Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Pirelli MT 75 mi Michelin Pilot Street mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorum cbr 125 r üzerindeki lastikler kaydığı için lastiği değiştirmeyi düşünüyorum diablo rosso 2 diye düşünürken ebatlarının benim motora göre olmadığını gördüm bu iki lastik arasında hangisi iyidir sizce

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    lastik konusu acayip sıkıntılı bi durum allah kolaylık versin.
    ikiside iyi marka kesene ve kullanım şekline göre karar vermen daha yararlı olur

Alıntı mutluemlak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik konusu acayip sıkıntılı bi durum allah kolaylık versin.
    ikiside iyi marka kesene ve kullanım şekline göre karar vermen daha yararlı olur
    genelde okula gideceğim için kışın bana zorluk yaşatmayacak bi lastik lazım

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    michelin kullanıyorum cbr 250 r da gayet memnunum.

Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michelin kullanıyorum cbr 250 r da gayet memnunum.
    kışın kullandığınızda yağmurlu havalarda falan kayma yaşadınız mı

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Michelin pilot street i öneririm gayet tatmin edecektir. 1.5 sene kullandım çok güzel tutuşu var.Pirelli lastiklerde balon yapma sıkıntısı var çevremdeki birçok kişi bu konudan muzdarip.4 mevsim kullandım hatta kar yağarkende kullandım ilk yağdığı zaman çok güzel gidiyor ama yerler buz olursa o zaman yavaş gitmeniz lazım

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin pilot street i öneririm gayet tatmin edecektir. 1.5 sene kullandım çok güzel tutuşu var.Pirelli lastiklerde balon yapma sıkıntısı var çevremdeki birçok kişi bu konudan muzdarip.4 mevsim kullandım hatta kar yağarkende kullandım ilk yağdığı zaman çok güzel gidiyor ama yerler buz olursa o zaman yavaş gitmeniz lazım
    Yerler buz olur ise yavaş mı gitmesi gerek? Babacım ne diyosun sen Michelin City serisinin yol tutuşu gayet başarılı. Xmax'de City Grip kullanıyorum, gerçekten memnunum. Street konusunda pek bir fikrim yok, ama tutacağına inaniyorum.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerler buz olur ise yavaş mı gitmesi gerek? Babacım ne diyosun sen Michelin City serisinin yol tutuşu gayet başarılı. Xmax'de City Grip kullanıyorum, gerçekten memnunum. Street konusunda pek bir fikrim yok, ama tutacağına inaniyorum.
    mesajlarınız için teşekkürler, mt 75 hakkında bilgisi olan yok sanırım

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Pilot street yagmurlu havada frene azcik dokundugun an kayar. Bilen bilir maltepe sahil yolunda her gece 11 den sonra bazi yerler belediye sayesinde nasil islak olur. Birkere bastim kaydi hemen cektim ayagimi, rossoyla degistiricem arka lastigimi.

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pilot street yagmurlu havada frene azcik dokundugun an kayar. Bilen bilir maltepe sahil yolunda her gece 11 den sonra bazi yerler belediye sayesinde nasil islak olur. Birkere bastim kaydi hemen cektim ayagimi, rossoyla degistiricem arka lastigimi.
    rossoların ebatları büyük oluyor benim motora göre, büyük ebatlı lastik takılmasını da önermiyorlar

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı MertCicen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rossoların ebatları büyük oluyor benim motora göre, büyük ebatlı lastik takılmasını da önermiyorlar
    140 lastige 160 takan var seninkinin orjinal arka sanirim 130, bir arastir 140 takarsan neolur. yol tutusun iyilesir ama yakit azcik daha artar daha kotu-iyi yanlarida vardir mutlaka, arastir

140 lastige 160 takan var seninkinin orjinal arka sanirim 130, bir arastir 140 takarsan neolur. yol tutusun iyilesir ama yakit azcik daha artar daha kotu-iyi yanlarida vardir mutlaka, arastir
    honda efe plazayı aradım ordada aynen sizin dediğiniz gibi bi cevap verdiler 130/70 olana 140/60 takarsan sürtünme olayı falan olmaz dediler mantıklı geldi bana da olmazsa öyle bir lastik takıcaz

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Geçen gün R25 için diablo rosso2 lastik aldım yamaha bayisine taktırmaya gittim. Aramızda geçen diyalog şu şekilde.

Adam: Niye bu lastikleri aldın.
    Ben: bunlar çok tavsiye ediliyor.
    Adam: niye michelin almadın.
    Ben: Diğer motorumda rosso2 kullanıyorum, önceden michelin kullandım, arada acayip fark var. O yüzden.
    Adam: Orasını bilmem ama michelin daha güzel.
    Ben: Neden michelin güzel?
    Adam: Ben michelin satıyorum hep, memnun olmayan yok.

Herkesin niye farklı lastik önerdiğini anladınız umarım. Kim hanginden ekmek yiyorsa en iyisi o.

Bu arada bir not: michelin pilot power3 ile kaya kaya gittiğim yerlerde rosso2 sakız gibi yapışıyor.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Michelin city grip kullanıyorum pirelli biraz daha yumusak hamurlu diye biliyorum ama ikiside güzel lastiktir michelin markasını öneririm

Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün R25 için diablo rosso2 lastik aldım yamaha bayisine taktırmaya gittim. Aramızda geçen diyalog şu şekilde.

Adam: Niye bu lastikleri aldın.
    Ben: bunlar çok tavsiye ediliyor.
    Adam: niye michelin almadın.
    Ben: Diğer motorumda rosso2 kullanıyorum, önceden michelin kullandım, arada acayip fark var. O yüzden.
    Adam: Orasını bilmem ama michelin daha güzel.
    Ben: Neden michelin güzel?
    Adam: Ben michelin satıyorum hep, memnun olmayan yok.

Herkesin niye farklı lastik önerdiğini anladınız umarım. Kim hanginden ekmek yiyorsa en iyisi o.

Bu arada bir not: michelin pilot power3 ile kaya kaya gittiğim yerlerde rosso2 sakız gibi yapışıyor.
    rossoları ben de çok istiyorum fakat ebatları uygun değil yoksa bu ikilemde kalmazdım

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Yanlışın var dostum . Oradada kaymasının sebebi ıslaklık değil çamur. Ne lastik kullanırsan kullan altına zamk bile sürsen yine de kayar o çamurda.

İzmirde yaşıyorum. Bilen bilir sürekli yağmurdur burası. Yılın 365 günü bu lastiklerle işe gittim geldim. Bir kere yüzüstü bırakmadı beni pilot street..
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Benim scooter içinde lastik arayışı içindeyim.Üzerindeki power pure'ler ıslak zeminde çok çok kötü, Mıchelln cıty grıp alsam 4 mevsim sıkıntısız kullanır'mıyım.Yağmurda performans olarak iyi olduğunu okudum kuru havada nasıl peki?
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

CT.ATC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture(30k) > X-Treme Max 150
    Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim scooter içinde lastik arayışı içindeyim.Üzerindeki power pure'ler ıslak zeminde çok çok kötü, Mıchelln cıty grıp alsam 4 mevsim sıkıntısız kullanır'mıyım.Yağmurda performans olarak iyi olduğunu okudum kuru havada nasıl peki?
    Benim motorun arka lastiği city grip, 120 80 16, sonbahar kış ilk bahar harika yol tutuşu var ama yazın şu sıcaklarda özellikle yanlamadan dönüş yapmıyorum tabi bu pilotajla da alakalı dönerken gazı açıyorum. Keza yazın frenleme de cacık. Tabi bunu kış ilkbahar mevsiminde aldığım performansa dayalı söylüyorum. Önemli olan da kışın ve ıslak zemin zaten, yani öneririm.

Ön lastik de pilot street, şu kadarını söyleyeyim. Virajlarda önceki naylon lastiğe oranla çok iyi kaymalar falan olmuyor çok stabil. Ama frenleme de naylon ile eş değer neredeyse.
    hsk bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    100-130 Rosso 2 var, yanak yüksekliklerinden emin değilim. Pulsar 200 é direkt oluyordu

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun arka lastiği city grip, 120 80 16, sonbahar kış ilk bahar harika yol tutuşu var ama yazın şu sıcaklarda özellikle yanlamadan dönüş yapmıyorum tabi bu pilotajla da alakalı dönerken gazı açıyorum. Keza yazın frenleme de cacık. Tabi bunu kış ilkbahar mevsiminde aldığım performansa dayalı söylüyorum. Önemli olan da kışın ve ıslak zemin zaten, yani öneririm.

Ön lastik de pilot street, şu kadarını söyleyeyim. Virajlarda önceki naylon lastiğe oranla çok iyi kaymalar falan olmuyor çok stabil. Ama frenleme de naylon ile eş değer neredeyse.
    Ben ön arka takım almayı düşünüyorum.Yorumunuz için teşekkür ederim.
    Muhtemelen city grip alacağım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)