Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

motorsiklet icin abs ne kadar onemli ?

Motovento
    REKLAM ALANI

abs gerekli bişey olmasaydı otomobillere koymazlardı,adamlar fren açısından kat kat daha avantajlı olan dört tekere abs takıyorlar,biz hala iki tekere abs gerekli mi diye tartışıyoruz.keşke esp bile taksalar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS bu kadar önemli. Gittiğiniz yol hafiften viraj alıyorsa. Karşınıza bişey çıktığında başınıza bu gelebilir. Herşey 1 saniyeden kısa sürede gerçekleşir. Ne olduğunu bile anlamazsınız.

https://www.youtube.com/watch?v=P1Ck...ZISP_Zz1zG93jw
    o asfalt ne kadar da güzelmiş öyle
    bilginozi bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Abs'nin en etkin olduğu durumlar, bozuk yol şartları, ıslak yol şartları ve ani frenlemeler.Normal yol koşullarında Abs fren mesafesini kısaltmaz, hatta kötü Abs fren mesafesini arttırır.

Birde arkadaşların koyduğu videolar özellikle Abs'nin ne işe yaradığını belirtmek için yapılmış olduğundan dolayı biraz abartı var.
    İslak zeminde Abs'siz motorla fren bu videolardaki gibi yapılmaz tabiki, Abs olan motorda beyin elektroniktir ve sana hükmeder, Abs olmayan da ise beyin mekaniktir tamamen sana bağlıdır, performansı sürücüye göre değişir.Olması iyidir ancak bazı insanlar nasıl olsa Abs var deyip tedbirsizlik yapabilir.

Güvenli ve tedbirli bir sürüşte Abs çok fark yaratmayabilir.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abs'nin en etkin olduğu durumlar, bozuk yol şartları, ıslak yol şartları ve ani frenlemeler.Normal yol koşullarında Abs fren mesafesini kısaltmaz, hatta kötü Abs fren mesafesini arttırır.

Birde arkadaşların koyduğu videolar özellikle Abs'nin ne işe yaradığını belirtmek için yapılmış olduğundan dolayı biraz abartı var.
    İslak zeminde Abs'siz motorla fren bu videolardaki gibi yapılmaz tabiki, Abs olan motorda beyin elektroniktir ve sana hükmeder, Abs olmayan da ise beyin mekaniktir tamamen sana bağlıdır, performansı sürücüye göre değişir.Olması iyidir ancak bazı insanlar nasıl olsa Abs var deyip tedbirsizlik yapabilir.

cevabiniz icin tesekkurler . tercihimiz absden yana olucak . ben acemi oldugum icin panik frende basip dusmek istemiyorum 2 bin tl canimdan kiymetli degil cunku en qz 5-6 yil binic ben bu motora oyuzden almisken en iyisini slmak daha mantikli ama tabi dediginiz gibi absye guvenipte sacma frenler yapmak yablis sonucta devreye girmeme sorunuda olabilir gene kendi frenlerini yapicaksin ama 1 kere lazim oluncada tam lazim olur diger yorumlardan anladigim kadariyla .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Önüne aniden çıkan bir tehlike karşısında böbrek üstü bezlerini kontrol edip adrenalin salgılamasını engelleyebiliyorsan senin için gerekli değil abs.

Ben bu teknik üzerine yıllardır çalışıyorum ama insanlar için imkansız sanırım henüz başaramadım. Sen de tehlike karşısında mekanik bir tepki verebiliyorsan abs dediğin gibi çok gerekli olmayabilir.
    bilginozi bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Yazımı yanlış anladığınızı düşünüyorum.Ani frenlemelerdeki önemini belirttim Zaten ve bazı insanlar Abs sistemi olduğu için tedbirsizlik yapabilir dedim.

Motor sürmek özellikle tehlike babında, tamamen öngörüye, ve kafamızda sürekli gelecek simülasyonu yapmayla çok daha tehlikesiz bir hale gelebilir.Hızdan kaçınmak, yeterli mesafe bırakmak, fren bakımı ve lastiklerin yol tutuşu en az abs kadar hatta daha çok önemli.Abs'de güvenliğe büyük katkısı olan bir sistem, sadece kendime göre açıklamasını yapmak istedim.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)