Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yagmur Motosiklete Zarar verir mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Abilerime kardeslerime selam olsun, malum onumuz kis yagmurlar gelicek ve benim fakultede ne kapali alan nede sacak var motosikleti yagmurdan muhafaza edebilmek icin. Ben bu yagmurlarda nasil muhafa etmeliyim branda olur mu bi arkadas branda nem yapar oda kotu demisti vazelin sur filan demisti buyuklerim abilerim kardeslerim yardimci olacaklara simdiden tesekkur ederim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Su geçirmeyen brandalar mevcut. Normaline göre biraz pahalı, aynı zamanda bu brandalar ısıdan tutuşmaz. (Yanmaz) böyle bir şey sana çözüm olur.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    nikelaj kısımlar falan kalitesiz ise çabuk yıpranır. Kumandalara su girebilir, kozmetik olarak ta su lekeleri kalır yazın pasta yapınca geçer. Ama branda en kolayı

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Benim mt-07 bi gece yağmur altında kaldı, mahvolmuştu garibim korozyon oluşmuştu çoğu yerinde. Kawa z750 ondan çok çok fazla yağmurda kaldı onda hiçbişey yoktu maşallah

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Branda ile daha çok paslanıyo bırak ıslansın. Motorum gece garajda duruyo ama kışın iş yerinin önünde bütün gün yağmur yediği oldu. Hiç pas yok boyasında solma yok. Çin malı motorda bile sorun olmuyosa Yamaha'da yağmurdan hiç korkmaman gerekir.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Kararsiz kaldim simdi branda mi alsam yagmurda mi biraksam

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı toyoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kararsiz kaldim simdi branda mi alsam yagmurda mi biraksam
    Bence branda ile yağmurda bırak :D
    yunusus bunu beğendi.

Motosikleti
    Altına su ve nem geçirmeyen branda varsa kullan yoksa daha çok zarar verdiğine emin olabilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    branda iyidir ama uzun süre kullanmayacaksanız kapalı yer lazım. Brandayı günlük tak çıkar yapacaksanız sıkıntı olmaz ayrıca güvenlik açısından da branda kullanmak faydalı.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Branda icin birde arkaya canta almak gerekiyor ss kullanan arkadaslar ne yapiyor acaba cok merak ediyorum

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Branda al tex markası en ucuzu al bi tane...ybr de taş gibi zaten brandasız karda kışta kalsa bişey olmaz sen yine de brandayı al işini garantiye al derim

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    kardeşim sen mantığığını kullan motora gönül veren kardeşleri dinle su ve toz geçirmez sağlam branda al motoruna benim garajım var o yüzden branda almadım tekerin düz bassın.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    elbette zarar verır yagmur ama su gecırmez branda ısını gorur kısın kar yagarken bıle brandayla kapattım tek marsla sıkıntısız calıstı motorum ayrıca koku falanda yoktu ımkanın varsa kapalı otoparka brakmanda fayda var tabı

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    eskı evım kapalı garajlıydı sorun yoktu
    sımdıkı evımde maalesef kapalı garaj yok bır cardak var onun altında duruyor ama yıne de kedı kus gıbı canlılardab bır nebze korumak ıcın ben yazın lastıklı carsaf ortuyorum.cok pratık 160x200 cıft kısılık carsaf sym gts250 ıcın oluyor
    tek kısılık carsafıda oglanın 50cc alete ortuyorum
    brandaları var tabııkı ve kısın mutlak suretle branda ortecegım
    20tl ye ınternetten aldım cok da memununm brandalardan ne koku ne su ne nem sonbahar ve ılkbakarda test ettım yenı evımde

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Normal yağmur "hiçbir şekilde" motora zarar vermez. Gün içinde yağan yağmurdan korumaya gerek yok. Selede yırtık yoksa, göstergelerin contaları sağlamsa hiçbirşey olmaz. Yağmur motoru paslandırmaz, korozyona uğratmaz. Brandayı ıslak ve motor sıcakken örterseniz oluşacak nem sadece dandik malzemeden yapılmış yerleri korozyona uğratır. O da hemen olmaz zaten.

Motosiklet her hava şartında açıkta sürülen bir araçtır ve bütün dizaynı ona göre yapılır. Yağmuru çamuru endişe etmenize gerek yok. Tabi dolu, saatlerce süren kar, fırtına falan saymıyorum. ekstrem durumlarda bir branda yeterli olacaktır.
    porsuk80 bunu beğendi.

Normalde kullanilan motorun uzerine yagmur yagmasi motora zarar vermez. ama uzun sure yagmurun altinda birakirsan zarar gorur.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Yağmur kar gibi dış etkenler motosiklet e hiçbir zarar vermez
    Arabalar 30 yıl geziyor bişey oluyor mu
    Sonuçta bu araçlar her türlü kötü hava şartına uygun üretilir yani öyle branda garaj saçak gibi yerlere gerek yoktur
    Kapalı yerde tutulan motorla yağışlı hava ya maruz kalan motor Arasında elbet fark vardır
    Fakat bu fark 10 yıldan sonra belli olur

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    birşey olmaz. yağmur değdirmeyen adamlardan motor almayacaksın asıl.

Motosikleti
    Yamaha YZF R6
    Arkadaslar degerli yorumlar icin tesekkur ederim evimin kapali garaji var zaten lakin okula gittigim zaman fakultenin kapali alani yok o yuzden bu dertten muzdaribim ve yagmurun sabah 8 de yagdigini varsayarsak motosikletimin 7 8 saat yagmur altinda kalma durumu olacak sanirim bunu branda ile cozecegim ama branda icinde arkaya canta takmak gerekecek kebapci paketcisi gibi gezecez gibi okulun icinde

Motosikleti
    Branda daha çok paslandırır deneyin ve görün. Ağaç altı bir yere parkederseniz hele motoru denize atmak ile aynı etkiyi yapıyor. Bi süre sonra eski gemilere benziyo motor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)