Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arka lastiğimdeki fitil hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 250
    3 hafta önce Bozcaada turumdan dönerken 3 aylık cillop gibi diablo II arka lastiğime çivi girdi. Haliye lastik patladı ve en yakın lastikçiden dış yama (fitil) yaptılar. Şimdi yine uzun yola çıkacağım, 1600 km ege turuna dayanır mı dersiniz arka lastiğim? yoksa değiştirmem gerekir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    bu olaylar diablo alacaklara acaba dedirtiyor
    siteden abimin de aynı problemi mevcut

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    3 haftalık rosso 2 lastiklerime motoru alalı 1000 km olmadan çivi girdi, dün 5000 bakımını yaptırdım motorumun bu süre zarfında üç uzun yol yaptım (iki kere sakaryaya ve bi kez rodaj için tekridağa gidip geldim) hergün işe gidip gelirken kullanıyorum, top speed denemeleri de yaptım ve hiç bir sorun yok. Lastik eridi fitil hala bi tepki göstermedi.
    demirteker bunu beğendi.

alpknkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    benimde 800 km deki pilot street e bildigin 20lik civi girdi tekerin icinde yamulup lastigi birde yan tarafindan yardı mecbur degistirdim tekrardan 350 tl havaya gitti ustune atlattigim kazada cabası

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    fitil yama süratli motorlar için tehlikelidir, en kısa zamanda lastiği söküp içten sıcak yama yaptırın.
    saykem bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

selimm07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf r 25
    Fitil acil durumlar icindir. Ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz. Bir lastikci olarak yola cikmadan fitili sokturup icten yama yaptirmani tavsiye ederim. Olcay Avsar dogru ama biraz eksik soylemis. Sicak yama isidan dolayi lastigi bozabilir. En iyisi soguk yamadir.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    başlıklara bakarken arkamdaki fitil hakkında okudum bunu ,dedim noluyo telefondan girmicem bidaha foruma :D
    sezgingulmez ve Darkfriairs bunu beğendiler.

hız sınırları içinde sürecekseniz bişey olmaz. ama yüksek hızlarda yine rahat olamıyor insan. hız yapıyorsanız hiç güvenmemek gerek bence.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    fitil yama iş görür, ama arabama yapıldığında bile acaba demiştim. ki araba da çok ta hayati değil aslında.
    Motosiklette sakıncalı bence, 135 cm 17 inç bir lastiğin çevresi diyelim. 120 km/h giden bir 17 inç jantlı motosiklet için arka tekerin saniyede 27 tur atması gerekiyor. 25 tur/sn. o da 1500 rpm yapıyor.
    Tamam gereksiz hesap oldu biraz kendim de merak ettiğimden hesapladım.

Tam ortada olsa bile, çıkma olasılığı var fitilin(belki de yoktu emin değilim ). Ki kenara yakınsa balans bozukluğu yapabilir belki de bilmiyorum. Ama güven verici değil.
    Araba lastik tamircileri pek motosiklet lastiği söküp takmayı sevmiyor ama, ona içeriden bir yama yapılması çok daha iyi olacaktır. En azından güvenli.

Bir arkadaşın cbr 600'ünde sanırım el bombası şeklindeki sibop kapağı sibopu komple koparmıştı yüksek hızda, bu da havanın direk boşalmasına neden olmuştu, allahtan birşey olmadı, toplayabilmişti düşmemişti.
    Demem o ki hayati parçalara dikkat etmek gerek, şakaya gelmiyor.

Şu tip birşeydi sibop kapağı.

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Benim arka lastiğe de fitil yaptılar hem içten hem dıştan. 600 km dayandı şuan fitil yapılan yerden kaçırıyor yeni lastik bakıyorum

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ben fitilli 10 bin km kullandim hemde 5 yerden fitil vardi iyi hoş ama bir sure sonra fitilden hava sizdirmaya basliyor

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı selimm07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fitil acil durumlar icindir. Ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz. Bir lastikci olarak yola cikmadan fitili sokturup icten yama yaptirmani tavsiye ederim. Olcay Avsar dogru ama biraz eksik soylemis. Sicak yama isidan dolayi lastigi bozabilir. En iyisi soguk yamadir.
    bak bunu yeni duydum, sicak yama lastigi bozar mi gerçekten?

bana da soğuk yama güvensiz gelir hep.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Bundan önceki motorumu tam satma arifesinde arka tekerime vida girmişti benim de. inegöl bursa taraflarında bir gezideydim. Yakınlardaki mahalle arası tamirci de fitil attırmıştım. Sonra istanbula gelince gösterdim lastiği fitil çok sakıncalı dediler zamanla atıyormuş fitil giderken mazallah. Yama da olmaz dedi tamirci bu lastiğe çünkü fitili sokarken vidanın deliği 3-4 kat büyümüş.

Sonra gittim sıfır lastik aldım 700 liraya falan (Pirelli angel GT idi lastiklerim). 100 km ya bindim ya binmedim sonra biri çıktı sahibinden ve sattım motoru. Lastiği değiştirmesem fitili farketmezdi alan ama sonra vicdan azabı çekmek var Allah korusun.

Eğer fitil lastiğin yapısını bozmuş ise içindeki telleri falan kırmış ise sıfır lastik alın derim ben hem kendinizi hem de sevdiklerinizi düşünün

RmMuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Motorum 4000 km civarinda iken arka lastige koca bi vida girmisti.
    Sadece Motorsiklet Lastik tamiri yapan lastikcime gittim.
    Ozel bir mantar kafali fitil temelli bir yama yapti icerden.
    Su an 16000 km ye geldim. Bir sorunla karsilasmadim.
    Ama dedigim gibi, mantar kafaliydi, ozeldi ve lastigi sokup icerden uyguladi.

Motosikleti
    cbr 250
    kadiköy civarlarında ya da Anadolu yakasında lastik tamiri yapan bildiğiniz lastikçi var mı motor için?

Motosikleti
    yamaha yzf r 25
    Sicaklik ve baski lastigin yapisinda etki yaratabilir. Sonucta çelik barli lastik kullanmiyoruz. Baski olan bolgede lastigin yuvarlak yapisinda duzlenme olabilir. Ondan sonra ziplaya ziplaya gidersin. RMMUR yamanin babasi atasi Mantar yamadir. Hem civi yuzunden açılan deligi kapatir hemde icten tampon gorevi yapar.

Klasik yama veya mantar yama tavsiye edilir diye bir dip not atayım ben de

Selimm çoktan yapmış

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı demirteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kadiköy civarlarında ya da Anadolu yakasında lastik tamiri yapan bildiğiniz lastikçi var mı motor için?
    Zenn Motor, Hasanpaşa'da açıkgöz sokak, KTM'nin yanından girince. Çoğu kişide orda yaptırmıştır zannedersem.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    benimde lasitkler 7000km de diablo rosso II . iki hafta arayla iki kez farklı yerden patladı. birinde vida girdi, diğerine ne sebep oldu bilmiyorum. hepsi lastiğin tam ortasından. ilkinde içten sıcak yama yapıldı. diğeride şu mantar yama denilenden yapıldı. Lastiğin tekrar balansıda ayarlandı. Fakat yüksek hizlarda 150- 160 gibi, arka lastik güven vermiyor. Bir gezinme ekstra bir sarsıntı hissediyorum. Bu yüzden değiştirecem sanırım lastiğimi.

Motosikleti
    yamaha yzf r 25
    Lastigin yapisindaki bozukluk derken bahsettigim sey tam da bu iste.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)