Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bayan için ilk motor önerisi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Aramıza hoş geldin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Hangi motoru seçersen seç sana ağır gelecektir. Öncelikli olarak tavsiyem kendi gücünü keşfedip, kaslarını kullanmayı öğrenmen. Selesine oturup çalıştırdığında titreşimini hissedip korkmayacağın, yatırırsan "ben bunu kaldırırım" deyip kaldırabileceğin bir motosikletle başlamanı tavsiye ederim. Yaklaşık 22-23 yaşıma kadar ehliyetsiz olarak Vespa PX 200i kullandım ki ehliyetsiz kullanmak yanlıştı ama belge hariç yeterli olduğum için sorun teşkil etmedi ve şans eseri çevirmeye de denk gelmediğim için ceza da yemedim hiç (Lütfen taşlamayın o zamanlarımı savunmuyorum. Ehliyet dediğimiz o belgeyi cüzdanımıza koyduğumuzda bile bir güven geliyor insana). 25 yaşımda A2'mi almama rağmen sonrasında 40'ıma kadar hiç motosiklet kullanma şansım olmadı taaki fatura ve ruhsatı bana aslı arkadaşıma ait olan Fazer 8 ABS'yi tatile giden arkadaşım kullanmam için bana bırakana kadar. Çalıştıp ilk 3 km.yi titreyen bacaklarımla aşmıştım. Altımdaki 106 beygirlik makine heyecanlandırdığı kadar bir o kadar da korkutmuştu beni Kısacası önce eğitimini al sonra da istediğin motoru. Her şey gönlünce olsun. Sağlıkla..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vurur yüze ifadesi, cbr 125r güzel bitanesi
    Bak bak bak cümlelere bak

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 17 yaşındayım cbr125i cok beğeniyorum ne çok ortak noktamız var
    Allah seni bildiği gibi etsin emi...

[QUOTE=hokasuya;3740164]Ekipmansız lütfen binme. Hele hele kasksız hiç binme. Bizim kedi gibi 9 canımız yok.

Güzel Qariqatör
    serkan24 bunu beğendi.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    bağyanlara en çok yakışan motor bence asya nostaljidir.

şunun tipine bak insanın alıp sevesi geliyor

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 17 yaşındayım cbr125i cok beğeniyorum ne çok ortak noktamız var
    Daha düne kadar bütün motorlar çöptü , dökülüyordu en iyisi cup motordu noldu sana
    Iron&Road, something123 ve snappy x bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben kızlara yamahanın tricity modelini yakıştırıyorum ama inatla erkeksi görünen motorları kullanmak istiyolar onuda kullanmak için geçiş motoru dedikleri ucuz model alıp kullanmadan ekipmanlarla birlikte satıp motorculuğa veda ediyolar. ne demek istediğim anlaşılmıştır herhalde

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Erkeksi motora özenmek ne demek, anlamadım??
    Öküz gibi kullanmaya özenen kadınlara erkek gibi kullanmaya çalışıyor dendiğini duydum ve bu ifadeye hak verebilirim; trafikteki öküzlerin çoğu erkek olduğu için. Ama motorun erkeksi olanına özenmek?? Motor alıp, binemedik ten sonra satan erkek yok mu hiç?
    200 küsür kiloluk motoru oyuncak gibi kullanan kadın sürücüler var. O motorların üzerine oturmaya cesaret edemem şu halimle.
    Bence önemli olan adım adım gitmek ve her şeyi doğru yapmaya çalışmaktır.
    mehmetenis bunu beğendi.

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    İsterseniz ben size şunlardan birini yolluyum, acemiliğiniz çıksın. Düştü kalktı olursa diye yani.

something123 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    günler hatta aylarca sürecek bir konu hemen yerimi alayım 17 yaşında bağyanmış bide ve daha dün üye olmuş, inanıpta cevap yazmaya deymez..

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    yrn ben bi yeni üyelik aççam merhaba 18 yasındayım )) 1000 cc bir makine alacağım sizce ne olsun? Not: ilk motorum ..
    uff neler olur acaba )

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    benim bir bayana en çok yakıştıracağım motorlar ducati scrambler ile suzuki van van. scrambler yeni başlayan birisi için maddi ve mantık olarak ters ancak suzuki van van her türlü gider

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Ben boşyere 'çekirdeğimi alıp geliyorum hemen' yazmamışım demekki. Òyleyse burdan mesajlarımı silen yönetimi kınıyorum.
    Kınnnn yönetim kıınnnn

Hatta ve hatta 'kahrol düşman al sana bombeee' diyorum :D

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    cbr125 başlangıç için olabilir ama tavsiye. 4-5 bin tl ye ybr 125 al. onunla dengeyi, vitesleri virajı öğren eğitim al , bir kaç ay kullan ondan sonra cbr125 mi istersin cbr 250 mi artık sana kalmış.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ninja 250sl de olabilir
    ama onun için yaş tutmuyo sanırım

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı DilayInci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ne bileyim öyle araştırdım ,ikinci el önermiş çoğu kişi. En az bir kere düşerim çünkü , öyle sıfır motoru kırıp dökemem hayatta :D Bayan motorundan kastım ise , siz erkekler gibi gücüm olmadığı için öyle hafif motorlar :D
    o zaman sym fiddle II ya da fiddle III. veya yamaha delight. hem kibar hem hafif hem de bi bayan için ideal motosikletler. bunlardan biriyle tecrübe edindikten sonra Racing tarzı dediğimiz cbr 125, yzf r125 gibi bir motosiklete geçebilirsin. fiddle 125 cc, cbr da 125 cc fakat aralarında klasman farkı var. cbr senin için kontrolü daha zor bir motordur. önce eğitim ve tecrübe edinmeni tavsiye ederim.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha düne kadar bütün motorlar çöptü , dökülüyordu en iyisi cup motordu noldu sana
    işler bazen değişir arkadaşım
    oguzhan6161 ve snappy x bunu beğendiler.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    hoşgeldiniz bağyan

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    cbr 125 doğru seçimde boyun önemli. bu motor bile trafiğe yavaş kalıyor abartmayın güçlü müçlü diye.

Bayağıdır forumu hatta forumları takip ederim. Bir hafta önce, üç gün önce yahut iki saat önce üyelik açmış birisi gelir soru sorar, kimse adamın sorduğuna cevap vermez, iki saat önce üye olmuşsun, kendini tanıt! forum kurall... falan derler. Ezberlenmiş gibi denir bu. Sonra bir kadın nickli üye gelir, kimse ne üyelik tarihine bakar, ne saatine, ne realitesine. Sözüm tamamen meclisten dışarı. Aklımdaki bu fikrim de bu falan da değil üstelik, acı fakat gerçek. Kimsenin bir suçu yok, kimseye bir şey de söylemiyorum. sadece kuralcılık oynayanların buralardan uzak kalmış olması çok trajikomik geliyor, hayır birisi bana kendini tanıt, forum kuralları falan demedi. sevgiler, iyi forumlar

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    beat-cbf150-apache-cbf150-NC700-XMAX-DJANGO-ACTIVA
    cbf 150 ybr 125
    eğer yola bunlardan biriyle çıkmazsan motosiklet hayatın boyunca hep bir yanın eksik kalacak
    hayırlı cumalar...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)