Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

orta sehpasız zincir yağlama

Motovento
    REKLAM ALANI
    k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    ilk defa bir motosikletimde orta sehpa yok zinciri nasıl yağlamam gerekiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Arka stand alıp , yağlama ve temizleme işlemlerini yapabilirsiniz .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim şu anki motosikletimde de orta sehpa yok.Arka stand almaya da yada kendim imal etmeye de üşendim.Motosikleti ileri geri yaparak zinciri yağlıyorum.Ama yaklaşık 10 metrelik bir alana ihtiyacınız var ve gerçekten çok zahmetli bir iş.Önce zincirin ulaşabildiğim kısımlarını yağlıyorum sonra 1-2 metre motosikleti ileri alıyorum yine yağlıyorum bu şekilde bütün zinciri yağlıyorum.Son derece ilkel ve zahmetli bir yöntem.
    DamienRice ve onurson76 bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    1 Kişiden destek al, yan ayağı aç ve motosikletin kıçını kaldırarak ağırlığı ayağa taşıt, bir kişide lastiği döndürmek sureti ile yağlama yapsın 35 saniye sürer.
    obarey ve mozgur bunu beğendiler.

Mehmet_SIRLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1290SDGT
    Merhaba. benim motorda da sadece yan sehpa var. Standa yada başka ekstra bir maliyete gerek yok. Araban var ise krikosunu kullan yok ise git oto parçacıdan 15 tl ye bir kriko al.Sonra motor yan sehpa da iken yan sehpanın karşısında uygun bir yere arka tekerleğe değmeyecek şekilde krikoyu daya ve arka teker yerden kalkacak kadar kaldır. Ardırndan tekeri çevire çevire yağlarsın. ben böyle yapıyorum. Uzun yol da da yağı ve krikoyu yanına alabilirsin ama standı alamazsın
    Mexico ve zapalka bunu beğendiler.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de zincir konusunda takıntılıyım sırf orta sehpa olmadığı için stant aldım daha önce eziyet çekiyormuşum dedim. Zincir yağlamakla temizlemek aslında farklı şeyler. Zinciri 500 km gibi düzenli aralıklarla yağlamak lazım. Ama temizlik işi zincir her kirlendiğinde gerekli. Cross motorum varken her arazi dönüşü temizlerdim veya yağmura çamura gireyim yine temizlerdim. Tabi her temizlikten sonra yağlamayı da atlamamak gerek. Bunları şu yüzden söylüyorum eğer orta sehpanız yoksa yağlama işi motor yarım metre yarım metre ileri alınarak yapılabilir veya ulaştığınız yerleri yağlayıp motoru hareket ettirip tekrar kalan kısmı yağlayabilirsiniz ama sadece yağlamak yeterli olmadığından stand almak veya imal ettirmek zorunlu arkadaşlar. Yada bi arkadaştan yardım alıp yan ayaklık üzerinde arka tekeri kaldırmak da olabilir ama standı kurmak arkadaş bulmakdan daha kolaydır genelde. Arka teker havada olup bir elle lastiği çevirip diğer elle fırçalayarak temizlik yapmadan verimli bi sonuç almak çok zor o yüzden bi stand sahibi olun alırken de üniversal alırsanız bir kere almış olur her motorunuzda kullanırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:12 ----------

Ve kesinlikle motoru çalıştırıp birinci viteste zincir yağlamayı denemeyin başlarda ben de yaptım ama parmağı kopanları gördükçe vazgeçtim

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200

ben bu sekil yaglıyorum.

ama temizlik ve yaglama esnasında motoru calıstırmayın,

pek cok kişi el parmaklarını kaybetmiştir
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Dominar D400
    Rahat yağlamak için illa ortaayak olmasına gerek yok. Motoru yan ayağa alın, diğer taraftan arka tekerin somun kısmına(ya da destek olarak kullanılabilecek bir yerine) uygun uzunlukta bir çekiçi lastiği havaya kaldıracak şekilde yukarı doğru ittirip çekici yere sabitleyin, çekicin büyük kısmı yerde olsun. Sonra rahatça yapın. İlla çekiç olmasına gerek yok, boru falan da olur ancak çekicin bir tarafı geniş olduğu için o tarafı yere basması daha güvenli oluyor. Youtube'da vidyolarını bulabilirsiniz.

Başka bir forumdan bu çekicin yerine üretilmiş portatif bir apartı da örnek olarak vereyim, inceleyin:LİNK

Para var-huzur var diyorsanız tutoro, scottoiler gibi otomatik yağlayıcılardan alabilirsiniz, ha benim gibi fiyat/performans adamıysanız loobman gibi daha makul basit mekanik yağlama sistemlerine yönelebilirsiniz. Ben loobman kullanıyorum ve 6bin km'dir ne zincir temizliği yaptım, ne de yağlamayla uğraştım. Basıyorum düğmeye, zincir yağlanıyor. Ben atık motor yağı kullandığım için jant ve lastik de yağlanıyor bir miktar, yağ çok ince kalıyor çünkü ama motoru yıkarken onları da yıkıyorum nasılsa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Yukarıdaki mesajda arkadaşın yolladığı vidyoyu yeni görebildim, işyeriinin firewall'unundan katakullilerle kurtularak. Aynı şeyden bahsetmişiz.

Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahat yağlamak için illa ortaayak olmasına gerek yok. Motoru yan ayağa alın, diğer taraftan arka tekerin somun kısmına(ya da destek olarak kullanılabilecek bir yerine) uygun uzunlukta bir çekiçi lastiği havaya kaldıracak şekilde yukarı doğru ittirip çekici yere sabitleyin, çekicin büyük kısmı yerde olsun. Sonra rahatça yapın. İlla çekiç olmasına gerek yok, boru falan da olur ancak çekicin bir tarafı geniş olduğu için o tarafı yere basması daha güvenli oluyor. Youtube'da vidyolarını bulabilirsiniz.

Başka bir forumdan bu çekicin yerine üretilmiş portatif bir apartı da örnek olarak vereyim, inceleyin:LİNK

Para var-huzur var diyorsanız tutoro, scottoiler gibi otomatik yağlayıcılardan alabilirsiniz, ha benim gibi fiyat/performans adamıysanız loobman gibi daha makul basit mekanik yağlama sistemlerine yönelebilirsiniz. Ben loobman kullanıyorum ve 6bin km'dir ne zincir temizliği yaptım, ne de yağlamayla uğraştım. Basıyorum düğmeye, zincir yağlanıyor. Ben atık motor yağı kullandığım için jant ve lastik de yağlanıyor bir miktar, yağ çok ince kalıyor çünkü ama motoru yıkarken onları da yıkıyorum nasılsa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

Yukarıdaki mesajda arkadaşın yolladığı vidyoyu yeni görebildim, işyeriinin firewall'unundan katakullilerle kurtularak. Aynı şeyden bahsetmişiz.
    hocam bu loobman kaça geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorikoda süper

yan ayağa alıp çatal kısmından yerden 1 2 cm yükselecek şekilde kriko ile kaldırıyorum. Bu veya benzer yöntem kullanacaksan ön tekeri bir duvara yaslayıp motorun ilerlemesini engellemek elzem.
    http://www.koctas.com.tr/oto-teknik-...iki-ton/16060/
    Mexico bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu loobman kaça geliyor.[COLOR="Silver"]
    http://www.loobman.co.uk/buy.asp

world-wide (£22.99). Şimdiki kura göre 105tl civarına denk geliyor.
    Ben geçen sene, o zamanki kura göre 85 tl civarına almıştım sanırım. İngilereden genelde 1 hafta içinde geliyor, bana 6 günde gelmişti.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Ben şu şekilde yapıyorum. Elektronik zaman ayarlı damlatma 50tl civarı bir maliyeti oldu.

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan ayağa alıp çatal kısmından yerden 1 2 cm yükselecek şekilde kriko ile kaldırıyorum. Bu veya benzer yöntem kullanacaksan ön tekeri bir duvara yaslayıp motorun ilerlemesini engellemek elzem.
    Siz bu ürünü mü kullanıyorsunuz?

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=MHBRgjiwgFA

ben bu sekil yaglıyorum.

ama temizlik ve yaglama esnasında motoru calıstırmayın,

pek cok kişi el parmaklarını kaybetmiştir
    Dostum arada kilitli bir bakla var gibi..

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz bu ürünü mü kullanıyorsunuz?
    Evet aynı ürün.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    tek basina iseniz takoz ustune alabilirsiniz arka catali

Motosikleti
    pulsar 200 abs
    bunu almaya karar verdim.teşekkürler

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum arada kilitli bir bakla var gibi..
    benim zincirde kilitli ek yeri var evet, aynı tarz zincirleri yerinden kolayca sokup
    gaz yagı yada mazota yatırıp (o ring vs durumuna göre) hava tutup kurutup yaglanıp vs vs yerine takılabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

o krikoyu bu sekilde sehpa olarak da kullanabilirsiniz,

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

o krikoyu bu sekilde sehpa olarak da kullanabilirsiniz,

Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet aynı ürün.
    Hocam kaç kg bu alet? Sırt çantama koyabilir miyim?

Hocam aldınız mı? Bende Duke 200 için alacağım bugün, tavsiye eder misiniz?

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kaç kg bu alet? Sırt çantama koyabilir miyim?

Hocam aldınız mı? Bende Duke 200 için alacağım bugün, tavsiye eder misiniz?
    Eşek gibi ağır oluyor bu meretler, sırt çantasında taşınmaz
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)