Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: fren çalışması yapıyormusun ?

Katılımcı sayısı
85. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • haftada bir kez fren üzerine çalışıyorum

18 21.18%
  • hiç frenleme çalışması yapmadım

49 57.65%
  • motorun ve kendimin frenleme limitim mükemmel

9 10.59%
  • abs var gerek duymuyorum

9 10.59%
3. sayfa BirinciBirinci 123

maksimum ve panik fren çalışması yapmak isteyenler gelin sizi davet ediyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    IRC lerle gelir hepinizi üzerim
    barodi ve Sokollu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    Boş yollarda giderken bazen anlamsız şekilde logar kapağına kadar, şu tabelaya kadar durabilecek miyim diye fren çalışması yaparım. Millet tek teker çalışması yapar ben fren :D faideli bir husus..
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı teodor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boş yollarda giderken bazen anlamsız şekilde logar kapağına kadar, şu tabelaya kadar durabilecek miyim diye fren çalışması yaparım. Millet tek teker çalışması yapar ben fren :D faideli bir husus..
    onu bende yapıyorum zaten doğrusu budur bu pratiğin arkayı ve önü kontrol etmek şartıyla. zaen anlık olarak gelişiyor herşey

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Ben bu motorun frenlerine alışamadım bir türlü.Lastik basınçların dan ötürü bi sıkıntı zaten var musait günde havalarıni kontrol edeceğim.
    Özellikle ön frene dokununca motor sanki kafa sallıyor hissi beni ürpertiyor doğrusu,Arka frene bastığımda yılan gibi S çizmesi de ayrı mesele.
    İki freni dengeli kullansamda bi acayiplık oluyor.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Girisimci ruhunu takdir ediyorum @barodi. Ama oyle gelin deyip insanlari nereye ve tam olarak ne amacla cagirdigin belirlenmeden olmaz. O yuzden bu girisimin de burada kalir

Fren konusu birinin size "ogrettim artik hazirsin" diyebilecegi bir sey de degildir. Calisacaksiniz. Gerekirse duseceksiniz. Zaten fren yapmayi bilmiyorsaniz bir sekilde dusersiniz oyle de ogrenirsiniz.
    barodi bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    balıkesir merkezde olursa haftasonu istediğiniz saatte gelebilirim.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Barodi sen mekanı buş ben org ederim, ama tek başıma değil yardım ederseniz.

Yer için bir arkadaşın dediği gibi yeterli hıza ulaşabilecek büyüklükte asfalt otopark olabilir, oto pazarları olabilir (hafta içi boşlar), şehrin uç noktalarında yeni yapılan ve trafiğe açılmamış bağlantı noktaları vs olabilir.

çoğunluk olmasa da 3-5 motor bir araya gelip daha önce saydığım fren hakkındaki bütün kafa karışıklıklarını deneyip videoya alırsak çok faideli olur.

Handycam var ben de ama bir de tripot olursa daha kaliteli olur.
    barodi bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yer için bir arkadaşın dediği gibi yeterli hıza ulaşabilecek büyüklükte asfalt otopark olabilir, oto pazarları olabilir (hafta içi boşlar), şehrin uç noktalarında yeni yapılan ve trafiğe açılmamış bağlantı noktaları vs olabilir.

çoğunluk olmasa da 3-5 motor bir araya gelip daha önce saydığım fren hakkındaki bütün kafa karışıklıklarını deneyip videoya alırsak çok faideli olur.

balıkesirde olursa her türlü ekipmanı ayarlayabilirim, kamera, tripod, drone, vs..

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende sj4000 var. kayıt kısmı hiç sorun değil.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    bir gun kapali alan da fren egitimindeyiz, arka fren calisiyoruz max fren basinci ile, cocugun biri sen arka yerine one asil , aboww bir gurultu toz duman eleman asfalta yapisti direk amansizca opercesine..

Motosikleti
    cbr 650f
    https://www.google.com/maps/dir//Sah...1!2d40.8713656

burasıda olabilir... bi organizasyon olursa katılabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:16 ----------

yanlış oldu sanırım dogrusu bu
    https://www.google.com/maps/place/Th...08c041!6m1!1e1

Motosikleti
    Honda NC 750X
    @kamandes, ne var burada? otopark mı?

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Organizasyon yaparsanız sorumluluk almış olursunuz. Oraya bi ambulans getirmeden millete buyrun benim yaptığım gibi yapın deyip acemi adamı 50'yle düşürür, kolu bacağı kırıldığında, sorumlu duruma düşersiniz. Aldığım eğitimlerde kırk tane şey imzalatırlardı, yine de bi sürü önlemle yaptırdılar bu denemeleri. Hele ki biraz yaşça ufak bi arkadaşa bişiy olsa, ailesinin dilinden kurtulamazsınız. Siz bi kaç arkadaş toplanıp denemekten şaşmayın. Bu iş için organizasyon yaptığınızda apaçisinden acemisine kadar dolacak oraya. Nasıl ki buluşmalara aradan makas atmaya, lastik yakıp, ön kaldırmaya gelen var, buna da tutar manyağın biri gelir. Sen 30 la 50 yle gel dur dersin o hava atıcam diye 80 le gelir, boynunu kırıverir. Benden tavsiye vermesi, karar sizin tabi.
    Darkcity2000, barodi ve Traveler bunu beğendiler.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    yenikapı mıtıng alanı olabilir

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Organizasyon yaparsanız sorumluluk almış olursunuz. Oraya bi ambulans getirmeden millete buyrun benim yaptığım gibi yapın deyip acemi adamı 50'yle düşürür, kolu bacağı kırıldığında, sorumlu duruma düşersiniz. Aldığım eğitimlerde kırk tane şey imzalatırlardı, yine de bi sürü önlemle yaptırdılar bu denemeleri. Hele ki biraz yaşça ufak bi arkadaşa bişiy olsa, ailesinin dilinden kurtulamazsınız. Siz bi kaç arkadaş toplanıp denemekten şaşmayın. Bu iş için organizasyon yaptığınızda apaçisinden acemisine kadar dolacak oraya. Nasıl ki buluşmalara aradan makas atmaya, lastik yakıp, ön kaldırmaya gelen var, buna da tutar manyağın biri gelir. Sen 30 la 50 yle gel dur dersin o hava atıcam diye 80 le gelir, boynunu kırıverir. Benden tavsiye vermesi, karar sizin tabi.
    Tam da dediğin gibi kardeşim, Siz bi kaç arkadaş toplanıp denemekten şaşmayın. biz buradan bir kaç arkadaş toplanıp yapalım diyoruz bu işi.

Birilerine eğitim vermeye, ya da herhangi bir hizmet verip karşılığında ücret almaya filan niyetimiz olmadığı gibi bir sorumluluk da doğmaz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    cbr 650f
    Boş bi alan var hemen sahil yolu kenarında

Bence yasdal'in dedikleri hakli olmak ile beraber organizasyonu kucuk capta da tutabilirsiniz. Limitlerini bilen insanlar ile gayet yapilabilir yeter ki iyi organize edilsin.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Anadolu yakasında pendikte pazar kurulan bir alan var sanırım orası da kullanıla bilir. sahil yolunda marinanın ilerisinde solda.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Zaman ve yer buldukça pratik yapmak lazım. Motoru genelde sürdüğümüz hızlarda da pratik yapmak lazım. Ama üşeniyor, yapmıyorum. Bu nedenle en azından yılda bir kere yaz başlarken kapalı alan eğitimi almayı uygun görüyorum. Yılda bir hiç yapmamaktan iyidir diye de kendimce mantık uyduruyorum.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hemen hemen butun trafik isiklarinda fren calismasi yapiyorum. Limon sikma teknigim hizla gelisiyor.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)