Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İscilik parasi alinmadan motorun yagini degistirebilecegim yer varmi ? El insaf 60tl

Motovento
    REKLAM ALANI
    CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süpermarkete; çevrede bolca olsa gerek.
    Derken ? Cagdas, begendik gibi supermarketler mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çırak angaryası ile usta işini bir tutmayın. Çok farklı şeyler.
    Aynen.

İsterseniz birileri size göstersin nasıl değiştireceğinizi, iyice izleyin, sonrasında siz değiştirirsiniz.

Ya da üsküdarda Ferhat Ustaya gidin, Ersin'i bulun benden selam söyleyin 5-10 TL değiştirir.

Motosikleti
    yamaha rx 115 , MZ 251 , MZ 301
    ÖĞREN KENDİN DEĞİŞTİR HİÇ ZOR DEĞİLKİ 50 60 YADA 10 20 VERECEĞİNE ONA BENZİN KOY GEZ

Motosikleti
    Xj6
    Hocam ne güzel demişsin 5dakikalık iş diye. al bi karton dizin kirlenmesin, bak motorun altına, koy kabı, sök vidayı, boşalt yağı, biraz sağa sola yatır iyice boşalt içini, tak vidayı, al yağı, aç üst kapağı, dök hazneye kapat kapağı 5-10 dakikada çalıştır motoru oldu bitti. Eldiven takmayı unutma yağ kolay kolay çıkmıyor.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Çok isterim, bir motor tamircisi çıksa da yağı değiştirmeden değişim ücreti ödeyecek kullanıcı arıyorum diye bir mesaj yazsa. Acaba kaç kişi talip olur?
    beko12345 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel bize Iscilik ucreti yok cunku seni calistiriyoruz, motul yagi da ucuza aldiriyoruz sana.
    fikir çok güzel. mekanın ismini de selfservis olarak değiştirmek lazım.

Motosikleti
    F850 Gs
    Merhabalar

Bir yag fiyatina ek isciligi de eklenince 60 normal bir fiyat mi yargilamak ya da sorgulamak bana dusmez..

yalniz oyle ustalar var ki " 35 tl ye degistiriverem abem" diyen...

Ben kendim motosikletimin yagini degistirmekten iyi ki zevk aliyorum...

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Benzin istasyonlarında yağ alırsan değişim bedava,
    Yag filtresinide değiştiriyorlar takımları var,
    5 tl de bahşiş
    İşlem tamam

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Ankaradaysaniz yaginizi ve filtrenizi alin gelin ben degistirivereyim. Hatta cay ikram ederim size
    Istrseniz nasil yapaaginizi da anlatirim. Hatta sizee yalin bi yerde bulusalim. Yapracika kadar gelmeyin. Ne de olsa 5 dklik basit bir is. Elime yapisacak degil ya

Bu arada ticaretini yapmiyorum bu isin yani dukkanim falan yok. Keske olsa...
    barodi bunu beğendi.

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    tamirciler kendileri yag satiyor zaten. yagdan para kazaniyorlar isciliktende almasinlar castrol power 1 yag 18 kusur liraya geliyor onlara 30 liraya satsalar bir tapa acip yagi bosaltsalar tamam iste 10 lira cepte. adamin dukkan parasi bilmem nesinin hesabini bir musteriden cikartirsa adamda akilli adamsa gitmez bir daha ben 10 liralik yaga birde iki vida sikmaya 45 lira para isteyince gitmemistim bir daha
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    F850 Gs
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin istasyonlarýnda yað alýrsan deðiþim bedava,
    Yag filtresinide deðiþtiriyorlar takýmlarý var,
    5 tl de bahþiþ
    Ýþlem tamam
    ilk defa okudum boyle bir bilgi...ee kim degistiriyorr

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koca İstanbul'u fellik fellik geziyosun da bir usta bulamadın mı

O paraya komple periyodik bakım yaptırırsın,(parçaları al git) yemişim garantisini servisini
    barodi bunu beğendi.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Yokmu arkadaşa yakın olan hayrına bi değiştirin arkadaşlar.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Gel yanıma değiştireyim.

Motosikleti
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk defa okudum boyle bir bilgi...ee kim degistiriyorr
    Petrol ofisi'lerde bu is icin ayri bir yer ve personel mevcut. Ancak motosiklet bilgisi olan personel varmidir iste o da kader, kismet, sans...

Motosikleti
    Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ancak motosiklet bilgisi olan personel varmidir iste o da kader, kismet, sans...
    Motosiklet bilgisi lan personel çalıştırıyorlarsa onun maaşına katkıda bulunmak zorunda kaırsınız. Sakın ha! İyisi mi siz bir kazma bulup işi on yaptırın, değişim ücreti istemez.

Motosikleti
    Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet bilgisi lan personel çalıştırıyorlarsa onun maaşına katkıda bulunmak zorunda kaırsınız. Sakın ha! İyisi mi siz bir kazma bulup işi on yaptırın, değişim ücreti istemez.
    Ne demek istediginizi tam olarak anlayamamakla beraber ankara sincanda baser fordun yanindaki petrol ofisinde gozlemlediklerimi aktardim.

O bahsettiginiz kazma gonullu olarak ben olabiirim. Konu sahibi ankaradaysa sarf malzemelerik alip ozel mesaj atarsa iletisime gecebiliriz.

Motosikleti
    Ne demek istediginizi tam olarak anlayamamakla beraber ...
    Yazdığımı okudum, imla yüzünden utandım. Klavyemde sürekli birtakım harfleri kaybediyorum, bu sefer okumadan göndermişim.
    Siz bu işi yapabildiğinize göre o kazma olamazsınız. Benim anlatmaya çalıştığım şey, bir işi yapacak bilgi, beceri ve deneyime sahip bir insana iş yaptırırsanız bunun için bir bedel ödemeniz gerektiğidir. Bu bedeli de siz belirleyemezsiniz, işi yapacak olan belirler. Siz ancak kabul edip etmeme hakkına sahipsiniz. Ücreti beğenmiyorsanız, beğeneceğiniz ücreti isteyen birini arar bulursunuz. Ne kadar ekmek, o kadar köfte lafını da böylece öğrenirsiniz.
    Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla yaptım, umarım üstünüze alınmazsınız...

Motosikleti
    Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...benim anlatmaya çalıştığım şey, bir işi yapacak bilgi, beceri ve deneyime sahip bir insana iş yaptırırsanız bunun için bir bedel ödemeniz gerektiğidir. Bu bedeli de siz belirleyemezsiniz, işi yapacak olan belirler. Siz ancak kabul edip etmeme hakkına sahipsiniz. Ücreti beğenmiyorsanız, beğeneceğiniz ücreti isteyen birini arar bulursunuz. Ne kadar ekmek, o kadar köfte lafını da böylece öğrenirsiniz.
    Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla yaptım, umarım üstünüze alınmazsınız...
    Bu dediklerinizin altina ben demisim gibi imza atarim. Ancak, diger araclarda sadece yag degisimi yaptirabilmek icin yagi satinalmak yeterliyken neden motosiklette neden fazladan ucret istenir onu anlamakta zorlaniyorum. Sonucta yapilan islem ayni.

Su yonden de bakmakta fayda var: motosiklet yagi degisim zamani genelde rutin bakim zamanina denk getirildiginden istenen fazladan ucret bakim icin isteniyo da olabilir.

Arabamin ve artik motosikletimin bakimlarini ve kucuk arizalarini giderebilen biri olarak kendimi sansli hissettim su an.

Motosikleti
    ...neden motosiklette neden fazladan ucret istenir...
    Sayılabilecek sebeplerden birisi bu forumdaki mesajların içinde yatıyor. "Abi birisi bana motorun nasıl açacağını anlatsın ben motor açacağım" kafasının ağırlıkla hakim olduğu bir müşteri kitlesinin acilen ve etkin şekilde sağılması şarttır. Yoksa bunlar çok geçmeden ya bir duvar resmi olurlar, ya da parayı sağa sola saça saça züğürtlerler, müşteri olma sıfatını yitirirler. Tamircinin kafası da müşterininkinden farklı olmazsa ortaya bu tablo çıkar işte. Galiba mesele bir düzey meselesi.

Ben birkaç otomobil forumuna da üyeyim. Oralarda da burada olduğu kadar çok sayıda saçmasapan adam var, ama bunların saçmalama katsayısı bir başka. Erişmek mümkün değil. Kendi içlerinde bir kült oluşturmuşlar, ne kadar cahilseler o kadar fazla iddia sallıyorlar. Ne kadar çirkefleşirlerse sözlerinin o kadar dinleneceğini zannediyorlar. Eğitim (tahsil değil!) yok, kültür yok, görgü yok, aileden gelen terbiye yok, ahlak yok, en önemlisi beyin yok. Bunlar maalesef günümüz Türkiyesinin vitrinindekiler kadar sağmal yaratıklar, hatta belki de tam kendileri işte. En büyük marifetleri sıkışınca hemen bir sürü oluşturup ölümüne saldırmak. Zannediyorlar ki bugüne kadar yüzlerce kez denenmiş ve başarılamamış bu yöntemle başarılı olacaklar.

Neyse, bu konu çığrından çıktı. Ben konuyu kendi açımdan kilitliyorum, bütün aksırma tıksırmalara sağırım artık!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)