.

Dediğin gibi euro düşükkende ninja300 ün işine baya yaradı. 3500 tl fark az değildi

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)