Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

OMM Touring ile Quney Ameriqa Qeyfi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Katılabilmek için IAM ve ARA road testlerinden en az 25-38 puan almak gerekiyormuş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paranız olsa da gidemiyorsunuz. Başka şartları var. Bilmem okudunuz mu?
    E adam IAM FIRST

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Öhömm...

Motor+artçı 10900 dölar,
    Benzin, sigorta, öğlen ve akşam yemekleri, extra içecekler vize, pasaport kıl tüy 13000 dölar ı bulurmu? bulur.
    Bugünkü kurdan hesaplarsak;
    39500 tl gibi bir rakam çıkyor...

Şimdi;

İki kişi, 10 günlük bir seyahat için günde 3950 tl yapıyor.

Belki bazıları için "ayy çok hesaplııııı"""" diyecekleri bir rakam olabilir ama açık konuşayım; O paraya Ailecek Tropik uzakdoğu adalarından birine gidilip, 10 günden çok çok daha uzun kalınıp, it gibi eğlenilip ömür boyu anlatılır mı?? Evet.

Birde "para versende gidemiyorsun çünkü bizim acayip isimli eğitimlerimizden bazılarını almış olman lazım" kısmı var. Bu zaten tamamen kişiye özel hale getiriyor bu işi.

Valla parası olan gitsin tabi. Dünya gözüyle patagonyayı görmemek olmaz. Olmaz da buralarda pek kimse tercih etmez bence...

Sağlıcakla...

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Patagonya gitmek istediğim bir kaç yerden sadece biri. Tur çok güzel.

Motosikleti
    honda nc 750x
    inşallah geçen hafta köprüde beni sıkıştıran 1200 gs sahibi lavuk bu geziye gider latin amerikalı bi gerilla grubunun eline düşer ve olaylar gelişir inş cnm yaa
    metinkilic ve Iron&Road bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılabilmek için IAM ve ARA road testlerinden en az 25-38 puan almak gerekiyormuş
    zaten ben katılamam benim puanın 25-38 aralığnda değil
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Ne kadarka KÂR AMACI GÜTMEYEN bi dernek
    kızıl şeytan bunu beğendi.
    - Ayağımız kick starta değer değmez, gözümüz dağlara çevrilir.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadarka KÂR AMACI GÜTMEYEN bi dernek
    Kâr amacı gütmüyor o vakit; direkt kâr güdüyor
    kızıl şeytan bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OMM R1200 GS sahibi banka mudurleriyle 70 bin liraya bmw kapaklamis biraz orta sinif ustu insanlarin klubu. Kendilerince bir takim misyon sahibi gibi etrafa lanse edip o bahsettiklerine yollarda uymayarak habire patliyorlar. Cogunlukla ne vites atmayi bilirler, ne de viraj almayi. Motorlari cok iyi oldugu icin (gercekten GS serisi cok iyidir, birakinca kendi kendine viraj alir, parmakla frene dokununca durur, ultra kontrolludur) kendileri iyi surucu olduklarini sanirlar.

Simdi boyle bir grubun elbette empoze ettigi egitim ve etkinlik sacmaliklardan oteye gecemeyecektir. Benim birinci agizdan gozlemlerim bu sekilde.

O tarihlerde Galapagos adasındaki türlerin kökeni adlı konferansa ev sahipliği yapacağımdan dolayı maalesef katılamıyorum. Yoksa bu fırsat kaçmazdı :(

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten gittikleri yer de patagonya , çok davetkar

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Hadi doğal yaşam ortamı oluşturalım. Ölmekten korkup, macera peşinde koşma heveslisi insanların paralarını alalım.

Çok basit, macera ve getirilerinden korkuyor veya çekiniyorsanız, maceraya atılmazsınız. Parası olanların, yakın çevrelerinde ben bunu yaptım diyebilmesi için oluşturulmuş organizasyon. Alkolsüz bira gibi bir şey.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    OMM ye inat FMD (fakir motorcular derneği) kursak nasıl olur. Zira bu ülkede aylık gelirin 4200 TL nin altındaysa fakir sayılıyorsun. Şahsen ben fakir sınıfındayım.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Ne cevherler var burada vay anasını. virajı içten almaya çalışıp karşıdan kamyonu görünce fren yapıp vites düşüren adamlar gelmişler ahkam kesiyorlar. Ya kusura bakmayın Türk icadı olsa anlayacağım söylediklerinizi de hocaların eğitimi bizzat İngiliz temsilciler tarafından yapılıyor. Yani sizin tecrübeleriniz gibi Türk icadı değiller. Gider bakarsınız uymuyıorsa yapmazsınız ama eğitim böçyle bir süreç değil zaten. Yaptığınız şeyi sorgulamanız istenir her zaman. Kesinlikle tek bir doğru yoktur. Adamlar 1940lardan beri çalışıyorlar bu sistemi oluşturmak için; elin Japon'u bile kapalı alan ötesine geçemezken İngiliz yol eğitimi veriyor. Neyi kıskanıyoruz anlamadım? Eğitimler pahalı; evet ama bu ülkede pahalı olmayan bir şey mi var? 30 bin liralık motora binerken ls2 kask takan adam da pahalı diye laf söylemesin ama?

Eğitimi nereden hangi konuda alırsanız alın, sürüşünüzü buna uydurmak size kalan bir şey. Herkes kaza yapıyor; yapmaya devam da edecekler. Eğitim kimseyi ölümsüz yapmıyor. Hepimiz nerden eğitim alırsak alalım bu ülkede bir gerçek var; sürüşe başladığınzıın beşinci dakikası sürüşünüz bozuluyor trafik size yön veriyor ve başlıyorsunuz sinirden apaçiliğe. çok az insan vardır bu ülkede sakin sakin araç kullanacak kadar çelik sinirleri olan.

Bu arada viraj almayı bilmeyen, vites atmayı beceremeyen OMM'cilerin isimlerini verebilir misiniz? Biz de gidip yanlışlıkla hoca diye paramızı kaptırmayalım.
    zaferce bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Vay anasını, zamanınız neden yok yahu, ankarada toplantıya mı gideceksiniz
    fakir psikolojisine girdim lan. 18,000 TL kiralama nedir olum.
    benim motorum 9 milyar :D üstüne koyup r25 bile alamıyorum :D

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    2. gün penguenler falan varmış ama zaten biz de o tarihlerde muhtemelen penguenleri seyrediyor olacağız

http://ommriders.com/Media/touring/O...agonya2015.pdf
    tanertc bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ha bu arada motosiklet hakikaten para işi. bir senede sadece 3 kere km'den periyodik bakıma giriyoruz. kıyafeti ayrı dert, kendisi ayrı dert. eğitimlerin fiyatı da nabza göre şerbet modunda...

Bu arada omm nin günlük eğitimleri(çoğu yerde dostça bilgi paylaşımı denir ama iki kez gözlemlenirsiniz) roadcraftlar 30TL.

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay anasını, zamanınız neden yok yahu, ankarada toplantıya mı gideceksiniz
    Hocam ne gezer bende o kadar para. Zaten puanla ilgili şartı da yerine getirmiş değilim. Alaylı yolla bir OMM eleştirisi yapmak istedim sadece. Yoksa sistem bence gayet güzel. Eğitimleri de almaya devam edeceğim. Henüz OMM'den almadım ama denk gelirse de alırım. Sadece daha ucuz ve daha yaygın eğitim yapmalılar demek için açtım başlığı. Eğitim başka bir şey gezi başka bir şey. Gezi OMM'nin peşinde koşması gereken bir şey değil esasen. Kaynaklarını daha ucuz ve yaygın eğitimlere ayırmalılar.

Baktım insanlar ciddi ciddi Patagonya Qeyfi diye başlık açıp kaçırmayın gençler diyebileceğimi sanıyor. Ben de daha açıklayıcı olsun diye, belki anlatmak istediğimi daha net anlatabilirim diye bu başlıktaki ikinci mesajımı yazdım. Ama ona rağmen laf IAM FIRST'den girip, BMW'den sekti, para babalığına dayandı ve başlık bir OMM'ye ve eğitime nefret kusma haline geldi.

Aslında hep slonganvari, basit yazmak lazım. "Adam gibi adam. Her motorcunun gönlümüzde yeri var. Herkese saygı duyarım. İki teker ruhu taşır. Motosiklet candır." gibi genel basit kalıplarla yazsam bu türden dertlerim olmayacak. Neyse dert değil. Basit yazayım:

Eğitim, cici. OMM Eğitimleri de cici. OMM Touring, kaka.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Ne diyim,

Gitmek isterim...
    Ama gel göri Türkiye ortalmasının üzerinde gelire sahip biri olarak bu rakkamlara, maaşlı bir adamın 10 günlüğüne ilişkiyi kesip, motor sürmeye Güney Amaerikaya gitmesi zor... ama çok paranız olur, işinizi ayarlayabiliyorsunuzdur, gidersini ayrı .. zaten bu geziler çok kalabalık falanda olmuyor... Bana maliyleter biraz yüksek gibi geldi.. Tabi kalınacak yere göre de değişir + mesafe uzak, uçak maliyeti fazla tutuyordu...

OMM de önemli işler yapıp, iyi seviyede tanışıklığım olan, hatta bana "tam koruma olmadan bakkala bile gitme" diyen arkadaşlarım var. Genel olarak bir parça BMW ve ekipmanda da bazı çok üst seviye markalara fazlaca sempati zemiştim. Birazda diğer eğitimleri yetersiz bulma gibi anlayamadığım hava vardı.

Tercih meselesi tabi.. Motosiklet Yol sanatı kitapları var... alın mutlaka okuyun, zaman zaman tekrarlayın hatta... üsretsiz teori eğitimlerine katılın ...

Eğitimin iyisi kötüsü olmaz, biraz daha piştikten sonra bende kontrol eğitimine ve takip edenlere gideceğim..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)