Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motosiklet hırsızlarına karşı akıl almaz icadım

Motovento
    REKLAM ALANI
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı enlighteray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sen elektronik ya da yazılım mühendisisin anladığım kadarıyla.

bence ülkemiz adına avici gibi yeteneklere sahip çıkmalıyız, bak zamanında kadir inanıra sahip çıkamadık, atom fiziğinede profesörlüğe de lanet olsun dedi ve bıraktı. bilimde geri kalmamızın sebebi hep bundan. bu eleman kadir inanırdan bile daha büyük potansiyele sahip.
    adam kalem pille elektronik devreyi sensörleriyle 1 yıl çalıştırıyor. valla helal olsun. sağda solda harcanmasa bari.
    yani ne diyebilirim ki, biz konuşuruz, avici yapar zaten başlıkta da demiş, akıl almıyor :D
    Bilgisayar mühendisiyim. Hayır işin kötü tarafı içeride çocukların tasarladıkları bir devreye kernel derliyorum, devrenin üzerinde proximity modülü var, gördükçe duracell aklıma geliyor, gülesim geliyor işime konsantre olamıyorum ((((:

Dostum çok var bu ülkede "tutmayın küçük enişteyi"lerden ne yazıkki. Ama iş icraata geldimi sıfır. Anca laf.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı enlighteray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sen elektronik ya da yazılım mühendisisin anladığım kadarıyla.

bence ülkemiz adına avici gibi yeteneklere sahip çıkmalıyız, bak zamanında kadir inanıra sahip çıkamadık, atom fiziğinede profesörlüğe de lanet olsun dedi ve bıraktı. bilimde geri kalmamızın sebebi hep bundan. bu eleman kadir inanırdan bile daha büyük potansiyele sahip.
    adam kalem pille elektronik devreyi sensörleriyle 1 yıl çalıştırıyor. valla helal olsun. sağda solda harcanmasa bari.
    yani ne diyebilirim ki, biz konuşuruz, avici yapar zaten başlıkta da demiş, akıl almıyor :D
    Ahahaha abi dalga gecin eyvallahta boyle dalga gecin. Ego kokan kendini bir boka derman olurum sanan adamlar terketsin burayi. Ayrica o sensörün sadece sensörün pille calisacagina 1 sene boyunca eminim :d

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Motoru yerden 3cm yüksltip altına o kalınlıkta bir tahta koy sonra kamyonete yükle götür yükledikten sonra sensörün amk, yardır kaç

Motosikleti
    Hyosung Gv250
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahahaha abi dalga gecin eyvallahta boyle dalga gecin. Ego kokan kendini bir boka derman olurum sanan adamlar terketsin burayi. Ayrica o sensörün sadece sensörün pille calisacagina 1 sene boyunca eminim :d
    arkadaşım şimdi adamın hareketleri ego kokmuyor gerçekten işin nasıl olduğunu sen bilemeyeceğin için adamın tüm akademik kariyerine ve mesleki birikimine küfür eder gibi davranıyorsun haberin yok. Bizim memlekette bilgisayar mühendisiyim diyen adama "bizim yeğen de web sitesi yapıyor işte" diye karşılık veriyorlar. gerçi bunun bir iki tık üst seviyeleri de var misal adam tekniker gerçekten de başarılı yani lafım yok gelmiş mühendisle aynı işi yaparım ben falan diyor. O işler öyle olmuyor kusura bakma yani. İşin teknik detayı var bir sürü..

Bu arada senin bahsettiğin sensörlerden benim bildiğim 3 kullandığım 2 tip var, infrared, ultrasonik ve lazer teknolojisi ile çalışan olarak. Telefonda hangisi vardır bilemedim ama, lazer teknolojisi kesin değildir o kadar küçük parça lazer için henüz yok, ultrasonik desen onlar ucuz hassas olanları da var ama telefonda olduğunu sanmıyorum yinede olsa olsa infrared falan vardır kameranın sağında solunda bir yerde onlarında açık havada ışığa hassasiyetleri oluyor telefonda nasıl ölçüm yapılıyor araştırmak lazım yani, belki sensör yok düz mantık kamera ile ölçüm yapıyor, yanlız bunların hepsi doğrudan yerle arasında engel kabul etmeyen cihazlar ölçüm sıkıntısı olacaktır diye düşünüyorum. birde deli gibi pil yer senin dediğin gibi bir pil sırf sensör için 1 yıl yetmeyebilir tut ki yetsin şimdi 1 sensör deyip kıvırma hemen senin o sensör bi sürü ıvır zıvırla çalışıyor tek başına bir hükmü yok.. tüm cihazı toparlasan 1 bluetooth smart kullansan 20-30 gün şarjın yetecek o da iyi optimizasyonla.. Akü falan dersen işte onlar hep mühensilik sıkıntısı, hırsız ilk aküye dalar misal, o yüzden sen aküye bağlı sistem tasarlarsan o ürünü 3-5 kişi alır ama öyle kötü anlatırlar ki bir daha satamazsın, böyle işin altını üstünü düşünmeden fikir yürütünce kolaydı tabi.. adam sana bu işten anlamıyorsun derken sadece bunu kastediyordu işte..

Ama bak mozgur arkadaşın tek bir hatası var bana göre, müşteri profili çoğunlukla senin gibidir teknik olarak gerçekten bilmezler ama sürekli de teknolojiyle iç içe bir çağda yaşadığımızdan anlıyoruz biz bu işten ya o kadar da değil gibi bakarlar olaya neden çünkü elinde 2000tl ye telefon var tüm güncel telefon karşılaştırmalarını okumuş işlemcilerin, ekran kartlarının, ramlerin karşılaştırmalı testlerine bir göz atmış, anlamasın mı daha. 2 haftada bir ortalama müşterilerle toplantıya gidiyorum revizyon falan gerekiyor, demo yapıyorum adamlara istedikleri uygulamalarla alakalı vs göbeğim çatlıyor resmen. Memlekette sanırsın herkes dahi olmuş, eline tablet alıp kullanmayı bilen interneti 5-6 yıldır kullanan azıcık teknoloji haberi okuyan herkes kendini bilgisayarcılarda ne yapıyor moduna sokuyor. Hani vakti olsa benim yaptığım işi yaparmış da, lutfettiğinden ben yapıyorum sanki(teknik olarak evet yapar yapması da anormal değil zaten ama aynı vakte bende sahip olsam avukatlık doktorluk falan yapabilirim öyle düşünün olayı).. Kısacası müşteriler hep böyle mozgur profesyonel olmamız lazım bizim

son olarak gerçekten önlem almak isteyenler için hazır hizmet sağlayıcılar mevcut,

http://www.mototrack.com.tr/

bu eğer her motosiklete uzaktan motor bloke sistemi uygulanabiliyorsa en azından kamyona yüklenmediği sürece motoru götüremezler.. üzerinde durulabilir bir sistem olduğunu düşünüyorum.
    potasyum, mozgur ve Cavalry bunu beğendiler.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    mototracktan daha önce sistem taktırdım.piyasadaki araştırdıklarım arasında en iyi ping oranına sahip.Kendiside çok ilgili birisi.Ben daha iyisini bulamadım.(tabi jammer nedeniyle kaskoya ve çelik kilite döndüm tekrar)
    Bide bu kadar lazer sensör v.s takıcağınıza alarmdeki gibi sarsıntıda haber vericek bir şey daha mantıklı.Mototrackten taktırdığım sistemde mesaj uyarısı vardı.hareket sensörlü.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı kst_shn adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ama bak mozgur arkadaşın tek bir hatası var bana göre, müşteri profili çoğunlukla senin gibidir teknik olarak gerçekten bilmezler ama sürekli de teknolojiyle iç içe bir çağda yaşadığımızdan anlıyoruz biz bu işten ya o kadar da değil gibi bakarlar olaya neden çünkü elinde 2000tl ye telefon var tüm güncel telefon karşılaştırmalarını okumuş işlemcilerin, ekran kartlarının, ramlerin karşılaştırmalı testlerine bir göz atmış, anlamasın mı daha. 2 haftada bir ortalama müşterilerle toplantıya gidiyorum revizyon falan gerekiyor, demo yapıyorum adamlara istedikleri uygulamalarla alakalı vs göbeğim çatlıyor resmen. Memlekette sanırsın herkes dahi olmuş, eline tablet alıp kullanmayı bilen interneti 5-6 yıldır kullanan azıcık teknoloji haberi okuyan herkes kendini bilgisayarcılarda ne yapıyor moduna sokuyor. Hani vakti olsa benim yaptığım işi yaparmış da, lutfettiğinden ben yapıyorum sanki(teknik olarak evet yapar yapması da anormal değil zaten ama aynı vakte bende sahip olsam avukatlık doktorluk falan yapabilirim öyle düşünün olayı).. Kısacası müşteriler hep böyle mozgur profesyonel olmamız lazım bizim
    O yüzden işin mutfağından çıkmıyorum hiç. (:

Çok acayip bir ülke burası. Orada burada iki kelam duyan herkes bilimadamı kesiliyor başımıza boş teneke çok ses çıkarır misali... Ha ama sorsan bu güne kadar bu ülkeye, bu insanlara ne katkın oldu diye tık yok.Saksıdaki çiçek misali boş gelip boş ölüyorlar.

Sonuç ortada bu yüzden. Herkesin herşeyden anladığı(!) ama neredeyse 0 üretim yapan bir ülke konumuna geldik.

Hayır şaka gibi proximity mesafe ölçer sensörle hırsız alarmı yapmak. İşin teknik kısmını geçtim hırsızın alarmı çalıştırabilmesi için ya yanında vinç taşıması lazım ya da motoru sırtlayıp kamyona öyle yüklemesi lazım :D:D:D

teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    Benim motorlarım apartmanın açık bahçesindeki otoparkın en arkasında duruyor. Ağaçların dibinde. Yani benden başkasının işi olmayan bir yer. Bizim teknikçiye sensörlü ışık yaptırdım. 2 tane de 300 wattlık ışık. Gece olur da biri oralarda dolaşırsa 2si birden bir çakıyor, tavşana dönüyorsun :D Allaha şükür şimdiye kadar sorun çıkmadı.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Otomatik redline olayı güzel fikir

Bir de şok cihazlarından bozma bir düzenek de olabilir gibi.

Sensörlü 300w ışık da güzel.

Özgürr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS RTR 150 + Yamaha R25
    Alıntı ulassscannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön tekerin altına kaykay koyup alan var hocam en mantıklısı tam motora bakan spot ışığı ve hedefe kilitlenen otomatik minigun. Alet bakacak aa motoru götürüyo, locked dıt dıt dıt piçuvvvv diye ayı bayıltan oklardan saydıracak
    motora denk gelırse o oklar motoru çizer .sas.s.ss.s.
    ulassscannn bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alarmlı disk kilidi takarım. Kilidi ön tekerin veya arka tekerin iç tarafına doğru son noktaya ceviririm. Yani ilk bakışta görünmeyen yere. Motoru az bir oynatınca ötmeye başlıyor zaten...

tabi motor bu sesi duyabileceginiz bir yerde olmali.

Nevada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    City Bike Racing 125
    Alıntı ulassscannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön tekerin altına kaykay koyup alan var hocam en mantıklısı tam motora bakan spot ışığı ve hedefe kilitlenen otomatik minigun. Alet bakacak aa motoru götürüyo, locked dıt dıt dıt piçuvvvv diye ayı bayıltan oklardan saydıracak
    Hocam bu mesajı çıktı alıp aselsan' a başvuru yap. Evrağa gerek yok yarın gel başla demezlerse bende bir şey bilmiyorum
    ulassscannn bunu beğendi.
    Ne gemiler yaptım, ne gemiler yaktım...

benim şu tarz bir fikrim var ama
    ihtiyacımız olan bir android yazılımcı
    artık ikinci elde 50 tl ye bile akıllı telefon var
    içine normal bir kontorlü hat konacak ve içine yazdırmış olduğumuz yazılım konacak
    telefonlardaki sensörler hareket algılarsa program içinde belirlenmiş numarayı arayacak ve aynı zamanda kulaklık çıkışından siren sesi verecek
    tabi kulaklık çıkışındada güçlü bir siren olacak enerjisini aküden alacak

varmı böyle bir yazılım yazabilecek birisi :D

Nevada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    City Bike Racing 125
    Alıntı Dağcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim şu tarz bir fikrim var ama
    ihtiyacımız olan bir android yazılımcı
    artık ikinci elde 50 tl ye bile akıllı telefon var
    içine normal bir kontorlü hat konacak ve içine yazdırmış olduğumuz yazılım konacak
    telefonlardaki sensörler hareket algılarsa program içinde belirlenmiş numarayı arayacak ve aynı zamanda kulaklık çıkışından siren sesi verecek
    tabi kulaklık çıkışındada güçlü bir siren olacak enerjisini aküden alacak

varmı böyle bir yazılım yazabilecek birisi :D
    Yazılmışı var:
    https://play.google.com/store/apps/d...oche.moto.demo
    Ne gemiler yaptım, ne gemiler yaktım...

yasin. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    motora dokuntuklarında bile alarm calıp senin elindeki alarm kumandası otmeye baslayan alarmlar var dedigin seyin aynısı yani bide gps takarsan tamamdır

Alıntı Nevada adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide bu sms atıyor sadece :(
    birde ingilizce değil tam olarak anlamadım(ing var sanırım indiriyorum)

bu arada tasker ile uğraşıyorum bu iş üzerine bişeyler ortaya çıkarsa konusunu açarım

ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suanki telefonum yerden kaç cm yüksekte oldugunu gosteriyor. Tabana gore baz aliyor, kizil otesi teknolojisi sayesinde, odak noktasini kesen ilk cismi baz aliyor yani Kapalı hava yada gps ile hicbir alakası yok. Yapilabilir cok basit bir duzenek bence. (Bilen icin tabi)
    böyle cm işi yapılacağına direk hareket sensörü ile yapılsın.sonuçta 10 cm teker oynayınca sıkıntı yok mu :D çinde 25 liraya satılan bir alarm ile halledilir

Motosikleti
    yamaha mt-25
    bu yazılım ilgimi çekti telefonuma kurdum deniyorum. güzel iş görür
    sms ile cihaz kontrol, mikrofon kayıt,kamera resim çekme, dropbox yedekleme gibi enteresan özellikler var.
    telefonun ekranını hoparlorü ledlerini titreşim motorunu ve kulaklık kısmını söketlerini söküp
    güzel bir takip cihazına cevrilebilir.
    birde yazılımda telefon şu alandan dışarı çıkarsa istediğin numarayı aratma varki hırsızların diyalogları dinlenebilir.

https://play.google.com/store/apps/d...droid.cerberus

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)