Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilk motor ve kısa boy :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, henüz çok yeniyim, benzer konular gördüm ama tam olarak istediğim cevabı bulamadım. Ehliyetimi yeni aldım ve hiç tecrübem yok. Scooterla başlamayı düşünüyordum fakat vitesli kullanınca bundan vazgeçtim gibi. Boyum vitesli motorlar için kısa (1.60m) Sele yüksekliği en az olan vitesli motorlar nelerdir? Honda ace ile aldım ehliyeti, onun sele yüksekliği 79.5cm ve iki ayağımı basamıyorum bile :( Daha çok günlük olmakla birlikte zaman zaman da uzun yola çıkabileceğim önerileriniz nelerdir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Aynı boya sahip olan BEN istersen sana yardımcı olayım, kesin vitesli mi? Ben önce scooter aldım "honda pcx", sürüş başlama olarak arkadaşların elbetteki bilgileri çok daha fazla, fakat yol, trafik tecrübesini scooterla güzel ediniyorsun, vites attım, kaçtaydım derdin olmuyor,
    sele boyu problemi yeni başlayan için evet önemli bir faktör, ktm rc 200, honda 250 ve yahama r25 ten daha yüksek bir motor, sele boylarına özellikle baktım ayağım en zor ktm'de değiyordu, erkeklere göre daha güçsüzüz bi kere motoru dönerken eğer açı verirsen tutman zorlaşıyor, ufak bir araba dokunuşunda onlar motoru tutabilirken biz tutamıyoruz, ayağımızla o hakimiyeti tam veremiyoruz..

KTM servisindeki ustam amortisorden biraz yere indirdi motorumu, biraz daha rahatım, motoruma alıştım,
    demek istedigim 82 cmlik motor kullanıodum, parmak ucunda... oluyor mu oluyor..

İlk motorda sele yüksekliği okey fakat daha önemlisi düşük cc bir motor, 125 cc honda cbr, cbf sanırım kullanan arkadaşlar var sana yorumlarlar...

Bana sorarsan al Honda pcx sür keyfini, birde kış giriyor onuda düşün derim..

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Ybr bayagi alcak bir oturus pozisyonu var ve rahat tutuluyo baslangic icin de cok iyidir.
    Ama soyle sekil olsun, uzun yolda da gidiyim , zaten butce de sikinti degil derseniz ninja250sl/z250sl veya cbr125 olabilir. Yapi olarak minyatur motosikletler bunlar, ustune oturursaniz daha rahat anlarsiniz demek istedigimi. Simdiden hayirli olsun
    seraps bunu beğendi.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Bence önce scooter ile başlayın, daha sonra cbr 125 gibi bir motorla devam edin. Ancak uzun yol demişsiniz, belki chopper/cruiser modeller daha kullanışlı olabilir sizin için...
    seraps bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    tek ayağın bassın yeter.
    seraps bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Motorun sele yüksekliği kadar sele genişliğini göz ardı etme. Sele geniş olunca ister istemez bacaklar yana daha açık şekilde oturuyorsun.
    Üçgende hipotenüs en uzun kenardı değil mi :D Yani yana açılan bacak daha uzun olması gerekiyor . Dar bi motor kullanırsan selesi daha yüksek gibi gözüksede ayakların yere daha iyi basabilir.

Birde motorlara alçaltma kiti takılıp alçaltılabiliyor.

Şuraya bir göz atın fikir verir.
    http://www.motorumunizi.com/alcaltma-kiti-ve-cbr250r/
    seraps bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    kuba superlight 200 incelemeni tavsiye ederim. bayanlar tarafından kullanılan bi model.
    seraps bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Merhaba ,

ben Honda'nın Groom diye tabir edilen motoru ile başlamak istedim çok sempatik geldi ilk bakışta sonra bir takım kriterler eşliğinde R25 Yamaha da karar kıldım , 10 08 2015 te motoru satın aldım , daha önce fazla bir tecrübem ve ehliyeti de olmadığı için motoru GIS Akademi'ye bıraktırdım . Temel eğitim ve beceri geliştirmeden sonra dün de hakimiyet eğitimini bitirip motoruma atladım ilk başta korktum biraz 10-12 sefer Ayet-el kürsi okudum yolda ama karanlıkta olmasına rağmen Kemerburgaz'dan Kadıköy'e gayet güzel geldim. Bugün de Havaalanı tarafına gittim 1. köprüden dönüşte de feribotla geldim , acayip mutluyum .
    Özetle demem o ki ben de boyum kısa diye yıllarca erteledim motor konusunu bakmadım bile ama 37 yaşından sonra gaza gelip başladım. Eğitimin verdiği özgüven ile başlarsanız boy konusu emin olun kriterler arasında bir anda en sonlara gidiyor. Benim de iki ayağım parmak ucunda yere temas ediyor ama neredeyse hiç iki ayağımı kullanmadım , ufak bir kalça hareketi ile sol ayağımı tam basıp sağ ayağımı frende tutuyorum gayet güvenli geliyor tabi duracağınız yeri falan da göz önüne almanız lazım.
    Tek sorun biraz heyecandan biraz da acemilikten gidonu yeni gelin gibi tuttuğum için ellerim uyuşuyor , onu da kısa zamanda atlatırım sanırım çünkü sebebinin farkındayım , trafik stresini atlatınca o da gidecektir sanıyorum.
    Motordan önce eğitim ve ekipmanı al sonrasında motor seç derim , bunların olmadığını farz ederek konuşuyorum.
    Hayırlı olsun
    seraps bunu beğendi.

akjenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Ben de 1.60 boyla ktm duke 250 suruyorum. Iki ayagim sadece artci varken o da parmak uclariyla degiyo. Baslarda sikinti oluyor evet ama alisinca cok buyuk bir sikinti olmuyor. Sadece her durdugunda motoru dengede tutmak icin ortalama bir surucuye gore daha cok dikkat etmen gerekiyor. Duke benim hayalim oldugu icin israrla gidip duke aldim ama mesela kawasaki z250sl biraz daha alcak selesi ve az daha dar yani tek basima oturdugumda iki ayagimin parmak uclari da degiyordu. Ayrica kartaldaki showroomda satici serviste suspansiyona alcaltma kiti yapiyoruz istersen yaptirabilirsin 50 lira demisti ki 2 cm falan daha alcaltiyomus. Duke un alcaltma kiti 1000 liranin ustunde mesela. Motoru ilk aldigimda keske z250sl alsaymisim bunu suremicem sanirim demistim ama gecen 3 ay ve 4bin km sonra su anda iyiki duke den vazgecmemisim diyorum. Diyecegim odur ki illa bi marka modeli alicam demiyosan 78 cm ve alti sele yuksekligi olan motosikletlerden secebilirsin. Ss tarzi biraz daha alcak oluyor genelde ozellikle kawasakide. Benim gordugum en alcak naked yamaha xj6n. Cc yukseltirsem onu ya da xj6 diversion f modelini almayi dusunurum. 770 mm sele yuksekligi var. Tabi baslangic motoru degil aklinda bulunsun 600cc 4 silindir. Bu arada arkadasimda groom var ve denedim oyle cok daha alcak degil. Bi de surusu bana biraz garip geldi dukedan sonra. Direksiyonu cok hafif manevra yaparken korkuttu beni.
    seraps bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    İlk motosiklet olacak ise PCX ile pişin der geçerim.
    seraps bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    kısa boy diye motordan soğutlamamak lazım kendimizi benim boyumda küçük 165 cm ama motora olan aşkım ölümsüz sende aynı duyguları hissediyorsan sana pcx honda skuter tavsiye ederim bende kullanmıştım çok seri motor.ama illa vitesli istiyorsan sana honda titan 125 honda cbf 150 tavsiye ederim
    seraps bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle neden vitesli istiyosunuz onu merak ettim. çünkü küçük hacim (güçsüz) motorlarda cross olmadığı sürece vitesli tercih etmezdim ben. ortalama max. hızı 100 km olan bir motorda sürekli vites değişirsiniz torklu olmadığından hiçte keyif vermez birsüre sonra da motosiklet bana göre değilmiş hiç keyif alamadım der satarsınız ekipmanlarınızla beraber.. amaç her anlamda ekonomiyse o zaman ufak hacim motoru olan scooter alın. yerinizde olsam yamaha delight alırdım
    seraps bunu beğendi.

Cevaplar için teşekkürler. Bir süre sonra sıkılırım diye düşündüğümden vitesli istemem, değiştirmektense baştan öyle alayım diye düşünmüştüm ama tavsiyeler doğrultusunda scooter alacak gibiyim. Yamaha fiyat açısından daha avantajlı gibi, 5 bin liranın üstüne çıkmayı düşünmüyorum ve 2. el tercih edeceğim.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    SYM fiddle var. fiddle fiddle takılırsın

Herşey dahil 4900 e satıyorlarmış
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...21842793/detay

Yamaha 6100 + plaka diyor. 1300-1400tl fark var
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...26216930/detay
    seraps bunu beğendi.

Fiddle çok sempatik gerçekten. Bayağı düşündüm onu. Ama marka olarak nasıldır SYM?
    turgut1905 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seraps adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiddle çok sempatik gerçekten. Bayağı düşündüm onu. Ama marka olarak nasıldır SYM?
    iyi kötü demeyim sym sahipleri kırılmasın. yamaha tavsiye ediyorum önceki mesajımda da belirttiğim gibi
    seraps bunu beğendi.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Senin ilacın honda msx
    barodi ve seraps bunu beğendiler.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bende aynı sorundan muzdaribim ayaklarım yere tam basmıyor motoru geri geri çekemiyorum. İnmeden geri çeken insanları görünce üzülüyorum. Alışınca sorun olmaz falan diyenlere aldırmayın yaşamayan bilemez ayağınızın doğru düzgün bastığı ne varsa onu alın.
    seraps ve something123 bunu beğendiler.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynı sorundan muzdaribim ayaklarım yere tam basmıyor motoru geri geri çekemiyorum. İnmeden geri çeken insanları görünce üzülüyorum. Alışınca sorun olmaz falan diyenlere aldırmayın yaşamayan bilemez ayağınızın doğru düzgün bastığı ne varsa onu alın.
    Yanindaki motor bilen bilmeyen butun arkadaslarim motorumu dondurmekten bikti.. hele bilense yandi direk bırakırım tecrubeyle sabit..;))
    seraps, A.Türker ve keremkrmn bunu beğendiler.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

turgut1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 uag
    Benim de boyum 163 cm mondial 135 uag motorum var hafif kırık bile oluyor hafif ama
    seraps bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)