Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Geçmiş Zamanlardan Atlatılan Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Bu tip insanlar yüzünden trafikte şizofren gibi geziyoruz ve neredeyse zerre keyif alamıyoruz. Siz siz olun bu kadarını da yapmaz herhalde demeyin, sürekli yapacağını öngörerek sürün. Karşı şeritten gelen aracın yanımdan geçmiş olması en büyük şansımdı sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    2sindede çok iyi reaksiyon vermişsiniz vallahi böyle dangalakların trafikte olması da çok can sıkıcı.
    Sj's bunu beğendi.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun. en iyisi hiç takışmamak (tbi bir sor sen yapabiliyormusun, hayır). kışın daha da artacak. sileceği çalışmayan, camı buğulanan vs vs... Allah hepimizi korusun

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Klasik bir kaza sebebi ve suçlu olan sensin.
    Mamba09, Iron&Road, EKONOMİ ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Tipik bir motosiklet canavarı davranışı. Ben şerit merit dinlemem, sollarım, aradan geçerim, ssğlarım, sonra ağlarım. Benim işim hep aceledir, o yüzden motosiklet aldım, ne yani trafik durunca ben de mi duracağım yani?
    Memento-Mori bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2sindede çok iyi reaksiyon vermişsiniz vallahi böyle dangalakların trafikte olması da çok can sıkıcı.
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun. en iyisi hiç takışmamak (tbi bir sor sen yapabiliyormusun, hayır). kışın daha da artacak. sileceği çalışmayan, camı buğulanan vs vs... Allah hepimizi korusun
    Teşekkür ederim

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klasik bir kaza sebebi ve suçlu olan sensin.
    Sizin düşüncenizdir saygı duyarım.

Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tipik bir motosiklet canavarı davranışı. Ben şerit merit dinlemem, sollarım, aradan geçerim, ssğlarım, sonra ağlarım. Benim işim hep aceledir, o yüzden motosiklet aldım, ne yani trafik durunca ben de mi duracağım yani?
    İnsan kalabalığından trafikte saatlerce beklemekten sıkıldığımız için motosiklete binmiyor muyuz zaten ? İstanbul'da keyif almak için motosiklet binen kaldı mı acaba ? Her fırsatta şehrin kalabalığından uzaklaşıp keyifli virajlar için km'lerce yol gitmiyor muyuz ? Trafikte bekleyecek olsam gider otomobile binerim ancak ben hem hayatımı riske atıp motosiklete binerken hemde trafikte bekleyemem kimse kusura bakmasın. Video da hiç bir taşkınlık yaptığımı düşünmüyorum. Maddi manevi bir kaza atlatmış olmama rağmen efendiliğimden ödün vermedim.

sadece motorcu değil panelvan da suçlu önünde bir saniye duraklayan araca bile tahammül edemiyor baksanıza
    geçmiş olsun bu arada
    gurkanerkan bunu beğendi.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    burada araç sürücüsünde de hata var sende de ihmal yok dersek yalan olur. çünkü karşı yönden araba gelmediği için bi anda yaya da atlayabilirdi yöne. birden çok ihtimalli bir olay. ama iyi kurtulmuşsun o ayrı. araç sürücüsüne laf söylemeye gerek yok. o ne kadar öndeki arabaya tahammül etmiyorsa sende aynı şekilde tahammül etmeyip geçmeye devam ediyorsun nitekim bende aynısını yapıyorum. bu gibi durumlarda çok söylenmemek gerek. bizi görmediklerini düşünerek haraket etmeye devam etmeliyiz
    Sokollu, mehmetenis ve yasdal bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    İhmal olduğu, suçlu olduğum yorumuna göre daha adil oldu sanırım.
    samet10 ve Cavalry bunu beğendiler.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    O ortadaki sarı çizgiler ne işe yarıyor olabilir?

Sen minibüsün yerinde olsaydın ve önündeki arabayı o şekilde sollamaya çıktığında arkadan gelen bir kamyon/araba seni o şekilde sıyırsaydı ne derdin? Kim suçlu olurdu?

Ya da o trafik, minibüsten/arabadan inen bir yaya için durmuş olsaydı ve minibüsü geçtiğin anda önüne yaya/çocuk/bisikletli çıksaydı suçlu kim olurdu?
    Sokollu, mehmetenis ve sey_47 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ortadaki sarı çizgiler ne işe yarıyor olabilir?

Sen minibüsün yerinde olsaydın ve önündeki arabayı o şekilde sollamaya çıktığında arkadan gelen bir kamyon/araba seni o şekilde sıyırsaydı ne derdin? Kim suçlu olurdu?

Ya da o trafik, minibüsten/arabadan inen bir yaya için durmuş olsaydı ve minibüsü geçtiğin anda önüne yaya/çocuk/bisikletli çıksaydı suçlu kim olurdu?
    Ben minibüsün yerinde olsam çıkacağım zaman kontrollü çıkarım. Hadi diyelim kontrolsüz çıktım ve istemeyerekte olsa kazaya sebebiyet verecektim gider özür dilerdim. Minibüsün önünden geçebilecek birinin hayatını tehlikeye atmayacak hızlarda ve kontrollü gittiğimin farkına varamamış olabilirsiniz.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan kalabalığından trafikte saatlerce beklemekten sıkıldığımız için motosiklete binmiyor muyuz zaten ?
    Hayır. Çoğumuz şehir içinde (ve hatta şehir dışında) bir noktadan diğerine hızlı, etkin ve güvenli bir şekilde gitmek için motora ve otoya biniyoruz. Trafik ulaşım için yapılır, arada zevk alıyorsanız buna kimse itiraz etmez. Ama bunu bir hak olarak ileri sürerseniz size garip garip bakarlar.
    İstanbul'da keyif almak için motosiklet binen kaldı mı acaba ?
    Bakınız bir önceki cevap.
    Her fırsatta şehrin kalabalığından uzaklaşıp keyifli virajlar için km'lerce yol gitmiyor muyuz ?
    Herkesin farklı bir gerekçesi olabilir, şehrin kalabalığına katkıda bulunmadığınız sürece ben karışmam.
    Trafikte bekleyecek olsam gider otomobile binerim
    Hem otomobile binip hem de sizin gibi düşünen otomobil sürücülerinin mesela İstanbul'da yol açtığı kazaları hepimiz görüyoruz.
    ancak ben hem hayatımı riske atıp motosiklete binerken
    Hayatınızı riske atmanız sizin seçiminiz, size ayrıca bir hak sağlamaz, önemli olan başkalarının canını malını riske atmamanız.
    hemde trafikte bekleyemem kimse kusura bakmasın.
    İşte burada durup başkalarını dinleyeceksiniz. Bu sözünüze zerre kadar beyni olan herkes şiddetle karşı çıkacaktır. Eğer uygar bir ülkede yaşıyor olsaydınız, "trafikte beklememeyi" tercih ettiğiniz üçüncü seferde ehliyetinizin uzun bir süre uçtuğunu ve size kallavi bir ceza verildiğini görecek, uzun bir süre psikiyatrik tedavi almak zorunda kalacaktınız. Siz burada uygar olmayan bir milletin uygar olmayan bir ülkesinde araç kullanmanın lüksünü yaşıyorsunuz. Hiç olmazsa bunun farkında olun ve "dayılanmayın".
    Video da hiç bir taşkınlık yaptığımı düşünmüyorum.
    Sorun galiba sizin kendi hareketlerinizi nitelendiriş şeklinizden kaynaklanıyor. Siz duran bir trafikte , duran araçların yanından, karşı şeridi işgal ederek geçmeyi taşkınlık olarak algılamıyorsanız bence bir psikiyatr ile konuşmanız yararlı olabilir. Bunu hakaret etmek, laf çarptırmak için söylemiyorum. Sadece psikiyatriden çok az da olsa anlayan, psikiyatri konusunda bir-iki kitap çevirisi yapmış biri olarak söylüyorum, alınmaca gücenmece yok.
    Maddi manevi bir kaza atlatmış olmama rağmen efendiliğimden ödün vermedim.
    Kazayı sadece siz atlatmadınız, sizin yüzünüzden o minibüs sürücüsü de (galiba minibüstü) atlattı. Bence asıl o, efendiliğinden ödün vermedi, siz değil. Siz, özür dileme konumundasınız.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Guvenlik balonu ve 3 sn kuralini uygula dostum torunlarina anlatacagin anilarin olsun..
    Cavalry ve Sokollu bunu beğendiler.

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    O minibüsün önünden çocuk da fırlayabilirdi. Gerçekten haksızsınız
    gurkanerkan bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gidiş-geliş tek şerit yolda önünüzde kaç araç beklediğini görmüyorken, kulllanmamanız gereken şerite geçmekle hatayı en başta yapmışsınız.

Minibüs şoförünün aynı hatayı yapması sizi mağdur duruma getirmez. O keko hakkında konuşmaya gerek yok zaten. Laf yetiştireceğim diye yine olmamanız gereken bir şeritte seyrediyorsunuz . Merak ediyorum videonun devamında yine şerit ihlali yapmaya devam ediyor musunuz ?

Başka bir videonuzu daha izledim, önünüzdeki aracın şerit değiştireceğini farzederek ( arabanın % 80'i sizin şeritteyken) araya girmeye çalışmıssınız.

Motosiklete binmek için acele edin ama üstündeyken etmeyin
    Alk34, gurkanerkan, phradrel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Bundan sonra motosikletlerin ters şeride girip, bi de yağ gibi üste çıkmaya çalışacaklarını aklımda tutarım. Sağ olun çok eğitici bi video kaydı olmuş.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan sonra motosikletlerin ters şeride girip, bi de yağ gibi üste çıkmaya çalışacaklarını aklımda tutarım. Sağ olun çok eğitici bi video kaydı olmuş.
    Faydalı olduysa ne mutlu. Kamyoneti kullanan arkadaşla karşılaşıp eğitimi uygulamalı olarak yaşamazsınız umarım.

Motosikleti
    125MG - 200NS - 400UG
    .....sonra da motorcular niye saygı görmüyor

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    bu videodaki en suçsuz kişi starex sürücüsü. karşı şeritte beyaz poloyu kullanan kişi ben olsam sırf panikten üstüne çıkardım motorcunun. şerit içindeyken de direksiyon oynatmak için aynaya bakacak hali yok araba sürücüsünün. yollar motorların olduğu kadar arabaların. ama pardon motor özgür ruhtu.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    bu videoda kendinizi haklı görmeniz aynı hatayı tekrarlamanıza sebep olacaktır.

türkiyede lane splitting yasal olmadığı gibi halkın da kabullendiği bir şey değil, yani siz filtreleme yaptığınızda sizi görmeyecekleri aşikar. aracın bu hareketi yapacağını öngörmeniz gerekiyordu. Panelvan sola çıkmadan önce tekerinin sola döndüğünü görebilirdiniz. ya da daha önceden(ki bence olması gerken de bu) sağ kavşakta tıkanıklık olduğunu ana yol üzerindeki araçların sağ tarafta kilitlenen trafiği aşmak için zaten solda olduklarını ve daha da sola kayabileceklerini düşünmeniz gerekiyordu.

diğer araç sürücüleri sollarında; gittikleri yönde başka bir şerit yoksa sol aynayı kullanmazlar. en sağdayken de sağ aynayı kullanmazlar.

Diğer araç sürücüsüne "suç" isnat edeceğinize bence neden beklemedim diye kendinize sorabilirsiniz.

Ayrıca motosikelt sürmek bu şehirde çok keyifli; satranç gibi sürekli düşünmeniz sürekli sürüşünüzü buna uydurmanız gerekiyor.
    Cavalry, Sj's ve gurkanerkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)