Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ehliyet almadan motor alabilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı mertcan"15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekipman diyorsanız zaten ne zaman bır motor baksam annemler dırek ekıpmanlara tıklıyorlar bakıyorlar annem 40c olsun sıcaktan pıssende o kask olmadan suremezsın ybr ıcın konusucam zaten vıtes kavramını bılıyorum( sol ayagın orda oluyor debrıyaja basıp aynı anda yukarı cekıp yada asagı ıtıp vıtesı degıstırebılırız ama degısırken devırıde ayarlamamız gerektıgı ıcın gazı %50 oranda verıp on frenı hafıf 2 parmakla cekmelıyız aea dan ızleyıp öğrendim :D n ye nasıl alındıgını flnda bılıyorum sadece tam ne zaman degıstırecegımı bılmıyorum) iyi ozaman ybr dısında bır onerınız var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

http://i.hizliresim.com/7bZd0a.jpg

http://i.hizliresim.com/PozNL7.jpg

http://i.hizliresim.com/gARp3b.jpg

sizce en güvenlisi hangisi

Bunuda ekliyim boyum 1.65-1.75 arası tam bılmıorum evet aradakı fark cok fazla ama yınede belırtıyım dedım
    linktekilerden zaten sadece ybr var türkiyede. forumda ybr diyince genel olarak zevke geliyor insanlar. onu al. sıcakta kask değil mont yakar bu arada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ehliyet kurslarında eğitim mi var?

Bizim ehliyet kursunun sınav motoruna bir bindim aklım şaştı.Ankara Gölbaşı'nda motor eğitimi aldım.Orada pek çok motor deneme şansım oldu KTM dahil.Bir motor getirdiler ki Kanuni marka.Motorun ne freni tutuyor,ne adam gibi gaz alıyor,debriyaj bile bir garipti.Motor resmen dökülüyordu.Sınavımı onaylayacak olan adamın kısmi görme ve duyma kaybı varmış zaten pek bakmadı ne yaptığıma.

Alırsın,boş arazide kullan hiçbir şey olmaz.3 yıl ehliyetsiz gezen de var ama önermem.Gerek yok yani,birine vurursun Allah korusun bir şey başına gelir direk kasti hareket olarak algılanıyor o.Mahkemelerde sürünürsün Allah korusun.Boş arazide öğren öğrenebildiğin kadar.CBR yerine YBR öneririm koruma demirleri ile.Düş kalk olacak illa ki en azından sorun yaşamazsın.
    mertcan"15 bunu beğendi.

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linktekilerden zaten sadece ybr var türkiyede. forumda ybr diyince genel olarak zevke geliyor insanlar. onu al. sıcakta kask değil mont yakar bu arada
    sizce apache rtr 150 nasıl herhalde yamaha daha ıyı

(yamaha ya karar verdım herhalde 2 renk secenegı var kırmızı hosuma gıttı sımdılık ybr 125 kırmızı dusunuyorum sızce hangı renk

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

korktuğum tek şey var oda doğru zamanda vites değiştirebilicekmiyim tam olarak hangi durumda vites arttırcaz neye gore karar verılır

Alınır ancak rahat durmayıp kullanacağınız için gereksiz ve hatalı bir davranış olmuş olur.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    İlk motorumu aldığımda ehliyetim vardı ama motoru üzerime alamıştım 17 yaşımda olduğumdan

http://bajaj.com.tr/discover/135/discover-150-f ybr de selektor fln yok adını bılıyorum ama emın degılım su stop ettıren motoru switch fln yok gostergelerı fln eskı bajaj nasıl buda aynı fıyat hatta 1 mılyar fark var nerdeyse sızce hangısı saha ıyı baslangıc ıcın

http://bajaj.com.tr/discover/135/discover-150-f

bajaj discover 150f dusunuyorum

Motosikleti
    Karar Veremiyor :D
    Eğitim veren sürücü kursu dolu her yer. Benim 20 eylül gibi direksiyon sınavım var, sürücü kursum sadece ilk gün motor kullanmayı öğretti şimdi ise neredeyse her gün sürücü kursundan motoru alıp bir okulun bahçesine girip çalışıyorum. Git güzel bi' sürücü kursuna kayıt ol eğitim filan veren. Ondan sonra alırsın motoru. Yinede sen bilirsin.

k

sizce ? oylamalara fln bakınca bijaj daha iyi gibi cok az fark var boy olarak sımdı bıraz gostergesıne bakıcam bıjaj ın ybr den kotuyse almam zaten

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    http://i.hizliresim.com/OZOjOQ.jpg

http://i.hizliresim.com/zVqNq6.jpgk

sizce ? oylamalara fln bakınca bijaj daha iyi gibi cok az fark var boy olarak sımdı bıraz gostergesıne bakıcam bıjaj ın ybr den kotuyse almam zaten
    gösterge derken hız olarak mı?

hız karşılaştırması yapıyorsan ybr düşük kalır zira ybr hız yapmak için değil ekonomik olmak için tasarlanmış en yüksek hızı belki 110

bir de şunu söyleyeyim yeni ehliyet yasası ile başlangıçta 125cc'nin üzerinde motosiklet alamayacaksın ve bu yasa senin sınav döneminde geçerli olacak

bajaj discover 125 düşün

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    sizce apache rtr 150 nasıl herhalde yamaha daha ıyı

(yamaha ya karar verdım herhalde 2 renk secenegı var kırmızı hosuma gıttı sımdılık ybr 125 kırmızı dusunuyorum sızce hangı renk

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:45 ----------

korktuğum tek şey var oda doğru zamanda vites değiştirebilicekmiyim tam olarak hangi durumda vites arttırcaz neye gore karar verılır
    motor at ulan diye bağırıyor o zaman anlarsın.(ciddiyim) 6bin devirde yani motor bağırınca atacaksın

tamam teşekkürler gösterge derken göstergenin işlevinden bahsediyorum içeriklerinden hız yapmayacağım iyi ozmn 125 düşünüyorum ama ben zaten sınava 2 sene sonra gırıcem sızce degısmez mı kurak

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    bazı motorlarda ısık yanıyor vitesi atman için, bende ktm rc 200 var mesela gayet pratik şekilde ışık yanıyor atıyorsun,
    ama ışık olmasa da bir zaman sonra sesinden anlıosun, araba gibi yani,

Motosikleti
    Sym Fiddle 2
    Ben ilk olarak ekipmanlarimi aldiktan sonra gidip fiddle imi aldim 5000 tlye. Ehliyetsiz kullanmakta sorun yok sadece cok trafige cikmiyorum dum ve kopru gecmedim o kadar. Kaskini taksan polis seni durdukyere durdurmaz zaten. Fiddle 2 yide kesinlikle oneririm tam baslangic motoru .

butcem zorlarsam 6000 diyorum boyum cok uzun degıl dıyorum ktmmduke 200 diyorsunuz beni dünyadan en iyi silmenin yollarından biri

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    butce konusunda evet ktm zorlayablir, ama boyum 160 ben bile kulanıor isem sen benden kısa deilsindir, bende duke deil rc var ama evet sele boyları bir coguna gore yuksek..

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    butce konusunda evet ktm zorlayablir, ama boyum 160 ben bile kulanıor isem sen benden kısa deilsindir, bende duke deil rc var ama evet sele boyları bir coguna gore yuksek..
    ciddiyim 6k yı geçemez yoksa cidden ktm yi çok seviyorum ktm de rc hondada 600rr yamaha da r25 kawasaki de ninja :D suzukide inazuma yı secıorum

bu ay sonu babam rahatlıyo bende sınavıma gırmıs olurum ve babam 5000 veya 6000 e falan ıstediğim motoru alabilir öneriniz nedir boyum 1.65ile 1.75 arasında 15 yaşındayım trafıge cıkmıcam

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı hasipbal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet kurslarında eğitim mi var?

Bizim ehliyet kursunun sınav motoruna bir bindim aklım şaştı.Ankara Gölbaşı'nda motor eğitimi aldım.Orada pek çok motor deneme şansım oldu KTM dahil.Bir motor getirdiler ki Kanuni marka.Motorun ne freni tutuyor,ne adam gibi gaz alıyor,debriyaj bile bir garipti.Motor resmen dökülüyordu.Sınavımı onaylayacak olan adamın kısmi görme ve duyma kaybı varmış zaten pek bakmadı ne yaptığıma.

Alırsın,boş arazide kullan hiçbir şey olmaz.3 yıl ehliyetsiz gezen de var ama önermem.Gerek yok yani,birine vurursun Allah korusun bir şey başına gelir direk kasti hareket olarak algılanıyor o.Mahkemelerde sürünürsün Allah korusun.Boş arazide öğren öğrenebildiğin kadar.CBR yerine YBR öneririm koruma demirleri ile.Düş kalk olacak illa ki en azından sorun yaşamazsın.
    Bu arkadaşa aynen katılıyorum. Ben hiçbir motor kursunda kurs verildiğini görmedim. kursa ilk gittiğimdeki dialog şu şekildeydi;
    Kurs Hocası: Bin bakalım motora.
    Ben :Tamam hocam.
    KH :Çalıştır bakalım motoru.
    B :Hocam marş bu sanırım ama basıyorum ses yok.
    KH :Off! killer switch kapalı, öyle marş basar mı??
    B :???!!
    KH :Hadi sür bakalım.
    B :Yalnız, ben motor kullanmayı bilmiyorum.
    KH :Oha, nası bilmiyosun ya, ee nası olcak şimdi?
    B :E öğrenmeye geldim işte?
    KH :Bisiklet kullanmayı biliyo musun?
    B :Evet
    KH :Taam bunu da kullanırsın o zaman. Vites aşağı 1 yukarı 2 3 4 hadi bakalım....

Yani daha önceki yorumlarda da bahsedildiği gibi kurslar, sadece aldıkları paraya bakıyorlar. Bişey öğrettikleri yok. Ben kursa yazılmadan önce arkadaşımın skooter ı ile boş arazide, trafiğe kapalı yollarda 5 dk 10 dk kullandım. Ayrıca, "vites nasıl atılır"dan tut, "viraj nasıl alınır"a kadar en basit şeylerde bile izlemediğim video, okumadığım forum yazıları kalmadı. Açıkcası ben motor kullanmayı videolardan öğrendim. Çok araştırmak çok okumak lazım. Özellikle Barkın abinin (nam-ı diğer Altın Elbiseli Adam)tüm videolarını izlemeni tavsiye ederim. Konu dağıldı biraz evet özetle ehliyet almadan motor işine girme, önce araştır, arkadaş motoru kullan, yoksa sürüş eğitimlerine paran yetiyorsa onlara git, sonra ehliyet sonra motor. kendi canına da başkasının canına da zarar gelmesin kardeşim. tekerin düz bassın!!

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende var A sınıfı hemde. biz ehliyet aldık. aldık ama aldıkta ne oldu sanki? sigorta yaptırmadık 7 aydır sigortasız dolaşıyorum. 650 gayma mayış var yetmiyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)