Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hjc RPHA 10 Graffiti Lorenzo Kask İncelemesi - Bol Fotolu

Motovento
    REKLAM ALANI
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Arkadaşlar selam, yaklaşık 2 haftadır kullandıgım yeni kaskımı yeterince denediğimi düşünüp almak isteyen olursa diye kendi fikirlerimi iletmek istiyorum. Elimdeki tüm fotolarıda koyayım renkli olsun konu (kask zaten baya bi renkli )

Kask lorenzonun 2013 ve 2014 motogpde grafiti replika adıyla çıkarılan kaskı, 2015 senesinde farklı bir kask takıyor.

Belirgin özellikleri:

- Vizör kilidi mevcut ve ergonomik
    - “ACS” Advanced Channeling Ventilation system dedikleri bir havalandırma sistemi var. Tepedeki 2 havalandırma 3 fonksiyonda çalışıyor. Tam kapalı - yarı kapalı ve tam açık. Bu nedir açıklayayım, tam kapalıda asla hava almıyor - dereceler için 250+ hızlar için bu konuma getirmek daha sağlıklı. Ağız havalandırması etkili fakat daha etkili olmasını beklerdim. Yüksek hızda değilseniz pinlock yapışık değilse buhar yapıyor vizör.

Yarı açık: Bu genelde benim en çok kullandıgım havalandırma tipi, hava geliyor. Ses gene gelmiyor ve 150-200 arası kafa geriye itilmiyor veya herhangi bir rahatsızlık duymuyorsunuz. 215 gibi hızlarda etkisiz kalıyor bu havalandırma.

Tam açık: Yaz için, tam açıksa eğer 150+dan sonra kafanızı birazcık rahatsız ediyor. 550 tllik shark kaskım gibi boyna baskı yada geri itme çeneye yapışma gene yok. Fakat bir yaarı açık değil ve asla 200 de rahat edemezsiniz.

- Burun koruması çok sert, Snell - Dot ve birçok güvenlik testinden geçmiş , 3 farklı boyutta kabugu var, çogunlugu fiberglass.

- İç pedleri shark bell ve nexx in karbon kasklarından daha yumusak ve rahat. Shoei ve arai ile aynı gibi.

- Görüş alanı bir nexx carbon pure (evet motomaxtaki 1500tl lik karbon kask) kadar geniş değil fakat gayet iyi. (Türkiyedeki en büyük görüş açısına sahip kaskı sanırım birçok kaskı taktım kafama ben 1 ay içerisinde)

- Güneş vizörü, hjc lorenzo sparta gibi çıkartmaları pinlock ve 5 yıllık garanti belgesi kutusu ile geldi

- 1380 gr, gerçekten üst düzey kasklara o paraları vermek mantıklı. Bu fiyatlarda tüm kasklar bu agırlıkta ve konforluda olunca kafanızda o 100 gr ın ne kadar farkı oldugunu hissediyorsunuz (yüksek hızlarda kullananlar için geçerli olabilir bu)

1 yıldır istediğim bir kasktı hatta hayalimdi, biraz zorlanarak rahat etmek için aldım çünkü kaskım saglam olmasına ragmen ses - rüzgar olayı (selam nakedcılar ) ve havalandırmaların kapanmamasından dolayı almış oldum.

1700 tl e yıldırımmotordan aldım Sakaryadalar sanırım, baya ilgili ve özenliydiler 1 günde geldi elime, motosellada kask 1900 tl gibi bir fiyatta 1700 tle düşüyorlar bilginiz olsun pazarlık yapın.

Resimler:

e_trkuz, beko12345 ve braveguy bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bu marka daha yeni yeni piyasada görünmeye başladı sağlam ve kaliteli duruyor
    YouSuffer bunu beğendi.

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Cok guzel inceleme olmus. Bende bu desenden alacaktim bedeni olmaidigndan turunculu versiyonunu aldim. Hafiflik ve aerodynamic acisindan gercekten cok basarili bir kask. Naked motorda 200 ustu hizlarda bile en ufak bir sarsma ve baski yok. Kesinlikle tavsiye olunur. Zaten snell onayli, kendini ispatlamis bir kask.
    YouSuffer bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    tekrar hayırlı olsun kardeşim rengarenk maşallah
    YouSuffer bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    teşekkürler

smtknc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada 1200s
    Merhaba,

Bu ben de bu kasktan almayı planlıyorum. Hali hazırda kullandığım Nolan kaskıma intercom hoparlörlerini takarken epey uğraşmıştım. Köpüğü falan kurcalamak zorunda kalmıştım.

Bu kask ile intercom tecrübeniz oldu mu acaba? Internette baktığım kadarıyla içinde intercom için özel bir alan yok gibi duruyor fakat kullanıcı olarak belki siz monte etmiş olabilirsiniz diye sorayım dedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)