Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

İscilik parasi alinmadan motorun yagini degistirebilecegim yer varmi ? El insaf 60tl

Motovento
    REKLAM ALANI
    demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Benim anlamadığım arkaşı neden bukadar eleştiriyorsunuz bilmem bisiklet bile sürme filan ayıptır.

Belki kendi değiştirecek zamanı yok belki elinde ekipman yok para vermek istemiyor kendi tercihi.

Allah aşkına 50-60 TL bir yağ değişimi için ne demek yahu ?

Benden böyle para isteseler yağı boşaltırım 20 tl verip birdaha böyle yerlere uğramam.

3-4 dakikalık bir iş için aşırı fazla bu paralar.
    barodi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    açıkçası 50 lira bencede fazla. yağ değişimi işçiliği 20 lira bence yeterlidir.

yağı alıpta belediyeye vermek çok zor değil. arıyosun gelip alıyolar o derece kolaylıklar var. bir huni alıyosun 1 anahtar genelde bundan ibaret.

sen adamın müşterisisin balatana sağına soluna baksın ki bir sorun varsa değiştirtsin. maliyetinin %100ünden fazlası ticarette pek iyi değildir. herşeyin hakkını alıp ve vermek gerekir.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayılabilecek sebeplerden birisi bu forumdaki mesajların içinde yatıyor. "Abi birisi bana motorun nasıl açacağını anlatsın ben motor açacağım" kafasının ağırlıkla hakim olduğu bir müşteri kitlesinin acilen ve etkin şekilde sağılması şarttır. Yoksa bunlar çok geçmeden ya bir duvar resmi olurlar, ya da parayı sağa sola saça saça züğürtlerler, müşteri olma sıfatını yitirirler. Tamircinin kafası da müşterininkinden farklı olmazsa ortaya bu tablo çıkar işte. Galiba mesele bir düzey meselesi.

Ben birkaç otomobil forumuna da üyeyim. Oralarda da burada olduğu kadar çok sayıda saçmasapan adam var, ama bunların saçmalama katsayısı bir başka. Erişmek mümkün değil. Kendi içlerinde bir kült oluşturmuşlar, ne kadar cahilseler o kadar fazla iddia sallıyorlar. Ne kadar çirkefleşirlerse sözlerinin o kadar dinleneceğini zannediyorlar. Eğitim (tahsil değil!) yok, kültür yok, görgü yok, aileden gelen terbiye yok, ahlak yok, en önemlisi beyin yok. Bunlar maalesef günümüz Türkiyesinin vitrinindekiler kadar sağmal yaratıklar, hatta belki de tam kendileri işte. En büyük marifetleri sıkışınca hemen bir sürü oluşturup ölümüne saldırmak. Zannediyorlar ki bugüne kadar yüzlerce kez denenmiş ve başarılamamış bu yöntemle başarılı olacaklar.

Neyse, bu konu çığrından çıktı. Ben konuyu kendi açımdan kilitliyorum, bütün aksırma tıksırmalara sağırım artık!
    Siz baya dolmussunuz.
    Mengu16 bunu beğendi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Yalnız yağ değiştirecekseniz göze fazla geliyor. Benim kendi atolyem, tüm alet edevatım, az sayılmayacak da el becerim var. Yine de ST'yi zamanı geldiğinde (10 bin km de bir) Touratech 'e götürüyordum. Sadece yağı değişsin diye değil tabi. 10 bin de bir yapılan bakımda benim atladığım (ki kullanma kılavuzunda neyin ne zaman değişeceği de yazıyor) değişmesi gereken bir parça vardır. Bozulmadan beni uyarır değiştirirler. Veya bakımda kontrol ettiği benim hatırladığım yirmi küsür maddelik bir listeleri var onları kontrol ederken incik cincik sıkıntı verebilecek aksamı da görüp önlem alıyorlar. Diagnostic e bağlayıp genel bi kontrol yapıyorlar. Motorumun sesinden evel Allah anlardım, ama yine de uzman kulağının arada bir dinlemesi iyidir. Ben bütün bu hizmete veriyorum işçilik parasını. Yoksa tapayı aç yağı süz doldur işinin ücretsiz olması gerektiği konusunda aynı fikirdeyiz. Otomobilimde para vermiyorum. Motosikletimde de vermemem lazım. Nispeten otomobilden daha kolay olduğu aşikar. En azından lifte falan kaldırmaya gerek kalmıyor.
    UNdocab bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız yağ değiştirecekseniz göze fazla geliyor. Benim kendi atolyem, tüm alet edevatım, az sayılmayacak da el becerim var. Yine de ST'yi zamanı geldiğinde (10 bin km de bir) Touratech 'e götürüyordum. Sadece yağı değişsin diye değil tabi. 10 bin de bir yapılan bakımda benim atladığım (ki kullanma kılavuzunda neyin ne zaman değişeceği de yazıyor) değişmesi gereken bir parça vardır. Bozulmadan beni uyarır değiştirirler. Veya bakımda kontrol ettiği benim hatırladığım yirmi küsür maddelik bir listeleri var onları kontrol ederken incik cincik sıkıntı verebilecek aksamı da görüp önlem alıyorlar. Diagnostic e bağlayıp genel bi kontrol yapıyorlar. Motorumun sesinden evel Allah anlardım, ama yine de uzman kulağının arada bir dinlemesi iyidir. Ben bütün bu hizmete veriyorum işçilik parasını. Yoksa tapayı aç yağı süz doldur işinin ücretsiz olması gerektiği konusunda aynı fikirdeyiz. Otomobilimde para vermiyorum. Motosikletimde de vermemem lazım. Nispeten otomobilden daha kolay olduğu aşikar. En azından lifte falan kaldırmaya gerek kalmıyor.
    O dediklerini yapsalar kimsenin lafı olmaz zaten d hiç öyle yapılmıyor.
    Servis motosikleti diagnostiğe bağlayıp bakmaya ayrıca 100tl fiyat çekiyor. Altı üstü usbden kablo takıp "Check" butonuna tıklıyor. Cihazın parasını 2 ayda çıkartıp gerisi kâr olarak cebe atıyor.

BMW'nin değişik zamanlarda değişik kontrolleri var birşey diyemem fakat servis kılavuzunda çoğunu bulabilirsin. Atlama durumu olmaz.
    Dediğin gibi anlayan birine kontrol ettirmek doğru bir karar bencede fakat 20-30bin km veya yılda 1 gibi bir süre daha mantıklı geliyor bana.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz baya dolmussunuz.
    Adam her yakaladığına kafa göz giriyo ya. Ciddiye almaya değmez. Bana yazdığı ilk cevap bile direk saldırı, daha önceden yazışmamız bile yok ilk mesajda saldırıyo.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam her yakaladığına kafa göz giriyo ya. Ciddiye almaya değmez. Bana yazdığı ilk cevap bile direk saldırı, daha önceden yazışmamız bile yok ilk mesajda saldırıyo.
    uslubunun sert oldugu dogru ama yine de beyefendinin bu konudaki son mesajinda hakli oldugu noktalar oldugunu dusunuyorum.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)