Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
Orası emniyet şeridi. Farzı misal, sağ şerittesin. Birden göğsünde bi ağrı hissettin, sallamadın, sonra ani bi sıkışma geldi göğsüne, ilk düşündüğün ne olur? Frenleyip emniyet şeridine atayım kendimi... Bu arada oranın kendi yolu olduğunu düşünen bir arkadaş da kapımı tekmeleyip devam etsin.

Beyler, bir kaç şeyi karıştırıyoruz. Tamam adamın o ara kalp krizi geçiyiyor olması binde bir ihtimal. Muhtemelen şu hanzo çakarlı magandalardan biridir ve beklemekten sıkılmış, okkalı bi küfür sallayıp sağ şeritten yardırayım diye düşünüyordur. Önemli değil. Siz emniyet şeridinden gidiyorsanız daima kendini emniyete almak isteyen araçların oraya dalabileceğini hesap edeceksiniz. Misal ben emniyet şeridinden giden otomobile çok kızarım ama dörtleri yakıverdi mi bütün sinirim geçiverir. Aracın içinde nasıl bir durum olduğunu bilemezsiniz. O yüzden dikkatli olmak lazım. Öfke kontrolü tüm ülkemiz insanları için gerekli olan bir meziyet bence. Ona gerekli tepkiyi vermediğin zaman korkak, pısırık güçsüz bir adam olmazsın merak etme. Eğer güçlüysen, sorumluluk taşıyorsun demektir. Kendimden örnek vereyim. Daha trafikte kimseyi dövmedim. Bu hak etmedikleri anlamına gelmez. Öfke kontrolü iyidir.
Beni bu kadar yazmaktan kurtadın sağol